Sondaż publiczny

Czy jesteś za zakazem sprzedawania żywego karpia?

Aktualności

Tychy odliczają dni do świąt

Tychy

ilustracja

W Tychach można już poczuć klimat świąt Bożego Narodzenia. Jakco roku na początku grudnia place, skwery, ulice **zdobią świąteczneiluminacje. W kilkunastu miejscach pojawią się już choinki, anioły,kurtyny świetlne i świąteczne łańcuchy. Wszystko będzie gotowe do
końca tygodnia – wtedy montaż świątecznego oświetlenia zostanie zakończony.
 
Wieczorami można już podziwiać pięknie oświetloną fontannę na PlacuBaczyńskiego. Na placu pojawiłysię także ozdoby na latarniach oraz  8 -metrowa choinka i trzy anioły. Dekoracje pojawiły się także nalatarniach wokół placu. Po raz pierwszy tyszanie będą też mogli
sfotografować się przy zabawnej dekoracji z choinką i na potrzeby zdjęćwcielić się w postać Mikołaja lub jego pomocnika. Mieniąca siękolorowymi światłami ramka zdjęciowa stanęła na placu Baczyńskiego.

–Świąteczne //iluminacje co roku nadają miastu niepowtarzalny wyglądi tworzą wyjątkową atmosferę. Wierzymy, że zachęcą mieszkańców
miasta i ich gości do wieczornych spacerów oraz pozwolą jeszcze bardziej poczuć magię Świąt Bożego Narodzenia –mówi Andrzej Dziuba – prezydent Tychów.

Na Rynkupojawiła się 9- metrowa świąteczna choinka, a wokół 60 sztuk dekoracji zamontowanych na latarniach oraz na ulicach Bocheńskiego i Damrota. W pobliżu Rynku ( m.in. przed Teatrem Małym) pojawiły się sople świetlne o łącznej długości ponad stu metrów.

Na Placu Św. Anny pięknie ozdobiona, 8 tysiącami ledowych punktów została znajdująca się tam fontanna, a na Placu Korfantego na ryneczku naOsiedlu „K” stanęła ponad 6 metrowa choinka.

Przed urzędem miasta pojawią się dekoracje w donicach, przyozdobione zostały także drzewa przed wejściem do budynku.

Ponad 2,5 tysiąca metrów ledowych łańcuchów świetlnych rozbłyśnie m.in. na terenie Ośrodka Wypoczynkowego „Paprocany” czy w pobliżu ulic Sikorskiego i Tischnera. Kurtyny świetlne pojawią się z kolei na ulicy Bocznej oraz przy dworcu PKP w Tychach.

Wyjątkowe dekoracje pojawiły się także na słupach oświetleniowych na Al. Niepodległości, na latarniach na ulicy Katowickiej, Grota-Roweckiego, Dmowskiego i na ulicy Budowlanych.

- Trzymetrow finezyjne wiszące dekoracje, które będzie można podziwiać nad ulicą Budowlanych i Grota Roweckiego, powstały w oparciu o indywidualny projekt i zostały stworzone specjalnie dla Tychów  – mówi Rafał Jaczyński z firmy Multidekor, która jest autorem iluminacji.

2,5 metrowe drzewo świetlne stanęło przy ul. Hlonda 1.

W sumie w tym roku na montaż, konserwację starych i oraz zakup nowych iluminacji zabezpieczono  395 613,22 złotych. W ubiegłym roku było to: 435.195,48 zł.

Demontaż dekoracjirozpocznie się 22 stycznia i potrwa do 26 stycznia.

Dodaj swój komentarz

Wywiad

ilustracja

Co by pedzioł Szekspir po naszymu?

Za kilka dni ukaże się w księgarniach niezwykła książka tyskiego nauczyciela języka angielskiego, Marcina Melona. Ponieważ jednak niedawno udzielał nam on wywiadu, tym razem rozmowa z rysownikiem, który książkę ilustrował.

więcej

Stare fotografie

ilustracja

Mąż wyrusza na wojnę

Maria Piekorz (1879-1951), szanowana akuszerka bojszowska z pierwszym mężem Grelą, który jako marynarz poległ na I wojnie światowej.

więcej

Echo historii

ilustracja

Czy Jan Paweł II mógł być ślązakiem?

To zaskakujące pytanie zadałem sobie pewnego pięknego dnia podczas wycieczki do Wadowic. To miasto, leżące w województwie małopolskim, jest – jak powszechnie wiadomo - miejscem urodzenia Karola Wojtyły czyli późniejszego papieża Jana Pawła II. Niezbyt już powszechnie wiadomo, że jego pradziadek był wyznawcą Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego, czyli potocznie luteraninem.

więcej

W naszej kuchni

ilustracja

A to flądra!

„Nawet flądra nie jest bezstronna” - Stanisław Jerzy Lec

więcej

Reportaż

ilustracja

Do Ziemi Świętej z orkiestrą symfoniczną z Bergisch Gladbach

Izrael • Projekt „Razem” niemieckich i izraelskich muzyków

więcej

Naszym tropem

ilustracja

Ograna przez radnych

Rzutem na taśmę, przed wyborami, lędzińska burmistrz próbowała tereny pod centrum sprzedać pod… Lidla

więcej

Partnerzy