Sondaż publiczny

Czy jesteś za zakazem sprzedawania żywego karpia?

Aktualności

Maciej Gramatyka nowym z-cą prezydenta Tychów ds. społecznych

Tychy

ilustracja

26 listopada br.  Andrzej Dziuba - prezydent Tychów powołał  Macieja Gramatykę na stanowisko III Zastępcy Prezydenta ds. Społecznych. Nowy wiceprezydent będzie odpowiedzialny za edukację, oświatę, kulturę, promocję i profilaktykę zdrowia oraz szeroko rozumianą pomoc społeczną, czyli**m.in. rozwiązywanie problemów osób niepełnosprawnych oraz bezdomnych.

W swojej pracy zajmie się także tematem zatrudnienia, bezrobocia i aktywizacji zawodowej mieszkańców. Do jego obowiązków będzie należał nadzór nad jednostkami miejskimi: Muzeum Miejskim, Miejską Biblioteką Publiczną, Miejskim Centrum Kultury, Teatrem Małym, AUKSO Orkiestrą Kameralną Miasta Tychy, Miejskim Zarządem Oświaty, Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej, Żłobkiem Miejskim, Dziennym Domem Pomocy Społecznej "Wrzos", Placówką Pieczy Zastępczej "Kwadrat", Powiatowym Zespołem ds. Orzekania o Niepełnosprawności oraz Centrum Usług Wspólnych.

Maciej Gramatyka jest absolwentem socjologii na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Śląskiego (specjalność: praca socjalna). Od 2010 był radnym Miasta Tychy. W latach 2014-2018 pełnił funkcję Przewodniczącego Rady Miasta. Jest inicjatorem reaktywacji Młodzieżowej Rady Miasta Tychy oraz wdrożenia w mieście projektu Młodzieżowego Budżetu Partycypacyjnego. Był zaangażowany w organizację lokalnych wydarzeń kulturalnych, m.in. Orszaku Trzech Króli w Tychach czy Festiwalu Szantowego "Port Pieśni Pracy".

W latach 2016 – 2018 Dyrektor Wydziału Komunikacji Społecznej i rzecznik prasowy Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego. Był odpowiedzialny także za promocję województwa. Od 2014 do 2016 roku - rzecznik prasowy Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach. Dziennikarz radiowy z 20-letnim stażem zawodowym. Pracował m.in <http://m.in>. w Radiu Flash, w Radiu Plus Katowice jako redaktor naczelny, w Radiu eM jako szef anteny. Laureat konkursów dla
dziennikarzy, w tym zdobywca tytułu Dziennikarz Medyczny Roku 2012. Od 2016 członek Rady Programowej Radia Katowice.

Maciej Gramatyka urodził się w Tychach. Ma żonę Joannę i syna Franciszka.

Od 2002 roku do 2018 roku z-cą prezydenta ds. społecznych była Daria Szczepańska, która 1 czerwca  br.  została prezesem Tyskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego.

Dodaj swój komentarz

Wywiad

ilustracja

Co by pedzioł Szekspir po naszymu?

Za kilka dni ukaże się w księgarniach niezwykła książka tyskiego nauczyciela języka angielskiego, Marcina Melona. Ponieważ jednak niedawno udzielał nam on wywiadu, tym razem rozmowa z rysownikiem, który książkę ilustrował.

więcej

Stare fotografie

ilustracja

Mąż wyrusza na wojnę

Maria Piekorz (1879-1951), szanowana akuszerka bojszowska z pierwszym mężem Grelą, który jako marynarz poległ na I wojnie światowej.

więcej

Echo historii

ilustracja

Czy Jan Paweł II mógł być ślązakiem?

To zaskakujące pytanie zadałem sobie pewnego pięknego dnia podczas wycieczki do Wadowic. To miasto, leżące w województwie małopolskim, jest – jak powszechnie wiadomo - miejscem urodzenia Karola Wojtyły czyli późniejszego papieża Jana Pawła II. Niezbyt już powszechnie wiadomo, że jego pradziadek był wyznawcą Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego, czyli potocznie luteraninem.

więcej

W naszej kuchni

ilustracja

A to flądra!

„Nawet flądra nie jest bezstronna” - Stanisław Jerzy Lec

więcej

Reportaż

ilustracja

Do Ziemi Świętej z orkiestrą symfoniczną z Bergisch Gladbach

Izrael • Projekt „Razem” niemieckich i izraelskich muzyków

więcej

Naszym tropem

ilustracja

Ograna przez radnych

Rzutem na taśmę, przed wyborami, lędzińska burmistrz próbowała tereny pod centrum sprzedać pod… Lidla

więcej

Partnerzy