Nie siedź w domu

Sondaż publiczny

Czy uważasz, że strajk nauczycieli służy oświacie, czy też szkodzi uczniom?

Aktualności

Maciej Gramatyka nowym z-cą prezydenta Tychów ds. społecznych

Tychy

ilustracja

26 listopada br.  Andrzej Dziuba - prezydent Tychów powołał  Macieja Gramatykę na stanowisko III Zastępcy Prezydenta ds. Społecznych. Nowy wiceprezydent będzie odpowiedzialny za edukację, oświatę, kulturę, promocję i profilaktykę zdrowia oraz szeroko rozumianą pomoc społeczną, czyli**m.in. rozwiązywanie problemów osób niepełnosprawnych oraz bezdomnych.

W swojej pracy zajmie się także tematem zatrudnienia, bezrobocia i aktywizacji zawodowej mieszkańców. Do jego obowiązków będzie należał nadzór nad jednostkami miejskimi: Muzeum Miejskim, Miejską Biblioteką Publiczną, Miejskim Centrum Kultury, Teatrem Małym, AUKSO Orkiestrą Kameralną Miasta Tychy, Miejskim Zarządem Oświaty, Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej, Żłobkiem Miejskim, Dziennym Domem Pomocy Społecznej "Wrzos", Placówką Pieczy Zastępczej "Kwadrat", Powiatowym Zespołem ds. Orzekania o Niepełnosprawności oraz Centrum Usług Wspólnych.

Maciej Gramatyka jest absolwentem socjologii na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Śląskiego (specjalność: praca socjalna). Od 2010 był radnym Miasta Tychy. W latach 2014-2018 pełnił funkcję Przewodniczącego Rady Miasta. Jest inicjatorem reaktywacji Młodzieżowej Rady Miasta Tychy oraz wdrożenia w mieście projektu Młodzieżowego Budżetu Partycypacyjnego. Był zaangażowany w organizację lokalnych wydarzeń kulturalnych, m.in. Orszaku Trzech Króli w Tychach czy Festiwalu Szantowego "Port Pieśni Pracy".

W latach 2016 – 2018 Dyrektor Wydziału Komunikacji Społecznej i rzecznik prasowy Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego. Był odpowiedzialny także za promocję województwa. Od 2014 do 2016 roku - rzecznik prasowy Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach. Dziennikarz radiowy z 20-letnim stażem zawodowym. Pracował m.in <http://m.in>. w Radiu Flash, w Radiu Plus Katowice jako redaktor naczelny, w Radiu eM jako szef anteny. Laureat konkursów dla
dziennikarzy, w tym zdobywca tytułu Dziennikarz Medyczny Roku 2012. Od 2016 członek Rady Programowej Radia Katowice.

Maciej Gramatyka urodził się w Tychach. Ma żonę Joannę i syna Franciszka.

Od 2002 roku do 2018 roku z-cą prezydenta ds. społecznych była Daria Szczepańska, która 1 czerwca  br.  została prezesem Tyskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego.

Dodaj swój komentarz

Wywiad

ilustracja

Rowery nie zastąpią samochodów, ale ….

Rozmowa z Wiesławem Bełzem, prezesem stowarzyszenia Rowerowe Katowice

więcej

Stare fotografie

ilustracja

Mąż wyrusza na wojnę

Maria Piekorz (1879-1951), szanowana akuszerka bojszowska z pierwszym mężem Grelą, który jako marynarz poległ na I wojnie światowej.

więcej

Echo historii

ilustracja

Odchodzący świat waserturmów

Od  dziesięcioleci stanowią nieodłączny  element naszego krajobrazu, a  nierzadko też punkt  orientacyjny, bo widać je  z daleka. Teraz jednak odchodzą, podobnie jak wiele innych obiektów  wczesnej epoki industrialnej. Trudno ratować każdą starą fabryczkę, ale waserturmów szkoda, bo mają szczególne piękno. Są jakieś takie dostojne. Zaś te w naszej  najbliższej okolicy najwyraźniej nie mają szczęścia do właścicieli.

więcej

W naszej kuchni

ilustracja

Rosole mio!

Dużo jest smaków bez których nie wyobrażamy sobie kuchni. I co ciekawe, najczęściej są to proste potrawy - jedzenie, które od zawsze nam towarzyszy i do którego najczęściej wracamy. Pamiętam jak wyjechałam z domu do akademika, myśląc, że teraz w końcu będę mogła jeść tylko to, na co będę miała ochotę. Rebelia, prawdziwa wolność, słowem: czyste szaleństwo. Pizza, zupki chińskie, hamburgery i tony słodyczy na okrągło. Nawet nie wiem jak to się stało, że pewnego dnia, po zaledwie kilku miesiącach sielanki, wykonałam ten jeden, przełomowy w życiu prawie każdego, młodego człowieka telefon - „Babciu...to jak się robi ten cały rosół”? 

więcej

Reportaż

ilustracja

Do Ziemi Świętej z orkiestrą symfoniczną z Bergisch Gladbach

Izrael • Projekt „Razem” niemieckich i izraelskich muzyków

więcej

Naszym tropem

ilustracja

Ziobro szuka mafii górniczej

Minister wie lepiej od sądu?

więcej

Partnerzy