Nie siedź w domu

Sondaż publiczny

Czy uważasz, że nasze miejscowości mają dobrą ofertę naferie dla dzieci?

Aktualności

Maciej Gramatyka nowym z-cą prezydenta Tychów ds. społecznych

Tychy

ilustracja

26 listopada br.  Andrzej Dziuba - prezydent Tychów powołał  Macieja Gramatykę na stanowisko III Zastępcy Prezydenta ds. Społecznych. Nowy wiceprezydent będzie odpowiedzialny za edukację, oświatę, kulturę, promocję i profilaktykę zdrowia oraz szeroko rozumianą pomoc społeczną, czyli**m.in. rozwiązywanie problemów osób niepełnosprawnych oraz bezdomnych.

W swojej pracy zajmie się także tematem zatrudnienia, bezrobocia i aktywizacji zawodowej mieszkańców. Do jego obowiązków będzie należał nadzór nad jednostkami miejskimi: Muzeum Miejskim, Miejską Biblioteką Publiczną, Miejskim Centrum Kultury, Teatrem Małym, AUKSO Orkiestrą Kameralną Miasta Tychy, Miejskim Zarządem Oświaty, Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej, Żłobkiem Miejskim, Dziennym Domem Pomocy Społecznej "Wrzos", Placówką Pieczy Zastępczej "Kwadrat", Powiatowym Zespołem ds. Orzekania o Niepełnosprawności oraz Centrum Usług Wspólnych.

Maciej Gramatyka jest absolwentem socjologii na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Śląskiego (specjalność: praca socjalna). Od 2010 był radnym Miasta Tychy. W latach 2014-2018 pełnił funkcję Przewodniczącego Rady Miasta. Jest inicjatorem reaktywacji Młodzieżowej Rady Miasta Tychy oraz wdrożenia w mieście projektu Młodzieżowego Budżetu Partycypacyjnego. Był zaangażowany w organizację lokalnych wydarzeń kulturalnych, m.in. Orszaku Trzech Króli w Tychach czy Festiwalu Szantowego "Port Pieśni Pracy".

W latach 2016 – 2018 Dyrektor Wydziału Komunikacji Społecznej i rzecznik prasowy Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego. Był odpowiedzialny także za promocję województwa. Od 2014 do 2016 roku - rzecznik prasowy Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach. Dziennikarz radiowy z 20-letnim stażem zawodowym. Pracował m.in <http://m.in>. w Radiu Flash, w Radiu Plus Katowice jako redaktor naczelny, w Radiu eM jako szef anteny. Laureat konkursów dla
dziennikarzy, w tym zdobywca tytułu Dziennikarz Medyczny Roku 2012. Od 2016 członek Rady Programowej Radia Katowice.

Maciej Gramatyka urodził się w Tychach. Ma żonę Joannę i syna Franciszka.

Od 2002 roku do 2018 roku z-cą prezydenta ds. społecznych była Daria Szczepańska, która 1 czerwca  br.  została prezesem Tyskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego.

Dodaj swój komentarz

Wywiad

ilustracja

Zbiorowe wyparcie

Z Markiem Łuszczyną, autorem „Polskich Obozów Koncentracyjnych” rozmawia Dariusz Dyrda

więcej

Stare fotografie

ilustracja

Mąż wyrusza na wojnę

Maria Piekorz (1879-1951), szanowana akuszerka bojszowska z pierwszym mężem Grelą, który jako marynarz poległ na I wojnie światowej.

więcej

Echo historii

ilustracja

Biały pułkownik

Komisarz stanu wojennego, który stanął po stronie załogi

więcej

W naszej kuchni

ilustracja

Zozwór, jak go tu dawniej zwano

Przyszedł styczeń - miesiąc postanowień noworocznych. Podziwiam z dumą powtarzane hasła w stylu: Nowy Rok – nowa ja. Albo „nowy ja”, bo coroczne szaleństwo dotyczy wszystkich, bez wyjątku. Dla tych, którzy za chwilę po raz pierwszy włożą buty do biegania i postanowią zafundować swojemu nieprzygotowanemu organizmowi terapię szokową (albo już to zrobili i czekają na efekty) mam dwie wiadomości - jak w kawałach... złą i dobrą. Pierwsza jest taka, że z kiepską odpornością i kondycją prawie na pewno zapracujecie na przeziębienie, a druga – żeby nie zniechęcać tak do gruntu – są na to sposoby. Dobre i domowe. Sprawa wygląda tak – chcecie igrać ze styczniową pogodą? Zróbcie zapas imbiru!

 

więcej

Reportaż

ilustracja

Do Ziemi Świętej z orkiestrą symfoniczną z Bergisch Gladbach

Izrael • Projekt „Razem” niemieckich i izraelskich muzyków

więcej

Naszym tropem

ilustracja

Mały ZUS, wielkie cygaństwo!

Z dniem 1 stycznia wszedł „mały ZUS”. Obecne władze reklamują ją jako niezwykłą ulgę dla mikroprzedsiębiorstw. A ja zakładam się w ciemno, że na terenie działania całego tyskiego urzędu skarbowego załapie się na nią nie więcej, niż 100 przedsiębiorców. A może mniej, niż 20. Bo tak naprawdę ci, którzy spełniali kryteria wymyślone przez  rząd PiS-u, albo już umarli z głodu, albo wyemigrowali zbierać pomidory do Holandii, albo zamknęli firmę, żeby iść do najgorzej nawet płatnej roboty.

więcej

Partnerzy