Sondaż publiczny

Czy jesteś za zakazem sprzedawania żywego karpia?

Aktualności

Zbiórka dla pogorzelców

10 listopada moich sąsiadów spotkała tragedia. Przez wiele miesięcy budowali swój wymarzony dom. Dom, w którym tak naprawdę było już wszystko gotowe i do którego mieli się wprowadzać
w przyszłym tygodniu.

 

Niestety... pożar zniszczył wszystko - od dachu przez piętro i parter... Pożar był na tyle groźny, że wszystko trzeba zniszczyć i odbudować. Sąsiedzi sprzedali swoje mieszkanie...
W imieniu wspólnoty bardzo proszę o pomoc w postaci udostępnienia i zostawienia jakiegokolwiek datku.
Chodzi o dom w Bojszowach, który budowała tyska rodzina. Miała się do niego wprowadzić jeszcze w listopadzie, ale pożar, najprawdopodobniej od kominka, spowodował zniszczenia, które wymagają nie tylko remontu, ale częściowo budowy domu od nowa. A jego właściciele swoje tyskie mieszkanie już sprzedali i niebawem muszą się z niego wyprowadzić.
Internauci masowo i życzliwie odpowiedzieli na apel pana Grzegorza.
W ciągu dwóch tygodni zebrano ponad 22 tysiące złotych. Niby dużo, ale remont domu będzie kosztował dziesięć razy tyle. Ale dla pogorzelców każda pomoc się liczy.  

Dodaj swój komentarz

Wywiad

ilustracja

Co by pedzioł Szekspir po naszymu?

Za kilka dni ukaże się w księgarniach niezwykła książka tyskiego nauczyciela języka angielskiego, Marcina Melona. Ponieważ jednak niedawno udzielał nam on wywiadu, tym razem rozmowa z rysownikiem, który książkę ilustrował.

więcej

Stare fotografie

ilustracja

Mąż wyrusza na wojnę

Maria Piekorz (1879-1951), szanowana akuszerka bojszowska z pierwszym mężem Grelą, który jako marynarz poległ na I wojnie światowej.

więcej

Echo historii

ilustracja

Czy Jan Paweł II mógł być ślązakiem?

To zaskakujące pytanie zadałem sobie pewnego pięknego dnia podczas wycieczki do Wadowic. To miasto, leżące w województwie małopolskim, jest – jak powszechnie wiadomo - miejscem urodzenia Karola Wojtyły czyli późniejszego papieża Jana Pawła II. Niezbyt już powszechnie wiadomo, że jego pradziadek był wyznawcą Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego, czyli potocznie luteraninem.

więcej

W naszej kuchni

ilustracja

A to flądra!

„Nawet flądra nie jest bezstronna” - Stanisław Jerzy Lec

więcej

Reportaż

ilustracja

Do Ziemi Świętej z orkiestrą symfoniczną z Bergisch Gladbach

Izrael • Projekt „Razem” niemieckich i izraelskich muzyków

więcej

Naszym tropem

ilustracja

Ograna przez radnych

Rzutem na taśmę, przed wyborami, lędzińska burmistrz próbowała tereny pod centrum sprzedać pod… Lidla

więcej

Partnerzy