Sondaż publiczny

Czy jesteś za zakazem sprzedawania żywego karpia?

Aktualności

Znowu zatrzęsło

Region

W ubiegłym tygodniu pisaliśmy o silnych wstrząsach górotworu w okolicach Mysłowic i Ornontowic. Nie minął nawet tydzień i znowu zatrzęsło. Tym razem na lędzińskim Ziemowicie. A wstrząsy odczuli mieszkańcy Lędzin
i Bierunia. Były one jednak nieco słabsze, bo o sile 3,1 w skali Richtera (w ubiegłym tygodniu na ornontowickim Budryku 3,7).
Na szczęście tym razem nikt nie ucierpiał (tydzień temu w Mysłowicach zginął górnik), nie odnotowano też uszkodzeń budynków.
Również na kopalni – wstrząs miał miejsce na pokładzie  209 – nie doszło do żadnych zniszczeń. - Nie ma żadnych skutków tąpnięcia - mówi Tomasz Głogowski, rzecznik prasowy Polskiej Grupy Górniczej S.A.

Dodaj swój komentarz

Wywiad

ilustracja

Co by pedzioł Szekspir po naszymu?

Za kilka dni ukaże się w księgarniach niezwykła książka tyskiego nauczyciela języka angielskiego, Marcina Melona. Ponieważ jednak niedawno udzielał nam on wywiadu, tym razem rozmowa z rysownikiem, który książkę ilustrował.

więcej

Stare fotografie

ilustracja

Mąż wyrusza na wojnę

Maria Piekorz (1879-1951), szanowana akuszerka bojszowska z pierwszym mężem Grelą, który jako marynarz poległ na I wojnie światowej.

więcej

Echo historii

ilustracja

Czy Jan Paweł II mógł być ślązakiem?

To zaskakujące pytanie zadałem sobie pewnego pięknego dnia podczas wycieczki do Wadowic. To miasto, leżące w województwie małopolskim, jest – jak powszechnie wiadomo - miejscem urodzenia Karola Wojtyły czyli późniejszego papieża Jana Pawła II. Niezbyt już powszechnie wiadomo, że jego pradziadek był wyznawcą Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego, czyli potocznie luteraninem.

więcej

W naszej kuchni

ilustracja

A to flądra!

„Nawet flądra nie jest bezstronna” - Stanisław Jerzy Lec

więcej

Reportaż

ilustracja

Do Ziemi Świętej z orkiestrą symfoniczną z Bergisch Gladbach

Izrael • Projekt „Razem” niemieckich i izraelskich muzyków

więcej

Naszym tropem

ilustracja

Ograna przez radnych

Rzutem na taśmę, przed wyborami, lędzińska burmistrz próbowała tereny pod centrum sprzedać pod… Lidla

więcej

Partnerzy