Sondaż publiczny

Czy jesteś za zakazem sprzedawania żywego karpia?

Aktualności

Czas na łyżwy

Tychy

Już w najbliższym czasie w Tychach znów ruszą lodowiska na wolnym powietrzu. Tradycyjnie – bo tam pojawiło się pierwsze, 10 lat temu – obok Żyrafy, również tradycyjnie przy ul. Brzozowej oraz na terenie ośrodka wypoczynkowego w Paprocanach,
Marcin Staniczek,szef tyskiego MOSiR-u wyjaśnia, że nad jeziorem i na Brzozowej roboty ruszyły już w pierwszym tygodniu listopada, natomiast pod Żyrafą nieco później, w związku z obchodami Święta Niepodległości. Ale jest pewny, że jeśli tylko nie zdarzą się anomalia pogodowe, to próbny rozruch nastąpi w najbliższy poniedziałek, wszystkie ruszą w okolicach św. Mikołaja. Chociaż aby pod Żyrafą powstało lodowisko, trzeba wypoziomować teren, co wymaga około 250 ton piasku. System chłodniczy każdego
z nich napełnia się trzema tonami glikolu. Miasto na trzy lodowiska przeznacza rocznie około 700 tysięcy złotych.
Oczywiście plany te może pokrzyżować pogoda, bo jeśli temperatura powietrza przekraczać będzie 10 stopni Celsjusza, wówczas zamiast lodu będą kałuże.

Dodaj swój komentarz

Wywiad

ilustracja

Co by pedzioł Szekspir po naszymu?

Za kilka dni ukaże się w księgarniach niezwykła książka tyskiego nauczyciela języka angielskiego, Marcina Melona. Ponieważ jednak niedawno udzielał nam on wywiadu, tym razem rozmowa z rysownikiem, który książkę ilustrował.

więcej

Stare fotografie

ilustracja

Mąż wyrusza na wojnę

Maria Piekorz (1879-1951), szanowana akuszerka bojszowska z pierwszym mężem Grelą, który jako marynarz poległ na I wojnie światowej.

więcej

Echo historii

ilustracja

Czy Jan Paweł II mógł być ślązakiem?

To zaskakujące pytanie zadałem sobie pewnego pięknego dnia podczas wycieczki do Wadowic. To miasto, leżące w województwie małopolskim, jest – jak powszechnie wiadomo - miejscem urodzenia Karola Wojtyły czyli późniejszego papieża Jana Pawła II. Niezbyt już powszechnie wiadomo, że jego pradziadek był wyznawcą Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego, czyli potocznie luteraninem.

więcej

W naszej kuchni

ilustracja

A to flądra!

„Nawet flądra nie jest bezstronna” - Stanisław Jerzy Lec

więcej

Reportaż

ilustracja

Do Ziemi Świętej z orkiestrą symfoniczną z Bergisch Gladbach

Izrael • Projekt „Razem” niemieckich i izraelskich muzyków

więcej

Naszym tropem

ilustracja

Ograna przez radnych

Rzutem na taśmę, przed wyborami, lędzińska burmistrz próbowała tereny pod centrum sprzedać pod… Lidla

więcej

Partnerzy