Sondaż publiczny

Czy jesteś za zakazem sprzedawania żywego karpia?

Aktualności

W Tychach nie umieją jeździć?

Tychy

Poszukiwania policji wskazują, że tyszanie nie umieją jeździć. A już na pewno jeździć po ulicach, na których zaparkowane są samochody. Trudno bowiem inaczej wyjaśnić fakt, że policja poszukuje świadków aż siedmiu uszkodzeń zaparkowanych aut. Bo sprawcy się ulotnili.
Chodzi o wydarzenia tylko z ostatnich kilku tygodni. A do „potrąceń” samochodów doszło na ulicach Bielskiej, Ustronnej, Cyganerii, Wyszyńskiego,  Zaręby, Katowickiej i Oświęcimskiej. Zdumiewające jest, że tak wielu kierowców nie potrafi omijać aut stojących.
Za to w Mikołowie może i jeździć umieją, ale na trzeźwo. Bo w miniony czwartek mająca we krwi niemal dwa promile 42-letnia  kobieta uderzyła, nie w samochód wprawdzie, ale w wysepkę rozdzielająca pasy ruchu. Kobieta została zatrzymana do wytrzeźwienia, bo dopiero wtedy policja mogła prowadzić dalsze czynności. Jej samochód też został zabrany, tyle że na wskazany przez policję parking.

Dodaj swój komentarz

Wywiad

ilustracja

Co by pedzioł Szekspir po naszymu?

Za kilka dni ukaże się w księgarniach niezwykła książka tyskiego nauczyciela języka angielskiego, Marcina Melona. Ponieważ jednak niedawno udzielał nam on wywiadu, tym razem rozmowa z rysownikiem, który książkę ilustrował.

więcej

Stare fotografie

ilustracja

Mąż wyrusza na wojnę

Maria Piekorz (1879-1951), szanowana akuszerka bojszowska z pierwszym mężem Grelą, który jako marynarz poległ na I wojnie światowej.

więcej

Echo historii

ilustracja

Czy Jan Paweł II mógł być ślązakiem?

To zaskakujące pytanie zadałem sobie pewnego pięknego dnia podczas wycieczki do Wadowic. To miasto, leżące w województwie małopolskim, jest – jak powszechnie wiadomo - miejscem urodzenia Karola Wojtyły czyli późniejszego papieża Jana Pawła II. Niezbyt już powszechnie wiadomo, że jego pradziadek był wyznawcą Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego, czyli potocznie luteraninem.

więcej

W naszej kuchni

ilustracja

A to flądra!

„Nawet flądra nie jest bezstronna” - Stanisław Jerzy Lec

więcej

Reportaż

ilustracja

Do Ziemi Świętej z orkiestrą symfoniczną z Bergisch Gladbach

Izrael • Projekt „Razem” niemieckich i izraelskich muzyków

więcej

Naszym tropem

ilustracja

Ograna przez radnych

Rzutem na taśmę, przed wyborami, lędzińska burmistrz próbowała tereny pod centrum sprzedać pod… Lidla

więcej

Partnerzy