Nie siedź w domu

Sondaż publiczny

Czy uważasz, że nasze miejscowości mają dobrą ofertę naferie dla dzieci?

Aktualności

W Tychach nie umieją jeździć?

Tychy

Poszukiwania policji wskazują, że tyszanie nie umieją jeździć. A już na pewno jeździć po ulicach, na których zaparkowane są samochody. Trudno bowiem inaczej wyjaśnić fakt, że policja poszukuje świadków aż siedmiu uszkodzeń zaparkowanych aut. Bo sprawcy się ulotnili.
Chodzi o wydarzenia tylko z ostatnich kilku tygodni. A do „potrąceń” samochodów doszło na ulicach Bielskiej, Ustronnej, Cyganerii, Wyszyńskiego,  Zaręby, Katowickiej i Oświęcimskiej. Zdumiewające jest, że tak wielu kierowców nie potrafi omijać aut stojących.
Za to w Mikołowie może i jeździć umieją, ale na trzeźwo. Bo w miniony czwartek mająca we krwi niemal dwa promile 42-letnia  kobieta uderzyła, nie w samochód wprawdzie, ale w wysepkę rozdzielająca pasy ruchu. Kobieta została zatrzymana do wytrzeźwienia, bo dopiero wtedy policja mogła prowadzić dalsze czynności. Jej samochód też został zabrany, tyle że na wskazany przez policję parking.

Dodaj swój komentarz

Wywiad

ilustracja

Zbiorowe wyparcie

Z Markiem Łuszczyną, autorem „Polskich Obozów Koncentracyjnych” rozmawia Dariusz Dyrda

więcej

Stare fotografie

ilustracja

Mąż wyrusza na wojnę

Maria Piekorz (1879-1951), szanowana akuszerka bojszowska z pierwszym mężem Grelą, który jako marynarz poległ na I wojnie światowej.

więcej

Echo historii

ilustracja

Biały pułkownik

Komisarz stanu wojennego, który stanął po stronie załogi

więcej

W naszej kuchni

ilustracja

Zozwór, jak go tu dawniej zwano

Przyszedł styczeń - miesiąc postanowień noworocznych. Podziwiam z dumą powtarzane hasła w stylu: Nowy Rok – nowa ja. Albo „nowy ja”, bo coroczne szaleństwo dotyczy wszystkich, bez wyjątku. Dla tych, którzy za chwilę po raz pierwszy włożą buty do biegania i postanowią zafundować swojemu nieprzygotowanemu organizmowi terapię szokową (albo już to zrobili i czekają na efekty) mam dwie wiadomości - jak w kawałach... złą i dobrą. Pierwsza jest taka, że z kiepską odpornością i kondycją prawie na pewno zapracujecie na przeziębienie, a druga – żeby nie zniechęcać tak do gruntu – są na to sposoby. Dobre i domowe. Sprawa wygląda tak – chcecie igrać ze styczniową pogodą? Zróbcie zapas imbiru!

 

więcej

Reportaż

ilustracja

Do Ziemi Świętej z orkiestrą symfoniczną z Bergisch Gladbach

Izrael • Projekt „Razem” niemieckich i izraelskich muzyków

więcej

Naszym tropem

ilustracja

Mały ZUS, wielkie cygaństwo!

Z dniem 1 stycznia wszedł „mały ZUS”. Obecne władze reklamują ją jako niezwykłą ulgę dla mikroprzedsiębiorstw. A ja zakładam się w ciemno, że na terenie działania całego tyskiego urzędu skarbowego załapie się na nią nie więcej, niż 100 przedsiębiorców. A może mniej, niż 20. Bo tak naprawdę ci, którzy spełniali kryteria wymyślone przez  rząd PiS-u, albo już umarli z głodu, albo wyemigrowali zbierać pomidory do Holandii, albo zamknęli firmę, żeby iść do najgorzej nawet płatnej roboty.

więcej

Partnerzy