Sondaż publiczny

W Dzień Matki:

Aktualności

W Tychach nie umieją jeździć?

Tychy

Poszukiwania policji wskazują, że tyszanie nie umieją jeździć. A już na pewno jeździć po ulicach, na których zaparkowane są samochody. Trudno bowiem inaczej wyjaśnić fakt, że policja poszukuje świadków aż siedmiu uszkodzeń zaparkowanych aut. Bo sprawcy się ulotnili.
Chodzi o wydarzenia tylko z ostatnich kilku tygodni. A do „potrąceń” samochodów doszło na ulicach Bielskiej, Ustronnej, Cyganerii, Wyszyńskiego,  Zaręby, Katowickiej i Oświęcimskiej. Zdumiewające jest, że tak wielu kierowców nie potrafi omijać aut stojących.
Za to w Mikołowie może i jeździć umieją, ale na trzeźwo. Bo w miniony czwartek mająca we krwi niemal dwa promile 42-letnia  kobieta uderzyła, nie w samochód wprawdzie, ale w wysepkę rozdzielająca pasy ruchu. Kobieta została zatrzymana do wytrzeźwienia, bo dopiero wtedy policja mogła prowadzić dalsze czynności. Jej samochód też został zabrany, tyle że na wskazany przez policję parking.

Dodaj swój komentarz

Wywiad

ilustracja

Niech żyje teatr

Z Dorotą Pociask-Frącek, dyrektorem Teatru Małego w Tychach rozmawia Dariusz Dyrda.

więcej

Stare fotografie

ilustracja

Mąż wyrusza na wojnę

Maria Piekorz (1879-1951), szanowana akuszerka bojszowska z pierwszym mężem Grelą, który jako marynarz poległ na I wojnie światowej.

więcej

Echo historii

ilustracja

Bardzo zacięte bitwy

Na Górnym Śląsku II wojna światowa  trwała do 8 maja!

więcej

W naszej kuchni

ilustracja

Rzodkiewka – królowa nowalijek

W końcu na poważnie zaświeciło słońce. I to nie jest już pogodowy kaprys, anomalia na kilka dni i powrót na stare, jesienno - zimowe śmieci. Przyroda wystartowała i teraz już nie ma wątpliwości – nic jej nie zatrzyma przez następne pół roku, nawet te chwilowe „zera” w nocy. Poza tym, że wszędzie robi się malowniczo zielono i słonecznie, dzień jest długi, to wchodzimy znowu w dobry czas dla sezonowego jedzenia.
I świetnie, o to przecież chodzi – żeby jeść to, co chwilowo rośnie dookoła, naturalnie. Długo na nią czekałam i jak tylko zaczęła się pojawiać musiałam poszperać i dowiedzieć się co w niej drzemie. Według mnie to najsmaczniejszy symbol wiosny – rzodkiewka!

więcej

Reportaż

ilustracja

Do Ziemi Świętej z orkiestrą symfoniczną z Bergisch Gladbach

Izrael • Projekt „Razem” niemieckich i izraelskich muzyków

więcej

Naszym tropem

ilustracja

Nadchodzi czas inwazji kleszcza, komary też już latają

Na zewnątrz coraz cieplej wiec kleszczy i komarów będzie coraz więcej. Mylnie uważa się, że atak kleszcza grozi nam tylko w lecie. Tychy już przygotowują się do oprysków przeciw nim, Katowice z nich zrezygnowały. Kto ma rację?

więcej

Partnerzy