Sondaż publiczny

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy to:

Aktualności

Pieszy zginął na Gierkówce

Kobiór

29 sierpnia, gdy właśnie zapadał zmrok, na DK 1 w Kobiórze doszło do śmiertelnego wypadku, na pasie ruchu w stronę Bielska-Białej. Kierujący renaultem clio 32-letni tyszanin potrącił mężczyznę około 40 lat, który znajdował się na jezdni, choć nie było tam przejścia dla pieszych.

Ponieważ potrącony żył, wezwano wszystkie służby, w tym śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Jezdnia w stronę Bielska została zablokowana, policja zorganizowała objazdy. Mimo akcji ratowniczej potrącony jednak zmarł.

Dodaj swój komentarz

Wywiad

ilustracja

Policja mnie ukształtowała. W sposób, z którego jestem dumny

Z Janem Słoninką  wójtem  gminy Miedźna  rozmawia Zbigniew Piksa

więcej

Stare fotografie

ilustracja

Mąż wyrusza na wojnę

Maria Piekorz (1879-1951), szanowana akuszerka bojszowska z pierwszym mężem Grelą, który jako marynarz poległ na I wojnie światowej.

więcej

Echo historii

ilustracja

Chrzest, którego nie było

To nie jest historia Polski, tylko mitologia

więcej

W naszej kuchni

ilustracja

Ładne kwiatki – czyli za co kochamy brokuły

Jak przemycić dziecku brokuły na talerzu... Brzmi banalnie? Ci, którzy spotkali się z tym problemem świetnie wiedzą, że sprawa jest dobrym materiałem na traktat filozoficzny, albo chociaż poradnik dla młodych, zdesperowanych rodziców.

więcej

Reportaż

ilustracja

Do Ziemi Świętej z orkiestrą symfoniczną z Bergisch Gladbach

Izrael • Projekt „Razem” niemieckich i izraelskich muzyków

więcej

Naszym tropem

ilustracja

Karwina – nie w Czechach!

Podczas tragedii w karwińskiej kopalni polskie media oraz władze do znudzenia powtarzały, że  to w Czechach. Ani zdając sobie sprawę, że obrażają tym Republikę Czeską, obrażają jej konstytucję – oraz obrażają każdego świadomego swej tożsamości i historii Ślązaka. Bo Karwina nie leży w Czechach!

więcej

Partnerzy