Nie siedź w domu

Sondaż publiczny

Frekwencja podczas wyborów samorządowych wyniesie

Aktualności

Doczekali się wozu bojowego

Pszczyna • Przekazano samochód

ilustracja

Po ponad roku czekania, w czwartek, 2 sierpnia 2018 r., w Komendzie Państwowej Straży Pożarnej w Pszczynie doszło do przekazania średniego samochodu ratowniczo-gaśniczego (GBA) Renault Midlum 240 dla OSP Wola. Samochód ratowniczo-gaśniczy, który wcześniej był w wyposażeniu PSP w Żywcu. W jednostce OSP Wola zastąpił wycofanego z użytkowania, z powodu złego stanu technicznego, Jelcza. Samochód marki Jelcz, pozyskany Państwowej Straży Pożarnej w Sosnowcu, miał 27 lat. Przez ten okres druhowie z Woli dysponowali tylko lekkim samochodem ratowniczo-gaśniczym marki Lublin. W przekazaniu udział wzięli: Wójt Gminy Miedźna Bogdan Taranowski, Komendant Powiatowy PSP w Żywcu Krzysztof Grygiela, Prezes OSP Wola Łukasz Czyrwik wraz z druhami, Komendant Gminny OSP Adam Tomala. Zgodnie z ustaleniami Wójta Gminy Miedźna, Bogdana Taranowskiego z Komendantem Wojewódzkim PSP Jackiem Kleszczewskim, samochód ratowniczo-pożarniczy został przekazany gminie Miedźna bezpłatnie.

Dodaj swój komentarz

Wywiad

ilustracja

Niezbędny kwiatek do kożucha

Rozmowa z, nauczycielem, pisarzem, propagatorem edukacji regionalnej

więcej

Stare fotografie

ilustracja

Mąż wyrusza na wojnę

Maria Piekorz (1879-1951), szanowana akuszerka bojszowska z pierwszym mężem Grelą, który jako marynarz poległ na I wojnie światowej.

więcej

Echo historii

ilustracja

Papież śląski ale niewygodny

Pius X prawie na pewno był Ślązakiem. Ale cicho-sza

więcej

W naszej kuchni

ilustracja

Czas na bakłażana!

Bakłażan, czy oberżyna? Nie do końca wiadomo, która z tych nazw jest bardziej popularna. Wiadomo jednak, że jeśli kiedyś usłyszymy o psiance podłużnej, jajku krzewiastym, bakmanie, czy gruszce miłosnej możemy się bardzo zdziwić...

więcej

Reportaż

ilustracja

Do Ziemi Świętej z orkiestrą symfoniczną z Bergisch Gladbach

Izrael • Projekt „Razem” niemieckich i izraelskich muzyków

więcej

Naszym tropem

ilustracja

Giżyński Gate!

Znowu nas wyrolowali. Rolnicy w swoich sprawach zamiast do Mikołowa, będą jeździć do Częstochowy

więcej

Partnerzy