Nie siedź w domu

Sondaż publiczny

Frekwencja podczas wyborów samorządowych wyniesie

Aktualności

Rezygnacja Anety Moczkowskiej

Region • Śląsko-Zagłębiowska Metropolia  

Powołana w czerwcu do zarządu Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii Aneta Moczkowska złożyła rezygnację ze stanowiska. Przypomnijmy, że uzupełniła jego skład w miejsce desygnowanego przez Tychy Krzysztofa Zamasza, który odszedł do pracy w sektorze prywatnym.

Aneta Moczkowska, rekomendowana przez region tyski wchodzący w skład metropolii, obecnie jest prezesem Parku Śląskiego (wcześniej była sekretarzem województwa i przez wiele lat pracowała w Urzędzie Miasta Tychy). Jako powód rezygnacji z funkcji wiceprzewodniczącej zarządu GZM podała przyczyny osobiste. Na stanowisku prezesa Parku Śląskiego pozostanie.
Moczkowska od 1 sierpnia pozostaje na urlopie bezpłatnym, do czasu najbliższej sesji Zgromadzenia Metropolii, które odbędzie się 10 sierpnia.
Zgodnie ze statutem GZM,
w skład zarządu wchodzi pięciu członków, w tym przewodniczący oraz dwóch wiceprzewodniczących. Członkowie zarządu wybierani są przez Zgromadzenie Metropolii w głosowaniu tajnym, podwójną większością głosów, na wniosek przedstawiany przez przewodniczącego zarządu.
Nowego członka zarządu wyznaczą samorządowcy z okręgu tyskiego, zgodnie z polityczną umową jaką zawarli przy tworzeniu metropolii burmistrzowie, wójtowie i prezydenci.•

Dodaj swój komentarz

Wywiad

ilustracja

Niezbędny kwiatek do kożucha

Rozmowa z, nauczycielem, pisarzem, propagatorem edukacji regionalnej

więcej

Stare fotografie

ilustracja

Mąż wyrusza na wojnę

Maria Piekorz (1879-1951), szanowana akuszerka bojszowska z pierwszym mężem Grelą, który jako marynarz poległ na I wojnie światowej.

więcej

Echo historii

ilustracja

Papież śląski ale niewygodny

Pius X prawie na pewno był Ślązakiem. Ale cicho-sza

więcej

W naszej kuchni

ilustracja

Czas na bakłażana!

Bakłażan, czy oberżyna? Nie do końca wiadomo, która z tych nazw jest bardziej popularna. Wiadomo jednak, że jeśli kiedyś usłyszymy o psiance podłużnej, jajku krzewiastym, bakmanie, czy gruszce miłosnej możemy się bardzo zdziwić...

więcej

Reportaż

ilustracja

Do Ziemi Świętej z orkiestrą symfoniczną z Bergisch Gladbach

Izrael • Projekt „Razem” niemieckich i izraelskich muzyków

więcej

Naszym tropem

ilustracja

Giżyński Gate!

Znowu nas wyrolowali. Rolnicy w swoich sprawach zamiast do Mikołowa, będą jeździć do Częstochowy

więcej

Partnerzy