Aktualności

Rezygnacja Anety Moczkowskiej

Region • Śląsko-Zagłębiowska Metropolia  

Powołana w czerwcu do zarządu Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii Aneta Moczkowska złożyła rezygnację ze stanowiska. Przypomnijmy, że uzupełniła jego skład w miejsce desygnowanego przez Tychy Krzysztofa Zamasza, który odszedł do pracy w sektorze prywatnym.

Aneta Moczkowska, rekomendowana przez region tyski wchodzący w skład metropolii, obecnie jest prezesem Parku Śląskiego (wcześniej była sekretarzem województwa i przez wiele lat pracowała w Urzędzie Miasta Tychy). Jako powód rezygnacji z funkcji wiceprzewodniczącej zarządu GZM podała przyczyny osobiste. Na stanowisku prezesa Parku Śląskiego pozostanie.
Moczkowska od 1 sierpnia pozostaje na urlopie bezpłatnym, do czasu najbliższej sesji Zgromadzenia Metropolii, które odbędzie się 10 sierpnia.
Zgodnie ze statutem GZM,
w skład zarządu wchodzi pięciu członków, w tym przewodniczący oraz dwóch wiceprzewodniczących. Członkowie zarządu wybierani są przez Zgromadzenie Metropolii w głosowaniu tajnym, podwójną większością głosów, na wniosek przedstawiany przez przewodniczącego zarządu.
Nowego członka zarządu wyznaczą samorządowcy z okręgu tyskiego, zgodnie z polityczną umową jaką zawarli przy tworzeniu metropolii burmistrzowie, wójtowie i prezydenci.•

Dodaj swój komentarz

Wywiad

ilustracja

Warto żyć dla ludzi i im służyć!

„Jeśli chcesz być nadzieją przyszłości, musisz przejąć pochodnię od swojego dziadka i babci” - powiedział papież Franciszek podczas Światowych Dni Młodzieży w Polsce w lipcu 2016 roku. W myśl tych słów na łamach Echa cyklicznie publikujemy relacje seniorek, seniorów z cyklu "Babciu, Dziadku opowiedz swoim wnuczętom". Nie wystarczy bowiem zadzwonić tylko do nich od czasu do czasu, pytając zdawkowo o zdrowie i jak leci, aby dowiedzieć się, jak ciekawe historie mają do opowiedzenia. Dzisiaj z tego cyklu przedstawiamy rozmowę Danuty Wencel z Józefem Twardzikiem, który co prawda nie ma własnych dzieci, ani wnucząt, ale jest „dobrym” dziadkiem dla wielu młodych tyszan, z którymi się spotyka i wyjeżdża na wycieczki.

więcej

Stare fotografie

ilustracja

Mąż wyrusza na wojnę

Maria Piekorz (1879-1951), szanowana akuszerka bojszowska z pierwszym mężem Grelą, który jako marynarz poległ na I wojnie światowej.

więcej

Pisaliśmy przed laty

ilustracja

Siedem lat z „Echem”

Zacznę od pewnej refleksji. To była szczęśliwa siódemka. Moje siedem lat pracy w redakcji „Echa” - czas zdobywania szlifów dziennikarskich i nieustających emocji. Dlatego zaproszenie redaktora naczelnego do napisania wspomnień przyjęłam ze wzruszeniem, ale też z niepokojem, czy potrafię odtworzyć z przeszłości coś istotnego...

więcej

Reportaż

ilustracja

Do Ziemi Świętej z orkiestrą symfoniczną z Bergisch Gladbach

Izrael • Projekt „Razem” niemieckich i izraelskich muzyków

więcej

Naszym tropem

ilustracja

Przeznaczona na deweloperkę?

Co dalej z budynkiem po SP 21?

Zamknięta od trzech lat szkoła przy ulicy Młodzieżowej 7 w Tychach wciąż stoi bezczynnie. Choć w budynku tkwi ogromny potencjał, nikt dotąd nie podjął jakichkolwiek kroków, by go wykorzystać.

więcej

Interwencje

ilustracja

Poniewierka na stare lata

Tychy • Eksmisja do baraków na ul. Świerkowej

więcej

Partnerzy