Sondaż publiczny

Czy uważasz, że zima w tym roku znów zaskoczy drogowców?

Aktualności

Akcja policji

Tychy • Nie zostawiaj dziecka samochodzie

ilustracja

W poniedziałek pod jednym z centrów handlowych reporterzy portalu 112Tychy, wraz z Komendą Miejską Policji, strażą pożarną i strażą miejską zorganizowali akcję profilaktyczną pod hasłem „Nie zostawiaj dziecka
w rozgrzanym samochodzie”.

Akcja ma na celu uświadomienie społeczeństwa o zagrożeniu, jakie prowadzi pozostawienie dziecka w upalny dzień w zamkniętym pojeździe. W czasie profilaktyki tyscy strażacy pokazali, jak postępować w takich przypadkach. Jeśli zauważymy, że w zaparkowanym aucie znajduje się dziecko, w pobliżu zaś nie można odnaleźć właściciela samochodu, należy wybić szybę i wyciągnąć je, a następnie wezwać pogotowie. Szybka interwencja może ocalić życie – mówią strażacy z tyskiej komendy. Należy mieć na uwadze, że nasza reakcja musi być adekwatna do zaistniałej sytuacji. Wybicie szyby może zostać uznane, za zniszczenie mienia, bądź włamanie, jeśli przebywający w samochodzie nie wykazują niepokojących objawów. Gdy jednak widzimy, że dzieje się coś, co można uznać za zagrożenie życia, należy bezzwłocznie interweniować. Taka sytuacja to stan wyższej konieczności. •           

Dodaj swój komentarz

Wywiad

ilustracja

Miśka, Ślązaczka i Twoja twarz brzmi znajomo

Bieruńska Michalina Sosna po tyskim „Kruczku”, podbija warszawskie sceny

więcej

Stare fotografie

ilustracja

Mąż wyrusza na wojnę

Maria Piekorz (1879-1951), szanowana akuszerka bojszowska z pierwszym mężem Grelą, który jako marynarz poległ na I wojnie światowej.

więcej

Echo historii

ilustracja

Ślązacy rozgromili Bonapartego

To  u nas dano hasło… zrzucenia jarzma cesarza Napoleona

więcej

W naszej kuchni

ilustracja

Polska cytryna – czas na pigwę!

Niby wszyscy ją znamy, wiemy jak wygląda, ale kojarzymy ją głównie z nalewkami. Fakt, pigwa jest dzisiaj mało popularnym owocem, mało kto wie jak ją odpowiednio przygotować - nie da się jej tak po prostu zerwać z drzewa jak jabłka, albo gruszki i zjeść. Trzeba ją najpierw odpowiednio przetworzyć, surowa rzeczywiście może odstraszyć – jest twarda jak kamień i jak na polską cytrynę przystało, bardzo kwaśna. Wierzcie mi, warto wiedzieć o co w tej całej pigwie chodzi!

więcej

Reportaż

ilustracja

Do Ziemi Świętej z orkiestrą symfoniczną z Bergisch Gladbach

Izrael • Projekt „Razem” niemieckich i izraelskich muzyków

więcej

Naszym tropem

ilustracja

Święty czy podciep czyli kim jest Mikołaj

Wyobrażacie sobie, że w rocznicę urodzin papieża-Polaka ktoś – twierdząc, że to ku jego pamięci – będzie chodził ubrany w strój klauna i przedstawiał się, jako Jan Paweł II? Najdalej za dwie godziny ktoś poleci  na prokuraturę, donieść o obrazie uczuć religijnych. I w zasadzie można zrozumieć, że taka sytuacja kogoś, kto czci Jana Pawła II, bądź co bądź świętego, może obrażać. Podobnie jak ktoś, kto wciągnie na siebie skórę niedźwiedzia – i nie będzie twierdził, że jest teraz miśkiem, tylko, powiedzmy, św. Krzysztofem, patronem Tychów. To chyba też obraza uczuć religijnych, też na prokuraturę trzeba lecieć.

więcej

Partnerzy