Aktualności

Nowa stacja napraw rowerów

Tychy

ilustracja

Na terenie miasta Tychy powstała kolejna już 18 stacja napraw rowerów. W poniedziałek 16 lipca 2018r została zamontowana przy al. Niepodległości po stronie Parku Miejskiego przed przystankiem autobusowym Tychy „Niepodległości”.

Tym samym w tym roku przybyło w Tychach 7 stacji do samodzielnej naprawy rowerów.

Miejsca, w których stanęły wskazali mieszkańcy w ramach projektu budżetu obywatelskiego. Każda stacja wyposażona jest w narzędzia, dzięki którym można dokonać podstawowych napraw roweru. Ze stacji będą mogą korzystać nie tylko rowerzyści, ale również osoby niepełnosprawne poruszające się na wózkach inwalidzkich, oraz osoby jeżdżące na deskorolkach czy korzystające z wózków dziecięcych.

Na miejscu możemy skorzystać m.in. z klucza nastawnego i klucza płaskiego, śrubokręta z różnymi końcówkami, łyżki do opon oraz pompki powietrza z adapterem na wszystkie zawory rowerowe. Narzędzia są trwale przymocowane do stacji i chronione przed deszczem. Oprócz tego, aby serwis był łatwiejszy, rower można zawiesić na specjalnych wspornikach i dokonać nawet poważniejszych napraw.

Dodaj swój komentarz

Wywiad

ilustracja

Niezbędny kwiatek do kożucha

Rozmowa z, nauczycielem, pisarzem, propagatorem edukacji regionalnej

więcej

Stare fotografie

ilustracja

Mąż wyrusza na wojnę

Maria Piekorz (1879-1951), szanowana akuszerka bojszowska z pierwszym mężem Grelą, który jako marynarz poległ na I wojnie światowej.

więcej

Echo historii

ilustracja

Papież śląski ale niewygodny

Pius X prawie na pewno był Ślązakiem. Ale cicho-sza

więcej

W naszej kuchni

ilustracja

Czas na bakłażana!

Bakłażan, czy oberżyna? Nie do końca wiadomo, która z tych nazw jest bardziej popularna. Wiadomo jednak, że jeśli kiedyś usłyszymy o psiance podłużnej, jajku krzewiastym, bakmanie, czy gruszce miłosnej możemy się bardzo zdziwić...

więcej

Reportaż

ilustracja

Do Ziemi Świętej z orkiestrą symfoniczną z Bergisch Gladbach

Izrael • Projekt „Razem” niemieckich i izraelskich muzyków

więcej

Naszym tropem

ilustracja

Giżyński Gate!

Znowu nas wyrolowali. Rolnicy w swoich sprawach zamiast do Mikołowa, będą jeździć do Częstochowy

więcej

Partnerzy