Sondaż publiczny

Wybory samorządowe już niebawem. W naszej okolicy najważniejszym samorzowcem jest prezydent Tychów. Obecny – Andrzej Dziuba – pełni tę funkcję już od 18 lat.

Aktualności

Nowe rowery wodne

Tychy • Paprocany

ilustracja

Tyszanie tłumnie odwiedzają, zwłaszcza latem, Ośrodek Wypoczynkowy MOSiR-u na Paprocanach. I nic w tym dziwnego – nie dość, że jest tu pięknie, można znaleźć chwilę wytchnienia nad wodą, wśród zieleni w czasie upalnych dni, to jeszcze MOSiR proponuje wiele atrakcji zarówno dla dzieci, młodzieży jak i dorosłych.
W ubiegłym tygodniu oferta MOSiR-u dla amatorów spacerów po Jeziorze Paprocańskim jeszcze się poszerzyła.
Zostały zakupione trzy nowe  żółto niebieskie wodne rowery, które w dniu, kiedy ten numer Echa trafi do rąk naszych Czytelników, powinny być już „na wodzie”. Taki „wodny spacer” pływającym rowerem to świetny sposób na spędzenie wolnego czasu. 

Dodaj swój komentarz

Wywiad

ilustracja

Mordowali polskich patriotów

Rozmowa z Damianem Fierlą, tyskim historykiem i wielokrotnym weteranem bitwy wyrskiej.

więcej

Stare fotografie

ilustracja

Mąż wyrusza na wojnę

Maria Piekorz (1879-1951), szanowana akuszerka bojszowska z pierwszym mężem Grelą, który jako marynarz poległ na I wojnie światowej.

więcej

Echo historii

ilustracja

Wrzesień '39 w naszej okolicy

Autentyczne wspomnienia Ślązaków z września 1939 roku, a nie opracowania historyków. Prawdę powiedziawszy, znacznie się od tych opracowań różnią. I chyba warto spojrzeć na wrzesień 1939 roku ich oczami. Wtedy łatwiej zrozumieć, że dla mieszkańców województwa śląskiego wkroczenie Niemców było czymś zupełnie innym, niż dla reszty mieszkańców Polski. Warto ją przeczytać, by zrozumieć, jak złożona jest śląska historia. I jak inna od choćby warszawskiej.

więcej

W naszej kuchni

ilustracja

Żurawina – mały owoc o dużym potencjale

O zaletach owoców żurawiny wielkoowocowej wieki temu bardzo dobrze wiedzieli rdzenni mieszkańcy Ameryki Północnej. Cenili zarówno jej smak jak i właściwości, dlatego poza włączeniem jej do codziennej diety, zaczęli ją wykorzystywać w medycynie i jako naturalny barwnik do farbowania tkanin.

więcej

Reportaż

ilustracja

Do Ziemi Świętej z orkiestrą symfoniczną z Bergisch Gladbach

Izrael • Projekt „Razem” niemieckich i izraelskich muzyków

więcej

Naszym tropem

ilustracja

Bieruński geszeft po warszawsku

Nowak – cudotwórca. I nie chodzi wcale o Zbigniewa Nowaka

więcej

Partnerzy