Aktualności

Nowe rowery wodne

Tychy • Paprocany

ilustracja

Tyszanie tłumnie odwiedzają, zwłaszcza latem, Ośrodek Wypoczynkowy MOSiR-u na Paprocanach. I nic w tym dziwnego – nie dość, że jest tu pięknie, można znaleźć chwilę wytchnienia nad wodą, wśród zieleni w czasie upalnych dni, to jeszcze MOSiR proponuje wiele atrakcji zarówno dla dzieci, młodzieży jak i dorosłych.
W ubiegłym tygodniu oferta MOSiR-u dla amatorów spacerów po Jeziorze Paprocańskim jeszcze się poszerzyła.
Zostały zakupione trzy nowe  żółto niebieskie wodne rowery, które w dniu, kiedy ten numer Echa trafi do rąk naszych Czytelników, powinny być już „na wodzie”. Taki „wodny spacer” pływającym rowerem to świetny sposób na spędzenie wolnego czasu. 

Dodaj swój komentarz

Wywiad

ilustracja

Czasem włącza mi się „śląski tryb”

Rozmowa z Waldemarem Cichoniem, tyskim pisarzem, autorem książek dla dzieci

więcej

Stare fotografie

ilustracja

Mąż wyrusza na wojnę

Maria Piekorz (1879-1951), szanowana akuszerka bojszowska z pierwszym mężem Grelą, który jako marynarz poległ na I wojnie światowej.

więcej

Echo historii

ilustracja

Polska nie wtedy się odrodziła!

Mało kto wie, co 11 listopada świętujemy

więcej

W naszej kuchni

ilustracja

Nie taki zwykły ten ziemniak

Wartość odżywcza kartofli jest tak duża, że mogą one – oczywiście przez jakiś czas – stanowić jedyny składnik pożywienia człowieka bez uszczerbku na zdrowiu. Odmian tego niezwykłego warzywa jest około 4000, choć nie wszystkie są jadalne (większość zjadaczy ziemniaków pewnie będzie zdziwiona – jak to, jest więcej rodzajów niż młode i stare?!). Możemy spotkać odmiany białe, żółte, różowe, czerwone, fioletowe a nawet niebieskie (popularne w Irlandii). I właśnie od koloru ziemniaka zależy ilość mikroelementów
i przeciwutleniaczy. Wspólna dla wszystkich rodzajów jest niska zawartość tłuszczów i niezwykłe bogactwo węglowodanów o średnim indeksie glikemicznym. Gotowane bulwy mają więcej białka niż kukurydza i prawie dwa razy więcej wapnia. Oprócz tego maja w sobie błonnik i składniki mineralne takie jak: potas, fosfor, kwas foliowy i witaminy - szczególnie C.

więcej

Reportaż

ilustracja

Do Ziemi Świętej z orkiestrą symfoniczną z Bergisch Gladbach

Izrael • Projekt „Razem” niemieckich i izraelskich muzyków

więcej

Naszym tropem

ilustracja

Ograna przez radnych

Rzutem na taśmę, przed wyborami, lędzińska burmistrz próbowała tereny pod centrum sprzedać pod… Lidla

więcej

Partnerzy