Sondaż publiczny

Wybory samorządowe już niebawem. W naszej okolicy najważniejszym samorzowcem jest prezydent Tychów. Obecny – Andrzej Dziuba – pełni tę funkcję już od 18 lat.

Aktualności

Ruszyła kampania?

Tychy • Anita Skapczyk kandydatką PiS na prezydenta Tychów

ilustracja

We wtorek (26 czerwca) Prawo i Sprawiedliwość podało oficjalnie kolejne kandydatury na prezydentów miast z ramienia tego ugrupowania politycznego. W Tychach PiS udzieliło poparcia Anicie Skapczyk, otrzymała także poparcie Stowarzyszenia Tychy Naszą Małą Ojczyzną.

Anita Skapczyk ma 41 lat, jest tyszanką. Jest zamężna i ma trójkę dzieci. Jest absolwentką Wyższej Szkoły Zarządzania i Nauk Społecznych w Tychach na kierunku Przedsiębiorczość. Od 2003 roku prowadzi własną firmę (jest współwłaścicielką AJ Profit).
Pełni funkcję przewodniczącej Rady Osiedla Wartogłowiec. Współpracowała ze Stowarzyszeniem Tychy Naszą Małą Ojczyzną, jest także Przewodniczącą Rady Rodziców w Szkole Podstawowej nr 18.
Anita Skapczyk, określając się jako zwolenniczka Pawła Kukiza i okręgów jednomandatowych, startowała w wyborach do Sejmu w 2015 roku z listy nr 7 - ugrupowania Kukiz’15 (na 8 pozycji). Zdobyła wówczas 36 głosów poparcia (0,13 proc) na 27067 oddanych ważnych głosów.
Jak podają oficjalne źródła w centrum zainteresowania kandydatki PiS w zbliżających się wyborach samorządowych jest szeroko pojęta tematyka rodziny, sprawy socjalne i bezpieczeństwo. Wkrótce ma zaprezentować swoje założenia programowe.

Dodaj swój komentarz

Wywiad

ilustracja

Mordowali polskich patriotów

Rozmowa z Damianem Fierlą, tyskim historykiem i wielokrotnym weteranem bitwy wyrskiej.

więcej

Stare fotografie

ilustracja

Mąż wyrusza na wojnę

Maria Piekorz (1879-1951), szanowana akuszerka bojszowska z pierwszym mężem Grelą, który jako marynarz poległ na I wojnie światowej.

więcej

Echo historii

ilustracja

Wrzesień '39 w naszej okolicy

Autentyczne wspomnienia Ślązaków z września 1939 roku, a nie opracowania historyków. Prawdę powiedziawszy, znacznie się od tych opracowań różnią. I chyba warto spojrzeć na wrzesień 1939 roku ich oczami. Wtedy łatwiej zrozumieć, że dla mieszkańców województwa śląskiego wkroczenie Niemców było czymś zupełnie innym, niż dla reszty mieszkańców Polski. Warto ją przeczytać, by zrozumieć, jak złożona jest śląska historia. I jak inna od choćby warszawskiej.

więcej

W naszej kuchni

ilustracja

Żurawina – mały owoc o dużym potencjale

O zaletach owoców żurawiny wielkoowocowej wieki temu bardzo dobrze wiedzieli rdzenni mieszkańcy Ameryki Północnej. Cenili zarówno jej smak jak i właściwości, dlatego poza włączeniem jej do codziennej diety, zaczęli ją wykorzystywać w medycynie i jako naturalny barwnik do farbowania tkanin.

więcej

Reportaż

ilustracja

Do Ziemi Świętej z orkiestrą symfoniczną z Bergisch Gladbach

Izrael • Projekt „Razem” niemieckich i izraelskich muzyków

więcej

Naszym tropem

ilustracja

Bieruński geszeft po warszawsku

Nowak – cudotwórca. I nie chodzi wcale o Zbigniewa Nowaka

więcej

Partnerzy