Nie siedź w domu

Sondaż publiczny

Czy uważasz, że nasze miejscowości mają dobrą ofertę naferie dla dzieci?

Aktualności

Ruszyła kampania?

Tychy • Anita Skapczyk kandydatką PiS na prezydenta Tychów

ilustracja

We wtorek (26 czerwca) Prawo i Sprawiedliwość podało oficjalnie kolejne kandydatury na prezydentów miast z ramienia tego ugrupowania politycznego. W Tychach PiS udzieliło poparcia Anicie Skapczyk, otrzymała także poparcie Stowarzyszenia Tychy Naszą Małą Ojczyzną.

Anita Skapczyk ma 41 lat, jest tyszanką. Jest zamężna i ma trójkę dzieci. Jest absolwentką Wyższej Szkoły Zarządzania i Nauk Społecznych w Tychach na kierunku Przedsiębiorczość. Od 2003 roku prowadzi własną firmę (jest współwłaścicielką AJ Profit).
Pełni funkcję przewodniczącej Rady Osiedla Wartogłowiec. Współpracowała ze Stowarzyszeniem Tychy Naszą Małą Ojczyzną, jest także Przewodniczącą Rady Rodziców w Szkole Podstawowej nr 18.
Anita Skapczyk, określając się jako zwolenniczka Pawła Kukiza i okręgów jednomandatowych, startowała w wyborach do Sejmu w 2015 roku z listy nr 7 - ugrupowania Kukiz’15 (na 8 pozycji). Zdobyła wówczas 36 głosów poparcia (0,13 proc) na 27067 oddanych ważnych głosów.
Jak podają oficjalne źródła w centrum zainteresowania kandydatki PiS w zbliżających się wyborach samorządowych jest szeroko pojęta tematyka rodziny, sprawy socjalne i bezpieczeństwo. Wkrótce ma zaprezentować swoje założenia programowe.

Dodaj swój komentarz

Wywiad

ilustracja

Zbiorowe wyparcie

Z Markiem Łuszczyną, autorem „Polskich Obozów Koncentracyjnych” rozmawia Dariusz Dyrda

więcej

Stare fotografie

ilustracja

Mąż wyrusza na wojnę

Maria Piekorz (1879-1951), szanowana akuszerka bojszowska z pierwszym mężem Grelą, który jako marynarz poległ na I wojnie światowej.

więcej

Echo historii

ilustracja

Biały pułkownik

Komisarz stanu wojennego, który stanął po stronie załogi

więcej

W naszej kuchni

ilustracja

Zozwór, jak go tu dawniej zwano

Przyszedł styczeń - miesiąc postanowień noworocznych. Podziwiam z dumą powtarzane hasła w stylu: Nowy Rok – nowa ja. Albo „nowy ja”, bo coroczne szaleństwo dotyczy wszystkich, bez wyjątku. Dla tych, którzy za chwilę po raz pierwszy włożą buty do biegania i postanowią zafundować swojemu nieprzygotowanemu organizmowi terapię szokową (albo już to zrobili i czekają na efekty) mam dwie wiadomości - jak w kawałach... złą i dobrą. Pierwsza jest taka, że z kiepską odpornością i kondycją prawie na pewno zapracujecie na przeziębienie, a druga – żeby nie zniechęcać tak do gruntu – są na to sposoby. Dobre i domowe. Sprawa wygląda tak – chcecie igrać ze styczniową pogodą? Zróbcie zapas imbiru!

 

więcej

Reportaż

ilustracja

Do Ziemi Świętej z orkiestrą symfoniczną z Bergisch Gladbach

Izrael • Projekt „Razem” niemieckich i izraelskich muzyków

więcej

Naszym tropem

ilustracja

Mały ZUS, wielkie cygaństwo!

Z dniem 1 stycznia wszedł „mały ZUS”. Obecne władze reklamują ją jako niezwykłą ulgę dla mikroprzedsiębiorstw. A ja zakładam się w ciemno, że na terenie działania całego tyskiego urzędu skarbowego załapie się na nią nie więcej, niż 100 przedsiębiorców. A może mniej, niż 20. Bo tak naprawdę ci, którzy spełniali kryteria wymyślone przez  rząd PiS-u, albo już umarli z głodu, albo wyemigrowali zbierać pomidory do Holandii, albo zamknęli firmę, żeby iść do najgorzej nawet płatnej roboty.

więcej

Partnerzy