Sondaż publiczny

Czy przejęcie Zameczku Myśliwskiego w Promnicach przez Muzeum Zamkowe w Pszczynie jest dobrym pomysłem?

Aktualności

Ruszyła kampania?

Tychy • Anita Skapczyk kandydatką PiS na prezydenta Tychów

ilustracja

We wtorek (26 czerwca) Prawo i Sprawiedliwość podało oficjalnie kolejne kandydatury na prezydentów miast z ramienia tego ugrupowania politycznego. W Tychach PiS udzieliło poparcia Anicie Skapczyk, otrzymała także poparcie Stowarzyszenia Tychy Naszą Małą Ojczyzną.

Anita Skapczyk ma 41 lat, jest tyszanką. Jest zamężna i ma trójkę dzieci. Jest absolwentką Wyższej Szkoły Zarządzania i Nauk Społecznych w Tychach na kierunku Przedsiębiorczość. Od 2003 roku prowadzi własną firmę (jest współwłaścicielką AJ Profit).
Pełni funkcję przewodniczącej Rady Osiedla Wartogłowiec. Współpracowała ze Stowarzyszeniem Tychy Naszą Małą Ojczyzną, jest także Przewodniczącą Rady Rodziców w Szkole Podstawowej nr 18.
Anita Skapczyk, określając się jako zwolenniczka Pawła Kukiza i okręgów jednomandatowych, startowała w wyborach do Sejmu w 2015 roku z listy nr 7 - ugrupowania Kukiz’15 (na 8 pozycji). Zdobyła wówczas 36 głosów poparcia (0,13 proc) na 27067 oddanych ważnych głosów.
Jak podają oficjalne źródła w centrum zainteresowania kandydatki PiS w zbliżających się wyborach samorządowych jest szeroko pojęta tematyka rodziny, sprawy socjalne i bezpieczeństwo. Wkrótce ma zaprezentować swoje założenia programowe.

Dodaj swój komentarz

Wywiad

ilustracja

Stanisław Kawęcki: - Najważniejsze, żeby robić to co się lubi

„Jeśli chcesz być nadzieją przyszłości musisz przejąć pochodnię od swojego dziadka i babci” - powiedział papież Franciszek podczas Światowych Dni Młodzieży w Polsce w lipcu 2016 roku. W myśl tych słów na łamach Echa cyklicznie publikujemy relacje seniorek, seniorów z cyklu "Babciu, Dziadku opowiedz swoim wnuczętom. Nie wystarczy bowiem zadzwonić tylko do nich od czasu do czasu pytając zdawkowo o zdrowie i jak leci, aby dowiedzieć się jak ciekawe historie mają do opowiedzenia. Dzisiaj z tego cyklu przedstawiamy rozmowę Danuty Wencel z Stanisławem Kawęckim, którego pasją jest turystyka.

więcej

Stare fotografie

ilustracja

Mąż wyrusza na wojnę

Maria Piekorz (1879-1951), szanowana akuszerka bojszowska z pierwszym mężem Grelą, który jako marynarz poległ na I wojnie światowej.

więcej

Pisaliśmy przed laty

ilustracja

Siedem lat z „Echem”

Zacznę od pewnej refleksji. To była szczęśliwa siódemka. Moje siedem lat pracy w redakcji „Echa” - czas zdobywania szlifów dziennikarskich i nieustających emocji. Dlatego zaproszenie redaktora naczelnego do napisania wspomnień przyjęłam ze wzruszeniem, ale też z niepokojem, czy potrafię odtworzyć z przeszłości coś istotnego...

więcej

Reportaż

ilustracja

W krainie baobabów i spacerujących lwów

Od pięciu lat Gambia, a od dwóch Senegal zniosły obowiązek wizowy dla obywateli Polski. Biura podróży wykorzystały ten fakt i zaczęły organizować egzotyczne wycieczki do dzikiej Afryki, oferując różne atrakcje, m.in. spacer z lwami, na który przymierzałam się w czasie ferii zimowych od trzech lat. W tym roku udało się!

więcej

Naszym tropem

ilustracja

Przeznaczona na deweloperkę?

Co dalej z budynkiem po SP 21?

Zamknięta od trzech lat szkoła przy ulicy Młodzieżowej 7 w Tychach wciąż stoi bezczynnie. Choć w budynku tkwi ogromny potencjał, nikt dotąd nie podjął jakichkolwiek kroków, by go wykorzystać.

więcej

Interwencje

ilustracja

Poniewierka na stare lata

Tychy • Eksmisja do baraków na ul. Świerkowej

więcej

Partnerzy