Sondaż publiczny

Czy jesteś za zakazem sprzedawania żywego karpia?

Aktualności

Ruszyła kampania?

Tychy • Anita Skapczyk kandydatką PiS na prezydenta Tychów

ilustracja

We wtorek (26 czerwca) Prawo i Sprawiedliwość podało oficjalnie kolejne kandydatury na prezydentów miast z ramienia tego ugrupowania politycznego. W Tychach PiS udzieliło poparcia Anicie Skapczyk, otrzymała także poparcie Stowarzyszenia Tychy Naszą Małą Ojczyzną.

Anita Skapczyk ma 41 lat, jest tyszanką. Jest zamężna i ma trójkę dzieci. Jest absolwentką Wyższej Szkoły Zarządzania i Nauk Społecznych w Tychach na kierunku Przedsiębiorczość. Od 2003 roku prowadzi własną firmę (jest współwłaścicielką AJ Profit).
Pełni funkcję przewodniczącej Rady Osiedla Wartogłowiec. Współpracowała ze Stowarzyszeniem Tychy Naszą Małą Ojczyzną, jest także Przewodniczącą Rady Rodziców w Szkole Podstawowej nr 18.
Anita Skapczyk, określając się jako zwolenniczka Pawła Kukiza i okręgów jednomandatowych, startowała w wyborach do Sejmu w 2015 roku z listy nr 7 - ugrupowania Kukiz’15 (na 8 pozycji). Zdobyła wówczas 36 głosów poparcia (0,13 proc) na 27067 oddanych ważnych głosów.
Jak podają oficjalne źródła w centrum zainteresowania kandydatki PiS w zbliżających się wyborach samorządowych jest szeroko pojęta tematyka rodziny, sprawy socjalne i bezpieczeństwo. Wkrótce ma zaprezentować swoje założenia programowe.

Dodaj swój komentarz

Wywiad

ilustracja

Co by pedzioł Szekspir po naszymu?

Za kilka dni ukaże się w księgarniach niezwykła książka tyskiego nauczyciela języka angielskiego, Marcina Melona. Ponieważ jednak niedawno udzielał nam on wywiadu, tym razem rozmowa z rysownikiem, który książkę ilustrował.

więcej

Stare fotografie

ilustracja

Mąż wyrusza na wojnę

Maria Piekorz (1879-1951), szanowana akuszerka bojszowska z pierwszym mężem Grelą, który jako marynarz poległ na I wojnie światowej.

więcej

Echo historii

ilustracja

Czy Jan Paweł II mógł być ślązakiem?

To zaskakujące pytanie zadałem sobie pewnego pięknego dnia podczas wycieczki do Wadowic. To miasto, leżące w województwie małopolskim, jest – jak powszechnie wiadomo - miejscem urodzenia Karola Wojtyły czyli późniejszego papieża Jana Pawła II. Niezbyt już powszechnie wiadomo, że jego pradziadek był wyznawcą Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego, czyli potocznie luteraninem.

więcej

W naszej kuchni

ilustracja

A to flądra!

„Nawet flądra nie jest bezstronna” - Stanisław Jerzy Lec

więcej

Reportaż

ilustracja

Do Ziemi Świętej z orkiestrą symfoniczną z Bergisch Gladbach

Izrael • Projekt „Razem” niemieckich i izraelskich muzyków

więcej

Naszym tropem

ilustracja

Ograna przez radnych

Rzutem na taśmę, przed wyborami, lędzińska burmistrz próbowała tereny pod centrum sprzedać pod… Lidla

więcej

Partnerzy