Sondaż publiczny

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy to:

Aktualności

Otrzymali nowy sprzęt

Imielin • Ochotnicza Straż Pożarna

ilustracja

W środę (20 czerwca) w Urzędzie Miasta Imielin doszło do podpisania umowy - porozumienia pomiędzy Janem Chwiędaczem, burmistrzem Imielina a Arturem Maronem, prezesem tamtejszej OSP. Na mocy tego dokumentu strażacy imielińskiej OSP odebrali specjalistyczny sprzęt do ratownictwa technicznego marki Lukas.  Przekazany straży sprzęt służy do uwalniania uwięzionych osób
z pojazdów po wypadkach. Dodatkowo strażacy otrzymali także wyposażenie w postaci dwóch zestawów ratownictwa medycznego PSP R-1 (torby medyczne) z deskami ortopedycznymi i szynami Kramera) i dwóch defibrylatorów marki Philips.
Zakup sprzętu możliwy był dzięki środkom pozyskanym w ramach dotacji celowej z „Funduszu Sprawiedliwości”, którego dysponentem jest Minister Sprawiedliwości w związku z realizacją zadań
w zakresie Programu I, Priorytetu IIIB - Wsparcie i rozwój systemu instytucjonalnego pomocy osobom pokrzywdzonym przestępstwem
i świadkom - na rok 2018, w zakresie nabycia wyposażenia i urządzeń ratownictwa, niezbędnych do udzielenia pomocy poszkodowanym bezpośrednio na miejscu popełnienia przestępstwa.
Miasto na ten cel otrzymało dotacje w wysokości 99 proc. wartości sprzętu tj. 148 345,56 zł, a dołożyło 1 proc. wartości tj. 1498.44 zł.
Warto podkreślić, że to najwyższa uzyskana dotacja celowa z wspomnianego programu ze wszystkich gmin w naszym powiecie.

Dodaj swój komentarz

Wywiad

ilustracja

Policja mnie ukształtowała. W sposób, z którego jestem dumny

Z Janem Słoninką  wójtem  gminy Miedźna  rozmawia Zbigniew Piksa

więcej

Stare fotografie

ilustracja

Mąż wyrusza na wojnę

Maria Piekorz (1879-1951), szanowana akuszerka bojszowska z pierwszym mężem Grelą, który jako marynarz poległ na I wojnie światowej.

więcej

Echo historii

ilustracja

Chrzest, którego nie było

To nie jest historia Polski, tylko mitologia

więcej

W naszej kuchni

ilustracja

Ładne kwiatki – czyli za co kochamy brokuły

Jak przemycić dziecku brokuły na talerzu... Brzmi banalnie? Ci, którzy spotkali się z tym problemem świetnie wiedzą, że sprawa jest dobrym materiałem na traktat filozoficzny, albo chociaż poradnik dla młodych, zdesperowanych rodziców.

więcej

Reportaż

ilustracja

Do Ziemi Świętej z orkiestrą symfoniczną z Bergisch Gladbach

Izrael • Projekt „Razem” niemieckich i izraelskich muzyków

więcej

Naszym tropem

ilustracja

Karwina – nie w Czechach!

Podczas tragedii w karwińskiej kopalni polskie media oraz władze do znudzenia powtarzały, że  to w Czechach. Ani zdając sobie sprawę, że obrażają tym Republikę Czeską, obrażają jej konstytucję – oraz obrażają każdego świadomego swej tożsamości i historii Ślązaka. Bo Karwina nie leży w Czechach!

więcej

Partnerzy