Nie siedź w domu

Sondaż publiczny

Czy uważasz, że strajk nauczycieli służy oświacie, czy też szkodzi uczniom?

Aktualności

Otrzymali nowy sprzęt

Imielin • Ochotnicza Straż Pożarna

ilustracja

W środę (20 czerwca) w Urzędzie Miasta Imielin doszło do podpisania umowy - porozumienia pomiędzy Janem Chwiędaczem, burmistrzem Imielina a Arturem Maronem, prezesem tamtejszej OSP. Na mocy tego dokumentu strażacy imielińskiej OSP odebrali specjalistyczny sprzęt do ratownictwa technicznego marki Lukas.  Przekazany straży sprzęt służy do uwalniania uwięzionych osób
z pojazdów po wypadkach. Dodatkowo strażacy otrzymali także wyposażenie w postaci dwóch zestawów ratownictwa medycznego PSP R-1 (torby medyczne) z deskami ortopedycznymi i szynami Kramera) i dwóch defibrylatorów marki Philips.
Zakup sprzętu możliwy był dzięki środkom pozyskanym w ramach dotacji celowej z „Funduszu Sprawiedliwości”, którego dysponentem jest Minister Sprawiedliwości w związku z realizacją zadań
w zakresie Programu I, Priorytetu IIIB - Wsparcie i rozwój systemu instytucjonalnego pomocy osobom pokrzywdzonym przestępstwem
i świadkom - na rok 2018, w zakresie nabycia wyposażenia i urządzeń ratownictwa, niezbędnych do udzielenia pomocy poszkodowanym bezpośrednio na miejscu popełnienia przestępstwa.
Miasto na ten cel otrzymało dotacje w wysokości 99 proc. wartości sprzętu tj. 148 345,56 zł, a dołożyło 1 proc. wartości tj. 1498.44 zł.
Warto podkreślić, że to najwyższa uzyskana dotacja celowa z wspomnianego programu ze wszystkich gmin w naszym powiecie.

Dodaj swój komentarz

Wywiad

ilustracja

Rowery nie zastąpią samochodów, ale ….

Rozmowa z Wiesławem Bełzem, prezesem stowarzyszenia Rowerowe Katowice

więcej

Stare fotografie

ilustracja

Mąż wyrusza na wojnę

Maria Piekorz (1879-1951), szanowana akuszerka bojszowska z pierwszym mężem Grelą, który jako marynarz poległ na I wojnie światowej.

więcej

Echo historii

ilustracja

Odchodzący świat waserturmów

Od  dziesięcioleci stanowią nieodłączny  element naszego krajobrazu, a  nierzadko też punkt  orientacyjny, bo widać je  z daleka. Teraz jednak odchodzą, podobnie jak wiele innych obiektów  wczesnej epoki industrialnej. Trudno ratować każdą starą fabryczkę, ale waserturmów szkoda, bo mają szczególne piękno. Są jakieś takie dostojne. Zaś te w naszej  najbliższej okolicy najwyraźniej nie mają szczęścia do właścicieli.

więcej

W naszej kuchni

ilustracja

Rosole mio!

Dużo jest smaków bez których nie wyobrażamy sobie kuchni. I co ciekawe, najczęściej są to proste potrawy - jedzenie, które od zawsze nam towarzyszy i do którego najczęściej wracamy. Pamiętam jak wyjechałam z domu do akademika, myśląc, że teraz w końcu będę mogła jeść tylko to, na co będę miała ochotę. Rebelia, prawdziwa wolność, słowem: czyste szaleństwo. Pizza, zupki chińskie, hamburgery i tony słodyczy na okrągło. Nawet nie wiem jak to się stało, że pewnego dnia, po zaledwie kilku miesiącach sielanki, wykonałam ten jeden, przełomowy w życiu prawie każdego, młodego człowieka telefon - „Babciu...to jak się robi ten cały rosół”? 

więcej

Reportaż

ilustracja

Do Ziemi Świętej z orkiestrą symfoniczną z Bergisch Gladbach

Izrael • Projekt „Razem” niemieckich i izraelskich muzyków

więcej

Naszym tropem

ilustracja

Ziobro szuka mafii górniczej

Minister wie lepiej od sądu?

więcej

Partnerzy