Sondaż publiczny

Czy przejęcie Zameczku Myśliwskiego w Promnicach przez Muzeum Zamkowe w Pszczynie jest dobrym pomysłem?

Aktualności

Otrzymali nowy sprzęt

Imielin • Ochotnicza Straż Pożarna

ilustracja

W środę (20 czerwca) w Urzędzie Miasta Imielin doszło do podpisania umowy - porozumienia pomiędzy Janem Chwiędaczem, burmistrzem Imielina a Arturem Maronem, prezesem tamtejszej OSP. Na mocy tego dokumentu strażacy imielińskiej OSP odebrali specjalistyczny sprzęt do ratownictwa technicznego marki Lukas.  Przekazany straży sprzęt służy do uwalniania uwięzionych osób
z pojazdów po wypadkach. Dodatkowo strażacy otrzymali także wyposażenie w postaci dwóch zestawów ratownictwa medycznego PSP R-1 (torby medyczne) z deskami ortopedycznymi i szynami Kramera) i dwóch defibrylatorów marki Philips.
Zakup sprzętu możliwy był dzięki środkom pozyskanym w ramach dotacji celowej z „Funduszu Sprawiedliwości”, którego dysponentem jest Minister Sprawiedliwości w związku z realizacją zadań
w zakresie Programu I, Priorytetu IIIB - Wsparcie i rozwój systemu instytucjonalnego pomocy osobom pokrzywdzonym przestępstwem
i świadkom - na rok 2018, w zakresie nabycia wyposażenia i urządzeń ratownictwa, niezbędnych do udzielenia pomocy poszkodowanym bezpośrednio na miejscu popełnienia przestępstwa.
Miasto na ten cel otrzymało dotacje w wysokości 99 proc. wartości sprzętu tj. 148 345,56 zł, a dołożyło 1 proc. wartości tj. 1498.44 zł.
Warto podkreślić, że to najwyższa uzyskana dotacja celowa z wspomnianego programu ze wszystkich gmin w naszym powiecie.

Dodaj swój komentarz

Wywiad

ilustracja

Stanisław Kawęcki: - Najważniejsze, żeby robić to co się lubi

„Jeśli chcesz być nadzieją przyszłości musisz przejąć pochodnię od swojego dziadka i babci” - powiedział papież Franciszek podczas Światowych Dni Młodzieży w Polsce w lipcu 2016 roku. W myśl tych słów na łamach Echa cyklicznie publikujemy relacje seniorek, seniorów z cyklu "Babciu, Dziadku opowiedz swoim wnuczętom. Nie wystarczy bowiem zadzwonić tylko do nich od czasu do czasu pytając zdawkowo o zdrowie i jak leci, aby dowiedzieć się jak ciekawe historie mają do opowiedzenia. Dzisiaj z tego cyklu przedstawiamy rozmowę Danuty Wencel z Stanisławem Kawęckim, którego pasją jest turystyka.

więcej

Stare fotografie

ilustracja

Mąż wyrusza na wojnę

Maria Piekorz (1879-1951), szanowana akuszerka bojszowska z pierwszym mężem Grelą, który jako marynarz poległ na I wojnie światowej.

więcej

Pisaliśmy przed laty

ilustracja

Siedem lat z „Echem”

Zacznę od pewnej refleksji. To była szczęśliwa siódemka. Moje siedem lat pracy w redakcji „Echa” - czas zdobywania szlifów dziennikarskich i nieustających emocji. Dlatego zaproszenie redaktora naczelnego do napisania wspomnień przyjęłam ze wzruszeniem, ale też z niepokojem, czy potrafię odtworzyć z przeszłości coś istotnego...

więcej

Reportaż

ilustracja

W krainie baobabów i spacerujących lwów

Od pięciu lat Gambia, a od dwóch Senegal zniosły obowiązek wizowy dla obywateli Polski. Biura podróży wykorzystały ten fakt i zaczęły organizować egzotyczne wycieczki do dzikiej Afryki, oferując różne atrakcje, m.in. spacer z lwami, na który przymierzałam się w czasie ferii zimowych od trzech lat. W tym roku udało się!

więcej

Naszym tropem

ilustracja

Przeznaczona na deweloperkę?

Co dalej z budynkiem po SP 21?

Zamknięta od trzech lat szkoła przy ulicy Młodzieżowej 7 w Tychach wciąż stoi bezczynnie. Choć w budynku tkwi ogromny potencjał, nikt dotąd nie podjął jakichkolwiek kroków, by go wykorzystać.

więcej

Interwencje

ilustracja

Poniewierka na stare lata

Tychy • Eksmisja do baraków na ul. Świerkowej

więcej

Partnerzy