Sondaż publiczny

Czy uważasz, że ze smogiem, który znów się zaczyna, uporamy się:

Aktualności

Święto Miasta

Tychy • Zagrają: Daria Zawiałow, LemOn, Sylwia Grzeszczak

Ostatni weekend miesiąca będzie niezwykłym wydarzeniem dla Tychów i ich mieszkańców. 30 czerwca oraz 1 lipca po raz kolejny będziemy obchodzili Święto Miasta Tychy. Jakie atrakcje czekają nas na Placu pod Żyrafą?

Tegoroczne Święto Miasta Tychy odbędzie się w dniach 30 czerwca – 1 lipca. Miejskie Centrum Kultury ujawniło kto zagra podczas dwudniowej imprezy, która tradycyjnie odbędzie się na placu “pod żyrafą”. Tak jak co roku i tym razem Święto Miasta odbędzie się pod znakiem dobrej muzyki. Na scenie „pod żyrafą” przed tyską publicznością zaprezentuje się wiele świetnych zespołów. Zapowiada się doskonała zabawa.
Tak jak w ubiegłym roku i tym razem będą grały dwa zespoły, które wygrały konkurs „Dla Tych Zagrają - Nowa Fala Tyskich Brzmień”. Na koncercie finałowym, który odbył się w minioną sobotę, dowiedzieliśmy się, że werdyktem jury oraz publiczności laureatami zostały zespoły Zero Stopni oraz Kasia Skiba i Ja.
Tyskie zespoły zagrają obok prawdziwych gwiazd polskiej sceny muzycznej -  Darią Zawiałow, młodej piosenkarki, autorki tekstów
i kompozytorki specjalizującej się
w indie popie oraz rocku. Usłyszymy także polsko-łemkowsko-ukraiński zespół LemON, oraz Zbigniew Foryś Band założony przez członka dawnego zespołu Lombard, który kształtował gusta muzyczne Polaków jeszcze w latach 80.
Drugiego dnia imprezy śląskie rytmy w nowoczesnym wydaniu zaprezentuje zespół SznapsMaszyna. Zwieńczeniem imprezy będzie koncert gwiazdy polskiej muzyki POP, Sylwii Grzeszczak.
Poza koncertami na uczestników imprezy jak co roku czekały będą liczne atrakcje, na świetną zabawę mogą liczyć zwłaszcza dzieci, dla których przygotowano między innymi dmuchane zamki.
Program imprezy:
DZIEŃ I – 30 czerwca (sobota)
– Zbigniew Foryś Band ex Lombard
– laureat Dla Tych zagrają – nowa fala tyskich brzmień 2018 - Zero Stpni
– Daria Zawiałow
– Krzysztof Zalewski
DZIEŃ II – 1 lipca (niedziela)
– SznapsMaszyna
– laureat Dla Tych zagrają – nowa fala tyskich brzmień 2018 – Kasia Skiba i Ja
– LemON
– Sylwia Grzeszczak Official

Dodaj swój komentarz

Wywiad

ilustracja

Czasem włącza mi się „śląski tryb”

Rozmowa z Waldemarem Cichoniem, tyskim pisarzem, autorem książek dla dzieci

więcej

Stare fotografie

ilustracja

Mąż wyrusza na wojnę

Maria Piekorz (1879-1951), szanowana akuszerka bojszowska z pierwszym mężem Grelą, który jako marynarz poległ na I wojnie światowej.

więcej

Echo historii

ilustracja

Polska nie wtedy się odrodziła!

Mało kto wie, co 11 listopada świętujemy

więcej

W naszej kuchni

ilustracja

Nie taki zwykły ten ziemniak

Wartość odżywcza kartofli jest tak duża, że mogą one – oczywiście przez jakiś czas – stanowić jedyny składnik pożywienia człowieka bez uszczerbku na zdrowiu. Odmian tego niezwykłego warzywa jest około 4000, choć nie wszystkie są jadalne (większość zjadaczy ziemniaków pewnie będzie zdziwiona – jak to, jest więcej rodzajów niż młode i stare?!). Możemy spotkać odmiany białe, żółte, różowe, czerwone, fioletowe a nawet niebieskie (popularne w Irlandii). I właśnie od koloru ziemniaka zależy ilość mikroelementów
i przeciwutleniaczy. Wspólna dla wszystkich rodzajów jest niska zawartość tłuszczów i niezwykłe bogactwo węglowodanów o średnim indeksie glikemicznym. Gotowane bulwy mają więcej białka niż kukurydza i prawie dwa razy więcej wapnia. Oprócz tego maja w sobie błonnik i składniki mineralne takie jak: potas, fosfor, kwas foliowy i witaminy - szczególnie C.

więcej

Reportaż

ilustracja

Do Ziemi Świętej z orkiestrą symfoniczną z Bergisch Gladbach

Izrael • Projekt „Razem” niemieckich i izraelskich muzyków

więcej

Naszym tropem

ilustracja

Ograna przez radnych

Rzutem na taśmę, przed wyborami, lędzińska burmistrz próbowała tereny pod centrum sprzedać pod… Lidla

więcej

Partnerzy