Nie siedź w domu

Sondaż publiczny

Czy uważasz, że nasze miejscowości mają dobrą ofertę naferie dla dzieci?

Aktualności

Święto Miasta

Tychy • Zagrają: Daria Zawiałow, LemOn, Sylwia Grzeszczak

Ostatni weekend miesiąca będzie niezwykłym wydarzeniem dla Tychów i ich mieszkańców. 30 czerwca oraz 1 lipca po raz kolejny będziemy obchodzili Święto Miasta Tychy. Jakie atrakcje czekają nas na Placu pod Żyrafą?

Tegoroczne Święto Miasta Tychy odbędzie się w dniach 30 czerwca – 1 lipca. Miejskie Centrum Kultury ujawniło kto zagra podczas dwudniowej imprezy, która tradycyjnie odbędzie się na placu “pod żyrafą”. Tak jak co roku i tym razem Święto Miasta odbędzie się pod znakiem dobrej muzyki. Na scenie „pod żyrafą” przed tyską publicznością zaprezentuje się wiele świetnych zespołów. Zapowiada się doskonała zabawa.
Tak jak w ubiegłym roku i tym razem będą grały dwa zespoły, które wygrały konkurs „Dla Tych Zagrają - Nowa Fala Tyskich Brzmień”. Na koncercie finałowym, który odbył się w minioną sobotę, dowiedzieliśmy się, że werdyktem jury oraz publiczności laureatami zostały zespoły Zero Stopni oraz Kasia Skiba i Ja.
Tyskie zespoły zagrają obok prawdziwych gwiazd polskiej sceny muzycznej -  Darią Zawiałow, młodej piosenkarki, autorki tekstów
i kompozytorki specjalizującej się
w indie popie oraz rocku. Usłyszymy także polsko-łemkowsko-ukraiński zespół LemON, oraz Zbigniew Foryś Band założony przez członka dawnego zespołu Lombard, który kształtował gusta muzyczne Polaków jeszcze w latach 80.
Drugiego dnia imprezy śląskie rytmy w nowoczesnym wydaniu zaprezentuje zespół SznapsMaszyna. Zwieńczeniem imprezy będzie koncert gwiazdy polskiej muzyki POP, Sylwii Grzeszczak.
Poza koncertami na uczestników imprezy jak co roku czekały będą liczne atrakcje, na świetną zabawę mogą liczyć zwłaszcza dzieci, dla których przygotowano między innymi dmuchane zamki.
Program imprezy:
DZIEŃ I – 30 czerwca (sobota)
– Zbigniew Foryś Band ex Lombard
– laureat Dla Tych zagrają – nowa fala tyskich brzmień 2018 - Zero Stpni
– Daria Zawiałow
– Krzysztof Zalewski
DZIEŃ II – 1 lipca (niedziela)
– SznapsMaszyna
– laureat Dla Tych zagrają – nowa fala tyskich brzmień 2018 – Kasia Skiba i Ja
– LemON
– Sylwia Grzeszczak Official

Dodaj swój komentarz

Wywiad

ilustracja

Zbiorowe wyparcie

Z Markiem Łuszczyną, autorem „Polskich Obozów Koncentracyjnych” rozmawia Dariusz Dyrda

więcej

Stare fotografie

ilustracja

Mąż wyrusza na wojnę

Maria Piekorz (1879-1951), szanowana akuszerka bojszowska z pierwszym mężem Grelą, który jako marynarz poległ na I wojnie światowej.

więcej

Echo historii

ilustracja

Biały pułkownik

Komisarz stanu wojennego, który stanął po stronie załogi

więcej

W naszej kuchni

ilustracja

Zozwór, jak go tu dawniej zwano

Przyszedł styczeń - miesiąc postanowień noworocznych. Podziwiam z dumą powtarzane hasła w stylu: Nowy Rok – nowa ja. Albo „nowy ja”, bo coroczne szaleństwo dotyczy wszystkich, bez wyjątku. Dla tych, którzy za chwilę po raz pierwszy włożą buty do biegania i postanowią zafundować swojemu nieprzygotowanemu organizmowi terapię szokową (albo już to zrobili i czekają na efekty) mam dwie wiadomości - jak w kawałach... złą i dobrą. Pierwsza jest taka, że z kiepską odpornością i kondycją prawie na pewno zapracujecie na przeziębienie, a druga – żeby nie zniechęcać tak do gruntu – są na to sposoby. Dobre i domowe. Sprawa wygląda tak – chcecie igrać ze styczniową pogodą? Zróbcie zapas imbiru!

 

więcej

Reportaż

ilustracja

Do Ziemi Świętej z orkiestrą symfoniczną z Bergisch Gladbach

Izrael • Projekt „Razem” niemieckich i izraelskich muzyków

więcej

Naszym tropem

ilustracja

Mały ZUS, wielkie cygaństwo!

Z dniem 1 stycznia wszedł „mały ZUS”. Obecne władze reklamują ją jako niezwykłą ulgę dla mikroprzedsiębiorstw. A ja zakładam się w ciemno, że na terenie działania całego tyskiego urzędu skarbowego załapie się na nią nie więcej, niż 100 przedsiębiorców. A może mniej, niż 20. Bo tak naprawdę ci, którzy spełniali kryteria wymyślone przez  rząd PiS-u, albo już umarli z głodu, albo wyemigrowali zbierać pomidory do Holandii, albo zamknęli firmę, żeby iść do najgorzej nawet płatnej roboty.

więcej

Partnerzy