Sondaż publiczny

Wybory samorządowe już niebawem. W naszej okolicy najważniejszym samorzowcem jest prezydent Tychów. Obecny – Andrzej Dziuba – pełni tę funkcję już od 18 lat.

Aktualności

Święto Miasta

Tychy • Zagrają: Daria Zawiałow, LemOn, Sylwia Grzeszczak

Ostatni weekend miesiąca będzie niezwykłym wydarzeniem dla Tychów i ich mieszkańców. 30 czerwca oraz 1 lipca po raz kolejny będziemy obchodzili Święto Miasta Tychy. Jakie atrakcje czekają nas na Placu pod Żyrafą?

Tegoroczne Święto Miasta Tychy odbędzie się w dniach 30 czerwca – 1 lipca. Miejskie Centrum Kultury ujawniło kto zagra podczas dwudniowej imprezy, która tradycyjnie odbędzie się na placu “pod żyrafą”. Tak jak co roku i tym razem Święto Miasta odbędzie się pod znakiem dobrej muzyki. Na scenie „pod żyrafą” przed tyską publicznością zaprezentuje się wiele świetnych zespołów. Zapowiada się doskonała zabawa.
Tak jak w ubiegłym roku i tym razem będą grały dwa zespoły, które wygrały konkurs „Dla Tych Zagrają - Nowa Fala Tyskich Brzmień”. Na koncercie finałowym, który odbył się w minioną sobotę, dowiedzieliśmy się, że werdyktem jury oraz publiczności laureatami zostały zespoły Zero Stopni oraz Kasia Skiba i Ja.
Tyskie zespoły zagrają obok prawdziwych gwiazd polskiej sceny muzycznej -  Darią Zawiałow, młodej piosenkarki, autorki tekstów
i kompozytorki specjalizującej się
w indie popie oraz rocku. Usłyszymy także polsko-łemkowsko-ukraiński zespół LemON, oraz Zbigniew Foryś Band założony przez członka dawnego zespołu Lombard, który kształtował gusta muzyczne Polaków jeszcze w latach 80.
Drugiego dnia imprezy śląskie rytmy w nowoczesnym wydaniu zaprezentuje zespół SznapsMaszyna. Zwieńczeniem imprezy będzie koncert gwiazdy polskiej muzyki POP, Sylwii Grzeszczak.
Poza koncertami na uczestników imprezy jak co roku czekały będą liczne atrakcje, na świetną zabawę mogą liczyć zwłaszcza dzieci, dla których przygotowano między innymi dmuchane zamki.
Program imprezy:
DZIEŃ I – 30 czerwca (sobota)
– Zbigniew Foryś Band ex Lombard
– laureat Dla Tych zagrają – nowa fala tyskich brzmień 2018 - Zero Stpni
– Daria Zawiałow
– Krzysztof Zalewski
DZIEŃ II – 1 lipca (niedziela)
– SznapsMaszyna
– laureat Dla Tych zagrają – nowa fala tyskich brzmień 2018 – Kasia Skiba i Ja
– LemON
– Sylwia Grzeszczak Official

Dodaj swój komentarz

Wywiad

ilustracja

Mordowali polskich patriotów

Rozmowa z Damianem Fierlą, tyskim historykiem i wielokrotnym weteranem bitwy wyrskiej.

więcej

Stare fotografie

ilustracja

Mąż wyrusza na wojnę

Maria Piekorz (1879-1951), szanowana akuszerka bojszowska z pierwszym mężem Grelą, który jako marynarz poległ na I wojnie światowej.

więcej

Echo historii

ilustracja

Wrzesień '39 w naszej okolicy

Autentyczne wspomnienia Ślązaków z września 1939 roku, a nie opracowania historyków. Prawdę powiedziawszy, znacznie się od tych opracowań różnią. I chyba warto spojrzeć na wrzesień 1939 roku ich oczami. Wtedy łatwiej zrozumieć, że dla mieszkańców województwa śląskiego wkroczenie Niemców było czymś zupełnie innym, niż dla reszty mieszkańców Polski. Warto ją przeczytać, by zrozumieć, jak złożona jest śląska historia. I jak inna od choćby warszawskiej.

więcej

W naszej kuchni

ilustracja

Żurawina – mały owoc o dużym potencjale

O zaletach owoców żurawiny wielkoowocowej wieki temu bardzo dobrze wiedzieli rdzenni mieszkańcy Ameryki Północnej. Cenili zarówno jej smak jak i właściwości, dlatego poza włączeniem jej do codziennej diety, zaczęli ją wykorzystywać w medycynie i jako naturalny barwnik do farbowania tkanin.

więcej

Reportaż

ilustracja

Do Ziemi Świętej z orkiestrą symfoniczną z Bergisch Gladbach

Izrael • Projekt „Razem” niemieckich i izraelskich muzyków

więcej

Naszym tropem

ilustracja

Bieruński geszeft po warszawsku

Nowak – cudotwórca. I nie chodzi wcale o Zbigniewa Nowaka

więcej

Partnerzy