Sondaż publiczny

Czy przejęcie Zameczku Myśliwskiego w Promnicach przez Muzeum Zamkowe w Pszczynie jest dobrym pomysłem?

Aktualności

Święto Miasta

Tychy • Zagrają: Daria Zawiałow, LemOn, Sylwia Grzeszczak

Ostatni weekend miesiąca będzie niezwykłym wydarzeniem dla Tychów i ich mieszkańców. 30 czerwca oraz 1 lipca po raz kolejny będziemy obchodzili Święto Miasta Tychy. Jakie atrakcje czekają nas na Placu pod Żyrafą?

Tegoroczne Święto Miasta Tychy odbędzie się w dniach 30 czerwca – 1 lipca. Miejskie Centrum Kultury ujawniło kto zagra podczas dwudniowej imprezy, która tradycyjnie odbędzie się na placu “pod żyrafą”. Tak jak co roku i tym razem Święto Miasta odbędzie się pod znakiem dobrej muzyki. Na scenie „pod żyrafą” przed tyską publicznością zaprezentuje się wiele świetnych zespołów. Zapowiada się doskonała zabawa.
Tak jak w ubiegłym roku i tym razem będą grały dwa zespoły, które wygrały konkurs „Dla Tych Zagrają - Nowa Fala Tyskich Brzmień”. Na koncercie finałowym, który odbył się w minioną sobotę, dowiedzieliśmy się, że werdyktem jury oraz publiczności laureatami zostały zespoły Zero Stopni oraz Kasia Skiba i Ja.
Tyskie zespoły zagrają obok prawdziwych gwiazd polskiej sceny muzycznej -  Darią Zawiałow, młodej piosenkarki, autorki tekstów
i kompozytorki specjalizującej się
w indie popie oraz rocku. Usłyszymy także polsko-łemkowsko-ukraiński zespół LemON, oraz Zbigniew Foryś Band założony przez członka dawnego zespołu Lombard, który kształtował gusta muzyczne Polaków jeszcze w latach 80.
Drugiego dnia imprezy śląskie rytmy w nowoczesnym wydaniu zaprezentuje zespół SznapsMaszyna. Zwieńczeniem imprezy będzie koncert gwiazdy polskiej muzyki POP, Sylwii Grzeszczak.
Poza koncertami na uczestników imprezy jak co roku czekały będą liczne atrakcje, na świetną zabawę mogą liczyć zwłaszcza dzieci, dla których przygotowano między innymi dmuchane zamki.
Program imprezy:
DZIEŃ I – 30 czerwca (sobota)
– Zbigniew Foryś Band ex Lombard
– laureat Dla Tych zagrają – nowa fala tyskich brzmień 2018 - Zero Stpni
– Daria Zawiałow
– Krzysztof Zalewski
DZIEŃ II – 1 lipca (niedziela)
– SznapsMaszyna
– laureat Dla Tych zagrają – nowa fala tyskich brzmień 2018 – Kasia Skiba i Ja
– LemON
– Sylwia Grzeszczak Official

Dodaj swój komentarz

Wywiad

ilustracja

Stanisław Kawęcki: - Najważniejsze, żeby robić to co się lubi

„Jeśli chcesz być nadzieją przyszłości musisz przejąć pochodnię od swojego dziadka i babci” - powiedział papież Franciszek podczas Światowych Dni Młodzieży w Polsce w lipcu 2016 roku. W myśl tych słów na łamach Echa cyklicznie publikujemy relacje seniorek, seniorów z cyklu "Babciu, Dziadku opowiedz swoim wnuczętom. Nie wystarczy bowiem zadzwonić tylko do nich od czasu do czasu pytając zdawkowo o zdrowie i jak leci, aby dowiedzieć się jak ciekawe historie mają do opowiedzenia. Dzisiaj z tego cyklu przedstawiamy rozmowę Danuty Wencel z Stanisławem Kawęckim, którego pasją jest turystyka.

więcej

Stare fotografie

ilustracja

Mąż wyrusza na wojnę

Maria Piekorz (1879-1951), szanowana akuszerka bojszowska z pierwszym mężem Grelą, który jako marynarz poległ na I wojnie światowej.

więcej

Pisaliśmy przed laty

ilustracja

Siedem lat z „Echem”

Zacznę od pewnej refleksji. To była szczęśliwa siódemka. Moje siedem lat pracy w redakcji „Echa” - czas zdobywania szlifów dziennikarskich i nieustających emocji. Dlatego zaproszenie redaktora naczelnego do napisania wspomnień przyjęłam ze wzruszeniem, ale też z niepokojem, czy potrafię odtworzyć z przeszłości coś istotnego...

więcej

Reportaż

ilustracja

W krainie baobabów i spacerujących lwów

Od pięciu lat Gambia, a od dwóch Senegal zniosły obowiązek wizowy dla obywateli Polski. Biura podróży wykorzystały ten fakt i zaczęły organizować egzotyczne wycieczki do dzikiej Afryki, oferując różne atrakcje, m.in. spacer z lwami, na który przymierzałam się w czasie ferii zimowych od trzech lat. W tym roku udało się!

więcej

Naszym tropem

ilustracja

Przeznaczona na deweloperkę?

Co dalej z budynkiem po SP 21?

Zamknięta od trzech lat szkoła przy ulicy Młodzieżowej 7 w Tychach wciąż stoi bezczynnie. Choć w budynku tkwi ogromny potencjał, nikt dotąd nie podjął jakichkolwiek kroków, by go wykorzystać.

więcej

Interwencje

ilustracja

Poniewierka na stare lata

Tychy • Eksmisja do baraków na ul. Świerkowej

więcej

Partnerzy