Aktualności

Książęcy Browar otwiera się na kobiety

Tychy • Kompania Piwowarska

ilustracja

W czwartek (8 marca) odbędzie się kolejna edycja Dnia Kobiet w browarach Kompanii Piwowarskiej. Studentki kierunków technicznych śląskich uczelni będą miały okazję zgłębić tajniki pracy w Tyskich Browarach Książęcych i dowiedzieć się więcej o ścieżkach kariery w firmie.

Tyskie Browary Książęce otworzą się na panie po raz trzeci – pierwszy raz miało to miejsce w 2016 roku. Program tegorocznego wydarzenia obejmuje: prezentację samej firmy, oferty praktyk i staży oraz wybranych ścieżek kariery w KP, wystąpienia trenerów, którzy opowiedzą o procesie warzenia piwa oraz wycieczkę po browarze połączoną z rozszerzonym panelem sensorycznym.
- Już od trzech lat Kompania Piwowarska organizuje „Dzień Kobiet”, czyli całodzienne wydarzenie w browarze kierowane do studentek wydziałów technicznych, zainteresowanych współpracą z naszą firmą – mówi Dorota Kowalczyk, kierownik ds. personalnych w Kompanii Piwowarskiej
 – Chcemy odczarować stereotyp, iż „browar to miejsce tylko dla mężczyzn”. Nic bardziej mylnego! Panie w każdym z naszych trzech browarów doskonale radzą sobie na stanowiskach technicznych – o czym opowiadają nasze managerki i specjalistki w trakcie dyskusji panelowej ze studentkami. Liczymy na to, że dzięki takim inicjatywom jeszcze więcej kobiet podejmie u nas pracę – dodaje Kowalczyk.
Dzień otwarty w browarze odbędzie się 8 marca w godz. 10.00-14.00.

Dodaj swój komentarz

Wywiad

ilustracja

Niezbędny kwiatek do kożucha

Rozmowa z, nauczycielem, pisarzem, propagatorem edukacji regionalnej

więcej

Stare fotografie

ilustracja

Mąż wyrusza na wojnę

Maria Piekorz (1879-1951), szanowana akuszerka bojszowska z pierwszym mężem Grelą, który jako marynarz poległ na I wojnie światowej.

więcej

Echo historii

ilustracja

Papież śląski ale niewygodny

Pius X prawie na pewno był Ślązakiem. Ale cicho-sza

więcej

W naszej kuchni

ilustracja

Czas na bakłażana!

Bakłażan, czy oberżyna? Nie do końca wiadomo, która z tych nazw jest bardziej popularna. Wiadomo jednak, że jeśli kiedyś usłyszymy o psiance podłużnej, jajku krzewiastym, bakmanie, czy gruszce miłosnej możemy się bardzo zdziwić...

więcej

Reportaż

ilustracja

Do Ziemi Świętej z orkiestrą symfoniczną z Bergisch Gladbach

Izrael • Projekt „Razem” niemieckich i izraelskich muzyków

więcej

Naszym tropem

ilustracja

Giżyński Gate!

Znowu nas wyrolowali. Rolnicy w swoich sprawach zamiast do Mikołowa, będą jeździć do Częstochowy

więcej

Partnerzy