Aktualności

Książęcy Browar otwiera się na kobiety

Tychy • Kompania Piwowarska

ilustracja

W czwartek (8 marca) odbędzie się kolejna edycja Dnia Kobiet w browarach Kompanii Piwowarskiej. Studentki kierunków technicznych śląskich uczelni będą miały okazję zgłębić tajniki pracy w Tyskich Browarach Książęcych i dowiedzieć się więcej o ścieżkach kariery w firmie.

Tyskie Browary Książęce otworzą się na panie po raz trzeci – pierwszy raz miało to miejsce w 2016 roku. Program tegorocznego wydarzenia obejmuje: prezentację samej firmy, oferty praktyk i staży oraz wybranych ścieżek kariery w KP, wystąpienia trenerów, którzy opowiedzą o procesie warzenia piwa oraz wycieczkę po browarze połączoną z rozszerzonym panelem sensorycznym.
- Już od trzech lat Kompania Piwowarska organizuje „Dzień Kobiet”, czyli całodzienne wydarzenie w browarze kierowane do studentek wydziałów technicznych, zainteresowanych współpracą z naszą firmą – mówi Dorota Kowalczyk, kierownik ds. personalnych w Kompanii Piwowarskiej
 – Chcemy odczarować stereotyp, iż „browar to miejsce tylko dla mężczyzn”. Nic bardziej mylnego! Panie w każdym z naszych trzech browarów doskonale radzą sobie na stanowiskach technicznych – o czym opowiadają nasze managerki i specjalistki w trakcie dyskusji panelowej ze studentkami. Liczymy na to, że dzięki takim inicjatywom jeszcze więcej kobiet podejmie u nas pracę – dodaje Kowalczyk.
Dzień otwarty w browarze odbędzie się 8 marca w godz. 10.00-14.00.

Dodaj swój komentarz

Wywiad

ilustracja

Maszeruje już od 30 lat

Yochanan Fried dla „Echa”

więcej

Stare fotografie

ilustracja

Mąż wyrusza na wojnę

Maria Piekorz (1879-1951), szanowana akuszerka bojszowska z pierwszym mężem Grelą, który jako marynarz poległ na I wojnie światowej.

więcej

Pisaliśmy przed laty

ilustracja

Siedem lat z „Echem”

Zacznę od pewnej refleksji. To była szczęśliwa siódemka. Moje siedem lat pracy w redakcji „Echa” - czas zdobywania szlifów dziennikarskich i nieustających emocji. Dlatego zaproszenie redaktora naczelnego do napisania wspomnień przyjęłam ze wzruszeniem, ale też z niepokojem, czy potrafię odtworzyć z przeszłości coś istotnego...

więcej

Reportaż

ilustracja

W krainie baobabów i spacerujących lwów

Od pięciu lat Gambia, a od dwóch Senegal zniosły obowiązek wizowy dla obywateli Polski. Biura podróży wykorzystały ten fakt i zaczęły organizować egzotyczne wycieczki do dzikiej Afryki, oferując różne atrakcje, m.in. spacer z lwami, na który przymierzałam się w czasie ferii zimowych od trzech lat. W tym roku udało się!

więcej

Naszym tropem

ilustracja

Przeznaczona na deweloperkę?

Co dalej z budynkiem po SP 21?

Zamknięta od trzech lat szkoła przy ulicy Młodzieżowej 7 w Tychach wciąż stoi bezczynnie. Choć w budynku tkwi ogromny potencjał, nikt dotąd nie podjął jakichkolwiek kroków, by go wykorzystać.

więcej

Interwencje

ilustracja

Poniewierka na stare lata

Tychy • Eksmisja do baraków na ul. Świerkowej

więcej

Partnerzy