Sondaż publiczny

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy to:

Aktualności

Książęcy Browar otwiera się na kobiety

Tychy • Kompania Piwowarska

ilustracja

W czwartek (8 marca) odbędzie się kolejna edycja Dnia Kobiet w browarach Kompanii Piwowarskiej. Studentki kierunków technicznych śląskich uczelni będą miały okazję zgłębić tajniki pracy w Tyskich Browarach Książęcych i dowiedzieć się więcej o ścieżkach kariery w firmie.

Tyskie Browary Książęce otworzą się na panie po raz trzeci – pierwszy raz miało to miejsce w 2016 roku. Program tegorocznego wydarzenia obejmuje: prezentację samej firmy, oferty praktyk i staży oraz wybranych ścieżek kariery w KP, wystąpienia trenerów, którzy opowiedzą o procesie warzenia piwa oraz wycieczkę po browarze połączoną z rozszerzonym panelem sensorycznym.
- Już od trzech lat Kompania Piwowarska organizuje „Dzień Kobiet”, czyli całodzienne wydarzenie w browarze kierowane do studentek wydziałów technicznych, zainteresowanych współpracą z naszą firmą – mówi Dorota Kowalczyk, kierownik ds. personalnych w Kompanii Piwowarskiej
 – Chcemy odczarować stereotyp, iż „browar to miejsce tylko dla mężczyzn”. Nic bardziej mylnego! Panie w każdym z naszych trzech browarów doskonale radzą sobie na stanowiskach technicznych – o czym opowiadają nasze managerki i specjalistki w trakcie dyskusji panelowej ze studentkami. Liczymy na to, że dzięki takim inicjatywom jeszcze więcej kobiet podejmie u nas pracę – dodaje Kowalczyk.
Dzień otwarty w browarze odbędzie się 8 marca w godz. 10.00-14.00.

Dodaj swój komentarz

Wywiad

ilustracja

Policja mnie ukształtowała. W sposób, z którego jestem dumny

Z Janem Słoninką  wójtem  gminy Miedźna  rozmawia Zbigniew Piksa

więcej

Stare fotografie

ilustracja

Mąż wyrusza na wojnę

Maria Piekorz (1879-1951), szanowana akuszerka bojszowska z pierwszym mężem Grelą, który jako marynarz poległ na I wojnie światowej.

więcej

Echo historii

ilustracja

Chrzest, którego nie było

To nie jest historia Polski, tylko mitologia

więcej

W naszej kuchni

ilustracja

Ładne kwiatki – czyli za co kochamy brokuły

Jak przemycić dziecku brokuły na talerzu... Brzmi banalnie? Ci, którzy spotkali się z tym problemem świetnie wiedzą, że sprawa jest dobrym materiałem na traktat filozoficzny, albo chociaż poradnik dla młodych, zdesperowanych rodziców.

więcej

Reportaż

ilustracja

Do Ziemi Świętej z orkiestrą symfoniczną z Bergisch Gladbach

Izrael • Projekt „Razem” niemieckich i izraelskich muzyków

więcej

Naszym tropem

ilustracja

Karwina – nie w Czechach!

Podczas tragedii w karwińskiej kopalni polskie media oraz władze do znudzenia powtarzały, że  to w Czechach. Ani zdając sobie sprawę, że obrażają tym Republikę Czeską, obrażają jej konstytucję – oraz obrażają każdego świadomego swej tożsamości i historii Ślązaka. Bo Karwina nie leży w Czechach!

więcej

Partnerzy