Sondaż publiczny

Czy w Tychach jest potrzebna nowa galeria handlowa?

Aktualności

Książęcy Browar otwiera się na kobiety

Tychy • Kompania Piwowarska

ilustracja

W czwartek (8 marca) odbędzie się kolejna edycja Dnia Kobiet w browarach Kompanii Piwowarskiej. Studentki kierunków technicznych śląskich uczelni będą miały okazję zgłębić tajniki pracy w Tyskich Browarach Książęcych i dowiedzieć się więcej o ścieżkach kariery w firmie.

Tyskie Browary Książęce otworzą się na panie po raz trzeci – pierwszy raz miało to miejsce w 2016 roku. Program tegorocznego wydarzenia obejmuje: prezentację samej firmy, oferty praktyk i staży oraz wybranych ścieżek kariery w KP, wystąpienia trenerów, którzy opowiedzą o procesie warzenia piwa oraz wycieczkę po browarze połączoną z rozszerzonym panelem sensorycznym.
- Już od trzech lat Kompania Piwowarska organizuje „Dzień Kobiet”, czyli całodzienne wydarzenie w browarze kierowane do studentek wydziałów technicznych, zainteresowanych współpracą z naszą firmą – mówi Dorota Kowalczyk, kierownik ds. personalnych w Kompanii Piwowarskiej
 – Chcemy odczarować stereotyp, iż „browar to miejsce tylko dla mężczyzn”. Nic bardziej mylnego! Panie w każdym z naszych trzech browarów doskonale radzą sobie na stanowiskach technicznych – o czym opowiadają nasze managerki i specjalistki w trakcie dyskusji panelowej ze studentkami. Liczymy na to, że dzięki takim inicjatywom jeszcze więcej kobiet podejmie u nas pracę – dodaje Kowalczyk.
Dzień otwarty w browarze odbędzie się 8 marca w godz. 10.00-14.00.

Dodaj swój komentarz

Wywiad

ilustracja

Janina Nawrot: – Dzielić się tym, co się ma, a nie co nam zbywa

Cyklicznie na łamach Echa publikujemy relacje seniorek, seniorów z cyklu "Babciu, Dziadku opowiedz swoim   wnuczętom" w myśl idei Papieża Franciszka, który w lipcu 2016 roku, w trakcie ŚDM w Krakowie zaapelował do młodych ludzi, aby odwiedzali swoich dziadków i babcie i poświęcili im swój czas. Nie wystarczy zadzwonić do nich od czasu od czasu pytając zdawkowo o zdrowie i jak leci, i aby dowiedzieć się jak ciekawe historie mają do opowiedzenia. Dzisiaj z tego cyklu przedstawiamy rozmowę Danuty Wencel z Janiną Nawrot, emerytowaną nauczycielką.    

więcej

Stare fotografie

ilustracja

Mąż wyrusza na wojnę

Maria Piekorz (1879-1951), szanowana akuszerka bojszowska z pierwszym mężem Grelą, który jako marynarz poległ na I wojnie światowej.

więcej

Pisaliśmy przed laty

ilustracja

Siedem lat z „Echem”

Zacznę od pewnej refleksji. To była szczęśliwa siódemka. Moje siedem lat pracy w redakcji „Echa” - czas zdobywania szlifów dziennikarskich i nieustających emocji. Dlatego zaproszenie redaktora naczelnego do napisania wspomnień przyjęłam ze wzruszeniem, ale też z niepokojem, czy potrafię odtworzyć z przeszłości coś istotnego...

więcej

Reportaż

ilustracja

Portugalia - tam, gdzie kończyła się Ziemia

13 maja papież Franciszek dokonał w Fatimie kanonizacji pastuszków Franciszka i Hiacynty, którym 100 lat temu objawiła się w tym miejscu Matka Boża. Na beatyfikację czeka siostra Łucja, która zmarła 13. grudnia 2005 w klasztorze w Coimbrze. Ja długi majowy weekend, niezbadanymi wyrokami Opatrzności Bożej, spędziłam na wycieczce w Portugalii. Mało wiedziałam o tym kraju, który jest ponad trzy razy mniejszy pod względem powierzchni i ludności od Polski, ale bardzo podobny jeśli chodzi o tradycje patriotyczne i religijne.

więcej

Naszym tropem

ilustracja

Przeznaczona na deweloperkę?

Co dalej z budynkiem po SP 21?

Zamknięta od trzech lat szkoła przy ulicy Młodzieżowej 7 w Tychach wciąż stoi bezczynnie. Choć w budynku tkwi ogromny potencjał, nikt dotąd nie podjął jakichkolwiek kroków, by go wykorzystać.

więcej

Interwencje

ilustracja

Poniewierka na stare lata

Tychy • Eksmisja do baraków na ul. Świerkowej

więcej

Partnerzy