Sondaż publiczny

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy to:

Aktualności

Cztery trasy do wyboru

Tychy • Ekstremalna Droga Krzyżowa

Można przeżyć Drogę Krzyżową w kościele, siedząc w ławce i słuchając rozważań. Ale można też w niezapomniany sposób.  Zadanie jest jasne: do przejścia ponad 40 km, w nocy, w milczeniu, zdani na własne siły. W piątek, 16 marca br. po raz czwarty wyruszą z Tychów uczestnicy Ekstremalnej Drogi Krzyżowej. 

Ekstremalna Droga Krzyżowa jest formą duchowości adresowaną przede wszystkim do mężczyzn. Polega na medytacji Drogi Krzyżowej podczas ponad 40-kilometrowej, nocnej wędrówki
w milczeniu. Została zainicjowana przez krakowskie środowisko Męskiej Strony Rzeczywistości  skupione wokół osoby księdza Jacka Stryczka - Prezesa Stowarzyszenia WIOSNA. Jak mówią uczestnicy poprzednich edycji, przejście Ekstremalnej Drogi Krzyżowej to prawdziwe wyzwanie, głębokie przeżycie, doświadczenie własnej słabości i chociaż ułamka ciężaru, jaki dźwigał Jezus podczas Swojej Drogi.
Tym razem organizatorzy z Tychów przygotowali cztery trasy Ekstremalnej Drogi Krzyżowej: do Bierunia, Bielska -Białej i Piekar Śląskich oraz nowość, którą jest 43- kilometrowa trasa św. Marii Magdaleny, przebiegająca wokół miasta. W Tychach, EDK rozpocznie się mszą świętą sprawowaną o godz. 20.00 w kościele Ducha Świętego w Tychach-Żwakowie.
Trasa św. Walentego
Tychy - Bieruń – 42 km
Trasa św. Jana Pawła II
Tychy -  Bielsko-Biała – 47 km
Trasa Matki Boskiej Piekarskiej
Tychy - Piekary Śląskie – 44 km
Trasa św. Marii Magdaleny po Tychach – 43 km
Szczegóły dotyczące uczestnictwa w Ekstremalnej Drodze Krzyżowej można znaleźć na stronie www.edk.org.pl.  
Wyzwanie jest rzucone – podjąć, czy nie? Każdy decyduje sam!

Dodaj swój komentarz

Wywiad

ilustracja

Policja mnie ukształtowała. W sposób, z którego jestem dumny

Z Janem Słoninką  wójtem  gminy Miedźna  rozmawia Zbigniew Piksa

więcej

Stare fotografie

ilustracja

Mąż wyrusza na wojnę

Maria Piekorz (1879-1951), szanowana akuszerka bojszowska z pierwszym mężem Grelą, który jako marynarz poległ na I wojnie światowej.

więcej

Echo historii

ilustracja

Chrzest, którego nie było

To nie jest historia Polski, tylko mitologia

więcej

W naszej kuchni

ilustracja

Ładne kwiatki – czyli za co kochamy brokuły

Jak przemycić dziecku brokuły na talerzu... Brzmi banalnie? Ci, którzy spotkali się z tym problemem świetnie wiedzą, że sprawa jest dobrym materiałem na traktat filozoficzny, albo chociaż poradnik dla młodych, zdesperowanych rodziców.

więcej

Reportaż

ilustracja

Do Ziemi Świętej z orkiestrą symfoniczną z Bergisch Gladbach

Izrael • Projekt „Razem” niemieckich i izraelskich muzyków

więcej

Naszym tropem

ilustracja

Karwina – nie w Czechach!

Podczas tragedii w karwińskiej kopalni polskie media oraz władze do znudzenia powtarzały, że  to w Czechach. Ani zdając sobie sprawę, że obrażają tym Republikę Czeską, obrażają jej konstytucję – oraz obrażają każdego świadomego swej tożsamości i historii Ślązaka. Bo Karwina nie leży w Czechach!

więcej

Partnerzy