Aktualności

Cztery trasy do wyboru

Tychy • Ekstremalna Droga Krzyżowa

Można przeżyć Drogę Krzyżową w kościele, siedząc w ławce i słuchając rozważań. Ale można też w niezapomniany sposób.  Zadanie jest jasne: do przejścia ponad 40 km, w nocy, w milczeniu, zdani na własne siły. W piątek, 16 marca br. po raz czwarty wyruszą z Tychów uczestnicy Ekstremalnej Drogi Krzyżowej. 

Ekstremalna Droga Krzyżowa jest formą duchowości adresowaną przede wszystkim do mężczyzn. Polega na medytacji Drogi Krzyżowej podczas ponad 40-kilometrowej, nocnej wędrówki
w milczeniu. Została zainicjowana przez krakowskie środowisko Męskiej Strony Rzeczywistości  skupione wokół osoby księdza Jacka Stryczka - Prezesa Stowarzyszenia WIOSNA. Jak mówią uczestnicy poprzednich edycji, przejście Ekstremalnej Drogi Krzyżowej to prawdziwe wyzwanie, głębokie przeżycie, doświadczenie własnej słabości i chociaż ułamka ciężaru, jaki dźwigał Jezus podczas Swojej Drogi.
Tym razem organizatorzy z Tychów przygotowali cztery trasy Ekstremalnej Drogi Krzyżowej: do Bierunia, Bielska -Białej i Piekar Śląskich oraz nowość, którą jest 43- kilometrowa trasa św. Marii Magdaleny, przebiegająca wokół miasta. W Tychach, EDK rozpocznie się mszą świętą sprawowaną o godz. 20.00 w kościele Ducha Świętego w Tychach-Żwakowie.
Trasa św. Walentego
Tychy - Bieruń – 42 km
Trasa św. Jana Pawła II
Tychy -  Bielsko-Biała – 47 km
Trasa Matki Boskiej Piekarskiej
Tychy - Piekary Śląskie – 44 km
Trasa św. Marii Magdaleny po Tychach – 43 km
Szczegóły dotyczące uczestnictwa w Ekstremalnej Drodze Krzyżowej można znaleźć na stronie www.edk.org.pl.  
Wyzwanie jest rzucone – podjąć, czy nie? Każdy decyduje sam!

Dodaj swój komentarz

Wywiad

ilustracja

Maszeruje już od 30 lat

Yochanan Fried dla „Echa”

więcej

Stare fotografie

ilustracja

Mąż wyrusza na wojnę

Maria Piekorz (1879-1951), szanowana akuszerka bojszowska z pierwszym mężem Grelą, który jako marynarz poległ na I wojnie światowej.

więcej

Pisaliśmy przed laty

ilustracja

Siedem lat z „Echem”

Zacznę od pewnej refleksji. To była szczęśliwa siódemka. Moje siedem lat pracy w redakcji „Echa” - czas zdobywania szlifów dziennikarskich i nieustających emocji. Dlatego zaproszenie redaktora naczelnego do napisania wspomnień przyjęłam ze wzruszeniem, ale też z niepokojem, czy potrafię odtworzyć z przeszłości coś istotnego...

więcej

Reportaż

ilustracja

W krainie baobabów i spacerujących lwów

Od pięciu lat Gambia, a od dwóch Senegal zniosły obowiązek wizowy dla obywateli Polski. Biura podróży wykorzystały ten fakt i zaczęły organizować egzotyczne wycieczki do dzikiej Afryki, oferując różne atrakcje, m.in. spacer z lwami, na który przymierzałam się w czasie ferii zimowych od trzech lat. W tym roku udało się!

więcej

Naszym tropem

ilustracja

Przeznaczona na deweloperkę?

Co dalej z budynkiem po SP 21?

Zamknięta od trzech lat szkoła przy ulicy Młodzieżowej 7 w Tychach wciąż stoi bezczynnie. Choć w budynku tkwi ogromny potencjał, nikt dotąd nie podjął jakichkolwiek kroków, by go wykorzystać.

więcej

Interwencje

ilustracja

Poniewierka na stare lata

Tychy • Eksmisja do baraków na ul. Świerkowej

więcej

Partnerzy