Aktualności

Prezydent Dziuba „Samorządowcem 2017”

Tychy • Wyróżnienia pisma „Wspólnota”

ilustracja

Wyróżnienionych, przyznawanym co roku przez pismo samorządu terytorialnego „Wspólnota”-Samorządowca Roku 2017 – za rok ubiegły, zostało 41 wójtów, burmistrzów i prezydentów ze Śląska i Zagłębia, których gminy weszły w skład Górnośląsko–Zagłębiowskiej Metropolii, wśród których znalazł się prezydent Andrzej Dziuba. O takim wyborze - jak napisali przyznający nagrodę, „zdecydowała prowadzona od wielu lat oddolna współpraca tych samorządowców, ich skuteczny lobbing za ustawą, na podstawie której   powołano metropolię, szybkie i zgodne wyłonienie organów nowej instytucji oraz zdolność do wzniesienia się ponad lokalne partykularyzmy dla dobra wspólnego”. Zdaniem przyznających wyróżnienie to godna naśladowania postawa, która została streszczona w laudacji łacińskim zwrotem viribus unitis – wspólnymi siłami. Zasługuje na promowanie w całym środowisku samorządowym.
Wręczenie wyróżnionym pamiątkowych statuetek oraz oprawionych w ramki okładkowych stron „Wspólnoty” z portretami odbyło się 1 marca w Żywcu podczas Zgromadzenia Ogólnego Związku Miast Polskich. Warto także odnotować, że w miniony czwartek (1 marca) w Operze Śląskiej w Bytomiu, gdzie swoje 25-lecie świętował Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach wręczone zostały statuetki EkoKARLIKA 25-lecia, którą został uhonorowany prezydent Tychów. W imieniu Andrzeja Dziuby statuetkę odebrał wiceprezydent Miłosz Stec.•

Dodaj swój komentarz

Wywiad

ilustracja

Maszeruje już od 30 lat

Yochanan Fried dla „Echa”

więcej

Stare fotografie

ilustracja

Mąż wyrusza na wojnę

Maria Piekorz (1879-1951), szanowana akuszerka bojszowska z pierwszym mężem Grelą, który jako marynarz poległ na I wojnie światowej.

więcej

Pisaliśmy przed laty

ilustracja

Siedem lat z „Echem”

Zacznę od pewnej refleksji. To była szczęśliwa siódemka. Moje siedem lat pracy w redakcji „Echa” - czas zdobywania szlifów dziennikarskich i nieustających emocji. Dlatego zaproszenie redaktora naczelnego do napisania wspomnień przyjęłam ze wzruszeniem, ale też z niepokojem, czy potrafię odtworzyć z przeszłości coś istotnego...

więcej

Reportaż

ilustracja

W krainie baobabów i spacerujących lwów

Od pięciu lat Gambia, a od dwóch Senegal zniosły obowiązek wizowy dla obywateli Polski. Biura podróży wykorzystały ten fakt i zaczęły organizować egzotyczne wycieczki do dzikiej Afryki, oferując różne atrakcje, m.in. spacer z lwami, na który przymierzałam się w czasie ferii zimowych od trzech lat. W tym roku udało się!

więcej

Naszym tropem

ilustracja

Przeznaczona na deweloperkę?

Co dalej z budynkiem po SP 21?

Zamknięta od trzech lat szkoła przy ulicy Młodzieżowej 7 w Tychach wciąż stoi bezczynnie. Choć w budynku tkwi ogromny potencjał, nikt dotąd nie podjął jakichkolwiek kroków, by go wykorzystać.

więcej

Interwencje

ilustracja

Poniewierka na stare lata

Tychy • Eksmisja do baraków na ul. Świerkowej

więcej

Partnerzy