Sondaż publiczny

Wybory samorządowe już niebawem. W naszej okolicy najważniejszym samorzowcem jest prezydent Tychów. Obecny – Andrzej Dziuba – pełni tę funkcję już od 18 lat.

Aktualności

„Tu Metropolia” w Andromedzie

Tychy • Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia

W czwartek (15 lutego) o godzinie 16:30 w tyskim Pasażu Kultury Andromeda odbędzie kolejna otwarta debata z cyklu „Tu Metropolia”, poświęcona tematyce metropolitalnej. Cykl debat organizowany jest przez Górnośląsko-Zagłębiowską Metropolię.

Debaty odbywają się co dwa tygodnie w miastach i gminach członkowskich Metropolii. Podczas spotkań poruszane są ważne kwestie metropolitalne - transport publiczny, rozwój gospodarczy i społeczny, kształtowanie przestrzeni, promocja całego obszaru Metropolii,  a także zagadnienia związane ze specyfiką miast i gmin, w których odbywają się spotkania.
Tematy ważne dla mieszkańców metropolii omawiane są przez członków Zarządu G-ZM, przedstawicieli władz miast i gmin członkowskich oraz zaproszonych gości, ekspertów, społeczników i dziennikarzy. 
Spotkania, ze względu na swój otwarty charakter, są także okazją do zabrania głosu przez mieszkańców. Cały cykl prowadzi doświadczony w tematyce metropolitalnej, dziennikarz red. Marcin Zasada. 

Dodaj swój komentarz

Wywiad

ilustracja

Mordowali polskich patriotów

Rozmowa z Damianem Fierlą, tyskim historykiem i wielokrotnym weteranem bitwy wyrskiej.

więcej

Stare fotografie

ilustracja

Mąż wyrusza na wojnę

Maria Piekorz (1879-1951), szanowana akuszerka bojszowska z pierwszym mężem Grelą, który jako marynarz poległ na I wojnie światowej.

więcej

Pisaliśmy przed laty

ilustracja

Siedem lat z „Echem”

Zacznę od pewnej refleksji. To była szczęśliwa siódemka. Moje siedem lat pracy w redakcji „Echa” - czas zdobywania szlifów dziennikarskich i nieustających emocji. Dlatego zaproszenie redaktora naczelnego do napisania wspomnień przyjęłam ze wzruszeniem, ale też z niepokojem, czy potrafię odtworzyć z przeszłości coś istotnego...

więcej

Reportaż

ilustracja

Do Ziemi Świętej z orkiestrą symfoniczną z Bergisch Gladbach

Izrael • Projekt „Razem” niemieckich i izraelskich muzyków

więcej

Naszym tropem

ilustracja

Bieruński geszeft po warszawsku

Nowak – cudotwórca. I nie chodzi wcale o Zbigniewa Nowaka

więcej

Interwencje

ilustracja

Poniewierka na stare lata

Tychy • Eksmisja do baraków na ul. Świerkowej

więcej

Partnerzy