Sondaż publiczny

Czy uważasz, że przedstawiciele państwa polskiego powinni przeprosić Ślązaków za wydarzenia zwane Tragedią Górnośląską?

Aktualności

Zapisy do XXIX Perły Paprocan otwarte!

Tychy • Kochamy bieganie

ilustracja

Wkrótce rusza kolejna edycja biegów treningowych wokół paprocańskiego jeziora. Po raz kolejny na trasie spotkają się miłośnicy Nordic Walking oraz biegacze środowiskowi. Już teraz można zgłosić swój udział w maratonie. Chociaż do pierwszego biegu zostało 73 dni (8.04), dotąd zapisało się aż 925 osób.

Bieganie dla samych korzyści
Perła Paprocan to połączenie rekreacyjnego spędzenia czasu z korzystną i zarazem najprostszą formą aktywności fizycznej. Bieganie poprawia naszą motorykę ruchową i usprawnia inteligencję. Organizm wytwarza więcej hormonu szczęścia, mózg jest lepiej dotleniony, a ciało nabiera z czasem bardziej wymodelowanych kształtów. To najbardziej naturalna i najtańsza forma ruchu dla zdrowia. Biegając, zmniejszamy również ryzyko chorób związanych z sercem czy układem krążenia. Często to pierwszy krok do sportowej pasji. Dlatego też Tyskie Stowarzyszenie Sportowe organizuje już XXIX edycję zawodów Perły Paprocan w Tychach. Dotąd Perłę zdobyło ponad 10 tysięcy osób, które wspólnie przebiegły 200,35 km.
Bieganie bez ograniczeń
 Zainteresowani mają do wyboru trzy kategorie wiekowe: juniorzy, dorośli, seniorzy, a także dwie formy biegu: Bieg zwykły (do wyboru 6 dystansów) i Nordic Walking (do wyboru 3 dystanse).  Limit miejsc startowych jest ograniczony – 1111 osób. Najmłodsi zawodnicy muszą mieć ukończone 7 lat. W czasie wspólnego biegu wokół jeziora, uczestnicy pokonują jednorazowo trasę 7 km, ale mają możliwość jej wielokrotnego pokonania, osiągając dystans maratonu. Niezbędnym warunkiem wzięcia udziału w zawodach jest wypełnienie odpowiedniego formularza zgłoszeniowego, dostępnego na stronie: http://www.perlapaprocan.pl/.

Dodaj swój komentarz

Wywiad

ilustracja

Pomówmy o Zaniemówieniu

z Justyną Wydrą, autorką powieści Zaniemówienie rozmawia Dariusz Dyrda

więcej

Stare fotografie

ilustracja

Mąż wyrusza na wojnę

Maria Piekorz (1879-1951), szanowana akuszerka bojszowska z pierwszym mężem Grelą, który jako marynarz poległ na I wojnie światowej.

więcej

Echo historii

ilustracja

KOD-ziarze 1830

123 lata bez Polski na mapie to kłamstwo. Była, ale zniszczyli ją… polscy bohaterowie

więcej

W naszej kuchni

ilustracja

Kapusta – głowa pusta

Niby pusta, a jednak to właśnie kapusta była autorem błyskotliwej i... no nie da się ukryć - lekko katastroficznej puenty w wierszu Brzechwy „Na straganie”. Bez niej trudno sobie wyobrazić święta Bożego Narodzenia, a znam takich, którzy kiszą ją praktycznie na okrągło, przez cały rok. No i sprawa podstawowa, gdyby jej nie było, to skąd brałyby się dzieci? Bez kapusty ani rusz!

więcej

Reportaż

ilustracja

Do Ziemi Świętej z orkiestrą symfoniczną z Bergisch Gladbach

Izrael • Projekt „Razem” niemieckich i izraelskich muzyków

więcej

Naszym tropem

ilustracja

Mikołowskie żniwo dopalaczy

Internauci masowo domagają się legalizacji marihuany

więcej

Partnerzy