Sondaż publiczny

Czy przejęcie Zameczku Myśliwskiego w Promnicach przez Muzeum Zamkowe w Pszczynie jest dobrym pomysłem?

Aktualności

Zapisy do XXIX Perły Paprocan otwarte!

Tychy • Kochamy bieganie

ilustracja

Wkrótce rusza kolejna edycja biegów treningowych wokół paprocańskiego jeziora. Po raz kolejny na trasie spotkają się miłośnicy Nordic Walking oraz biegacze środowiskowi. Już teraz można zgłosić swój udział w maratonie. Chociaż do pierwszego biegu zostało 73 dni (8.04), dotąd zapisało się aż 925 osób.

Bieganie dla samych korzyści
Perła Paprocan to połączenie rekreacyjnego spędzenia czasu z korzystną i zarazem najprostszą formą aktywności fizycznej. Bieganie poprawia naszą motorykę ruchową i usprawnia inteligencję. Organizm wytwarza więcej hormonu szczęścia, mózg jest lepiej dotleniony, a ciało nabiera z czasem bardziej wymodelowanych kształtów. To najbardziej naturalna i najtańsza forma ruchu dla zdrowia. Biegając, zmniejszamy również ryzyko chorób związanych z sercem czy układem krążenia. Często to pierwszy krok do sportowej pasji. Dlatego też Tyskie Stowarzyszenie Sportowe organizuje już XXIX edycję zawodów Perły Paprocan w Tychach. Dotąd Perłę zdobyło ponad 10 tysięcy osób, które wspólnie przebiegły 200,35 km.
Bieganie bez ograniczeń
 Zainteresowani mają do wyboru trzy kategorie wiekowe: juniorzy, dorośli, seniorzy, a także dwie formy biegu: Bieg zwykły (do wyboru 6 dystansów) i Nordic Walking (do wyboru 3 dystanse).  Limit miejsc startowych jest ograniczony – 1111 osób. Najmłodsi zawodnicy muszą mieć ukończone 7 lat. W czasie wspólnego biegu wokół jeziora, uczestnicy pokonują jednorazowo trasę 7 km, ale mają możliwość jej wielokrotnego pokonania, osiągając dystans maratonu. Niezbędnym warunkiem wzięcia udziału w zawodach jest wypełnienie odpowiedniego formularza zgłoszeniowego, dostępnego na stronie: http://www.perlapaprocan.pl/.

Dodaj swój komentarz

Wywiad

ilustracja

Stanisław Kawęcki: - Najważniejsze, żeby robić to co się lubi

„Jeśli chcesz być nadzieją przyszłości musisz przejąć pochodnię od swojego dziadka i babci” - powiedział papież Franciszek podczas Światowych Dni Młodzieży w Polsce w lipcu 2016 roku. W myśl tych słów na łamach Echa cyklicznie publikujemy relacje seniorek, seniorów z cyklu "Babciu, Dziadku opowiedz swoim wnuczętom. Nie wystarczy bowiem zadzwonić tylko do nich od czasu do czasu pytając zdawkowo o zdrowie i jak leci, aby dowiedzieć się jak ciekawe historie mają do opowiedzenia. Dzisiaj z tego cyklu przedstawiamy rozmowę Danuty Wencel z Stanisławem Kawęckim, którego pasją jest turystyka.

więcej

Stare fotografie

ilustracja

Mąż wyrusza na wojnę

Maria Piekorz (1879-1951), szanowana akuszerka bojszowska z pierwszym mężem Grelą, który jako marynarz poległ na I wojnie światowej.

więcej

Pisaliśmy przed laty

ilustracja

Siedem lat z „Echem”

Zacznę od pewnej refleksji. To była szczęśliwa siódemka. Moje siedem lat pracy w redakcji „Echa” - czas zdobywania szlifów dziennikarskich i nieustających emocji. Dlatego zaproszenie redaktora naczelnego do napisania wspomnień przyjęłam ze wzruszeniem, ale też z niepokojem, czy potrafię odtworzyć z przeszłości coś istotnego...

więcej

Reportaż

ilustracja

W krainie baobabów i spacerujących lwów

Od pięciu lat Gambia, a od dwóch Senegal zniosły obowiązek wizowy dla obywateli Polski. Biura podróży wykorzystały ten fakt i zaczęły organizować egzotyczne wycieczki do dzikiej Afryki, oferując różne atrakcje, m.in. spacer z lwami, na który przymierzałam się w czasie ferii zimowych od trzech lat. W tym roku udało się!

więcej

Naszym tropem

ilustracja

Przeznaczona na deweloperkę?

Co dalej z budynkiem po SP 21?

Zamknięta od trzech lat szkoła przy ulicy Młodzieżowej 7 w Tychach wciąż stoi bezczynnie. Choć w budynku tkwi ogromny potencjał, nikt dotąd nie podjął jakichkolwiek kroków, by go wykorzystać.

więcej

Interwencje

ilustracja

Poniewierka na stare lata

Tychy • Eksmisja do baraków na ul. Świerkowej

więcej

Partnerzy