Nie siedź w domu

Sondaż publiczny

Czy podejmujesz postanowienia wielkopostne?

Aktualności

Zapisy do XXIX Perły Paprocan otwarte!

Tychy • Kochamy bieganie

ilustracja

Wkrótce rusza kolejna edycja biegów treningowych wokół paprocańskiego jeziora. Po raz kolejny na trasie spotkają się miłośnicy Nordic Walking oraz biegacze środowiskowi. Już teraz można zgłosić swój udział w maratonie. Chociaż do pierwszego biegu zostało 73 dni (8.04), dotąd zapisało się aż 925 osób.

Bieganie dla samych korzyści
Perła Paprocan to połączenie rekreacyjnego spędzenia czasu z korzystną i zarazem najprostszą formą aktywności fizycznej. Bieganie poprawia naszą motorykę ruchową i usprawnia inteligencję. Organizm wytwarza więcej hormonu szczęścia, mózg jest lepiej dotleniony, a ciało nabiera z czasem bardziej wymodelowanych kształtów. To najbardziej naturalna i najtańsza forma ruchu dla zdrowia. Biegając, zmniejszamy również ryzyko chorób związanych z sercem czy układem krążenia. Często to pierwszy krok do sportowej pasji. Dlatego też Tyskie Stowarzyszenie Sportowe organizuje już XXIX edycję zawodów Perły Paprocan w Tychach. Dotąd Perłę zdobyło ponad 10 tysięcy osób, które wspólnie przebiegły 200,35 km.
Bieganie bez ograniczeń
 Zainteresowani mają do wyboru trzy kategorie wiekowe: juniorzy, dorośli, seniorzy, a także dwie formy biegu: Bieg zwykły (do wyboru 6 dystansów) i Nordic Walking (do wyboru 3 dystanse).  Limit miejsc startowych jest ograniczony – 1111 osób. Najmłodsi zawodnicy muszą mieć ukończone 7 lat. W czasie wspólnego biegu wokół jeziora, uczestnicy pokonują jednorazowo trasę 7 km, ale mają możliwość jej wielokrotnego pokonania, osiągając dystans maratonu. Niezbędnym warunkiem wzięcia udziału w zawodach jest wypełnienie odpowiedniego formularza zgłoszeniowego, dostępnego na stronie: http://www.perlapaprocan.pl/.

Dodaj swój komentarz

Wywiad

ilustracja

Stanisław Dziegieć – Najważniejsza jest rodzina, nawet mała…

Cyklicznie na łamach Echa publikujemy relacje seniorek, seniorów z cyklu "Babciu, Dziadku opowiedz swoim wnuczętom" w myśl idei Papieża Franciszka, który w lipcu 2016 roku, w trakcie ŚDM w Krakowie zaapelował do młodych ludzi, aby odwiedzali swoich dziadków i babcie i poświęcili im swój czas. Nie wystarczy zadzwonić do nich od czasu od czasu pytając zdawkowo o zdrowie i jak leci, aby dowiedzieć się jak ciekawe historie mają do opowiedzenia. Dzisiaj z tego cyklu przedstawiamy rozmowę z Stanisławem Dziegieciem, porucznikiem Wojska Polskiego.

więcej

Stare fotografie

ilustracja

Mąż wyrusza na wojnę

Maria Piekorz (1879-1951), szanowana akuszerka bojszowska z pierwszym mężem Grelą, który jako marynarz poległ na I wojnie światowej.

więcej

Pisaliśmy przed laty

ilustracja

Siedem lat z „Echem”

Zacznę od pewnej refleksji. To była szczęśliwa siódemka. Moje siedem lat pracy w redakcji „Echa” - czas zdobywania szlifów dziennikarskich i nieustających emocji. Dlatego zaproszenie redaktora naczelnego do napisania wspomnień przyjęłam ze wzruszeniem, ale też z niepokojem, czy potrafię odtworzyć z przeszłości coś istotnego...

więcej

Reportaż

ilustracja

Portugalia - tam, gdzie kończyła się Ziemia

13 maja papież Franciszek dokonał w Fatimie kanonizacji pastuszków Franciszka i Hiacynty, którym 100 lat temu objawiła się w tym miejscu Matka Boża. Na beatyfikację czeka siostra Łucja, która zmarła 13. grudnia 2005 w klasztorze w Coimbrze. Ja długi majowy weekend, niezbadanymi wyrokami Opatrzności Bożej, spędziłam na wycieczce w Portugalii. Mało wiedziałam o tym kraju, który jest ponad trzy razy mniejszy pod względem powierzchni i ludności od Polski, ale bardzo podobny jeśli chodzi o tradycje patriotyczne i religijne.

więcej

Naszym tropem

ilustracja

Przeznaczona na deweloperkę?

Co dalej z budynkiem po SP 21?

Zamknięta od trzech lat szkoła przy ulicy Młodzieżowej 7 w Tychach wciąż stoi bezczynnie. Choć w budynku tkwi ogromny potencjał, nikt dotąd nie podjął jakichkolwiek kroków, by go wykorzystać.

więcej

Interwencje

ilustracja

Poniewierka na stare lata

Tychy • Eksmisja do baraków na ul. Świerkowej

więcej

Partnerzy