Nie siedź w domu

Sondaż publiczny

Frekwencja podczas wyborów samorządowych wyniesie

Aktualności

Zapisy do XXIX Perły Paprocan otwarte!

Tychy • Kochamy bieganie

ilustracja

Wkrótce rusza kolejna edycja biegów treningowych wokół paprocańskiego jeziora. Po raz kolejny na trasie spotkają się miłośnicy Nordic Walking oraz biegacze środowiskowi. Już teraz można zgłosić swój udział w maratonie. Chociaż do pierwszego biegu zostało 73 dni (8.04), dotąd zapisało się aż 925 osób.

Bieganie dla samych korzyści
Perła Paprocan to połączenie rekreacyjnego spędzenia czasu z korzystną i zarazem najprostszą formą aktywności fizycznej. Bieganie poprawia naszą motorykę ruchową i usprawnia inteligencję. Organizm wytwarza więcej hormonu szczęścia, mózg jest lepiej dotleniony, a ciało nabiera z czasem bardziej wymodelowanych kształtów. To najbardziej naturalna i najtańsza forma ruchu dla zdrowia. Biegając, zmniejszamy również ryzyko chorób związanych z sercem czy układem krążenia. Często to pierwszy krok do sportowej pasji. Dlatego też Tyskie Stowarzyszenie Sportowe organizuje już XXIX edycję zawodów Perły Paprocan w Tychach. Dotąd Perłę zdobyło ponad 10 tysięcy osób, które wspólnie przebiegły 200,35 km.
Bieganie bez ograniczeń
 Zainteresowani mają do wyboru trzy kategorie wiekowe: juniorzy, dorośli, seniorzy, a także dwie formy biegu: Bieg zwykły (do wyboru 6 dystansów) i Nordic Walking (do wyboru 3 dystanse).  Limit miejsc startowych jest ograniczony – 1111 osób. Najmłodsi zawodnicy muszą mieć ukończone 7 lat. W czasie wspólnego biegu wokół jeziora, uczestnicy pokonują jednorazowo trasę 7 km, ale mają możliwość jej wielokrotnego pokonania, osiągając dystans maratonu. Niezbędnym warunkiem wzięcia udziału w zawodach jest wypełnienie odpowiedniego formularza zgłoszeniowego, dostępnego na stronie: http://www.perlapaprocan.pl/.

Dodaj swój komentarz

Wywiad

ilustracja

Niezbędny kwiatek do kożucha

Rozmowa z, nauczycielem, pisarzem, propagatorem edukacji regionalnej

więcej

Stare fotografie

ilustracja

Mąż wyrusza na wojnę

Maria Piekorz (1879-1951), szanowana akuszerka bojszowska z pierwszym mężem Grelą, który jako marynarz poległ na I wojnie światowej.

więcej

Echo historii

ilustracja

Papież śląski ale niewygodny

Pius X prawie na pewno był Ślązakiem. Ale cicho-sza

więcej

W naszej kuchni

ilustracja

Czas na bakłażana!

Bakłażan, czy oberżyna? Nie do końca wiadomo, która z tych nazw jest bardziej popularna. Wiadomo jednak, że jeśli kiedyś usłyszymy o psiance podłużnej, jajku krzewiastym, bakmanie, czy gruszce miłosnej możemy się bardzo zdziwić...

więcej

Reportaż

ilustracja

Do Ziemi Świętej z orkiestrą symfoniczną z Bergisch Gladbach

Izrael • Projekt „Razem” niemieckich i izraelskich muzyków

więcej

Naszym tropem

ilustracja

Giżyński Gate!

Znowu nas wyrolowali. Rolnicy w swoich sprawach zamiast do Mikołowa, będą jeździć do Częstochowy

więcej

Partnerzy