Sondaż publiczny

Wybory samorządowe już niebawem. W naszej okolicy najważniejszym samorzowcem jest prezydent Tychów. Obecny – Andrzej Dziuba – pełni tę funkcję już od 18 lat.

Aktualności

Parking przy szpitalu od stycznia bezpłatny

 Prezydent Dziuba dotrzymał słowa

Na początku października, w czasie podpisywania umowy kupna udziałów szpitala Megrez od samorządu wojewódzkiego przez miasto Tychy, prezydent Andrzej Dziuba zapowiadał, że jedną z pierwszych rzeczy jaką będzie chciał uregulować to kwestia przyszpitalnego parkingu.

– Nie może być tak, żeby mieszkańcy płacili za możliwość parkowania samochodów przy szpitalu – mówił podczas uroczystości przejmowania szpitala prezydent Tychów. I dotrzymał słowa. Od 1 stycznia szlabany, do tej pory zamkniętego i dostępnego jedynie za opłatą parkingu, zostały podniesione. Można już parkować tam nieodpłatnie.
Wyremontowany zostanie także parking przed szpitalem, na które to prace została zarezerwowana  w budżecie kwota 1,5 mln złotych. Wszystko to sprawi, że łatwiej i taniej będzie można zaparkować samochód przed naszym tyskim szpitalem

Dodaj swój komentarz

Wywiad

ilustracja

Mordowali polskich patriotów

Rozmowa z Damianem Fierlą, tyskim historykiem i wielokrotnym weteranem bitwy wyrskiej.

więcej

Stare fotografie

ilustracja

Mąż wyrusza na wojnę

Maria Piekorz (1879-1951), szanowana akuszerka bojszowska z pierwszym mężem Grelą, który jako marynarz poległ na I wojnie światowej.

więcej

Echo historii

ilustracja

Wrzesień '39 w naszej okolicy

Autentyczne wspomnienia Ślązaków z września 1939 roku, a nie opracowania historyków. Prawdę powiedziawszy, znacznie się od tych opracowań różnią. I chyba warto spojrzeć na wrzesień 1939 roku ich oczami. Wtedy łatwiej zrozumieć, że dla mieszkańców województwa śląskiego wkroczenie Niemców było czymś zupełnie innym, niż dla reszty mieszkańców Polski. Warto ją przeczytać, by zrozumieć, jak złożona jest śląska historia. I jak inna od choćby warszawskiej.

więcej

W naszej kuchni

ilustracja

Żurawina – mały owoc o dużym potencjale

O zaletach owoców żurawiny wielkoowocowej wieki temu bardzo dobrze wiedzieli rdzenni mieszkańcy Ameryki Północnej. Cenili zarówno jej smak jak i właściwości, dlatego poza włączeniem jej do codziennej diety, zaczęli ją wykorzystywać w medycynie i jako naturalny barwnik do farbowania tkanin.

więcej

Reportaż

ilustracja

Do Ziemi Świętej z orkiestrą symfoniczną z Bergisch Gladbach

Izrael • Projekt „Razem” niemieckich i izraelskich muzyków

więcej

Naszym tropem

ilustracja

Bieruński geszeft po warszawsku

Nowak – cudotwórca. I nie chodzi wcale o Zbigniewa Nowaka

więcej

Partnerzy