Sondaż publiczny

Czy uważasz, że zima w tym roku znów zaskoczy drogowców?

Aktualności

Półkolonie dla dzieci szkolnych

Tychy • MCK Urbanowice

Klub Urbanowice MCK w terminie 5-9 lutego 2018 organizuje płatne półkolonie dla dzieci szkolnych "Twórcza Zima - po śląsku". Zajęcia odbywać się będą w godz. 9.00-15.30 z jednym ciepłym posiłkiem obiadowym. Liczba miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń, a potrzebne do tego dokumenty są do pobrania ze strony kultura.tychy.pl.

W programie półkolonii przewidziano m.in. wycieczkę do siedziby Zespołu Pieśni i Tańca "Śląsk" im. Stanisława Hadyny w Koszęcinie, warsztaty regionalne o stroju śląskim „Łoblyc się po naszymu”, warsztaty plastyczne „Straszki Śląskie”, spotkanie z podróżnikiem „Śląsk znany i nieznany”, wizyta w Tyskiej Galerii Sportu, warsztaty „Kuchnia Śląska” w Żorskim Centrum Regionalizmu oraz gry i zabawy śląskie. Koszt półkolonii to 250 zł. Zapisy w Klubie Urbanowice MCK.
Trwają także zapisy na bezpłatne półkolonie w Klubie Urbanowice MCK i w Klubie Wilkowyje MCK w ramach budżetu partycypacyjnego. Zajęcia odbywają się w godz. 9.00-15.30 z jednym ciepłym posiłkiem obiadowym. Zapisy w Klubie Urbanowice MCK oraz w Klubie Wilkowyje MCK. Tu także potrzebne dokumenty można pobrać ze strony kultura.tychy.pl Liczba miejsc ograniczona. 

Dodaj swój komentarz

Wywiad

ilustracja

Miśka, Ślązaczka i Twoja twarz brzmi znajomo

Bieruńska Michalina Sosna po tyskim „Kruczku”, podbija warszawskie sceny

więcej

Stare fotografie

ilustracja

Mąż wyrusza na wojnę

Maria Piekorz (1879-1951), szanowana akuszerka bojszowska z pierwszym mężem Grelą, który jako marynarz poległ na I wojnie światowej.

więcej

Echo historii

ilustracja

Ślązacy rozgromili Bonapartego

To  u nas dano hasło… zrzucenia jarzma cesarza Napoleona

więcej

W naszej kuchni

ilustracja

Polska cytryna – czas na pigwę!

Niby wszyscy ją znamy, wiemy jak wygląda, ale kojarzymy ją głównie z nalewkami. Fakt, pigwa jest dzisiaj mało popularnym owocem, mało kto wie jak ją odpowiednio przygotować - nie da się jej tak po prostu zerwać z drzewa jak jabłka, albo gruszki i zjeść. Trzeba ją najpierw odpowiednio przetworzyć, surowa rzeczywiście może odstraszyć – jest twarda jak kamień i jak na polską cytrynę przystało, bardzo kwaśna. Wierzcie mi, warto wiedzieć o co w tej całej pigwie chodzi!

więcej

Reportaż

ilustracja

Do Ziemi Świętej z orkiestrą symfoniczną z Bergisch Gladbach

Izrael • Projekt „Razem” niemieckich i izraelskich muzyków

więcej

Naszym tropem

ilustracja

Święty czy podciep czyli kim jest Mikołaj

Wyobrażacie sobie, że w rocznicę urodzin papieża-Polaka ktoś – twierdząc, że to ku jego pamięci – będzie chodził ubrany w strój klauna i przedstawiał się, jako Jan Paweł II? Najdalej za dwie godziny ktoś poleci  na prokuraturę, donieść o obrazie uczuć religijnych. I w zasadzie można zrozumieć, że taka sytuacja kogoś, kto czci Jana Pawła II, bądź co bądź świętego, może obrażać. Podobnie jak ktoś, kto wciągnie na siebie skórę niedźwiedzia – i nie będzie twierdził, że jest teraz miśkiem, tylko, powiedzmy, św. Krzysztofem, patronem Tychów. To chyba też obraza uczuć religijnych, też na prokuraturę trzeba lecieć.

więcej

Partnerzy