Sondaż publiczny

Wybory samorządowe już niebawem. W naszej okolicy najważniejszym samorzowcem jest prezydent Tychów. Obecny – Andrzej Dziuba – pełni tę funkcję już od 18 lat.

Aktualności

Półkolonie dla dzieci szkolnych

Tychy • MCK Urbanowice

Klub Urbanowice MCK w terminie 5-9 lutego 2018 organizuje płatne półkolonie dla dzieci szkolnych "Twórcza Zima - po śląsku". Zajęcia odbywać się będą w godz. 9.00-15.30 z jednym ciepłym posiłkiem obiadowym. Liczba miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń, a potrzebne do tego dokumenty są do pobrania ze strony kultura.tychy.pl.

W programie półkolonii przewidziano m.in. wycieczkę do siedziby Zespołu Pieśni i Tańca "Śląsk" im. Stanisława Hadyny w Koszęcinie, warsztaty regionalne o stroju śląskim „Łoblyc się po naszymu”, warsztaty plastyczne „Straszki Śląskie”, spotkanie z podróżnikiem „Śląsk znany i nieznany”, wizyta w Tyskiej Galerii Sportu, warsztaty „Kuchnia Śląska” w Żorskim Centrum Regionalizmu oraz gry i zabawy śląskie. Koszt półkolonii to 250 zł. Zapisy w Klubie Urbanowice MCK.
Trwają także zapisy na bezpłatne półkolonie w Klubie Urbanowice MCK i w Klubie Wilkowyje MCK w ramach budżetu partycypacyjnego. Zajęcia odbywają się w godz. 9.00-15.30 z jednym ciepłym posiłkiem obiadowym. Zapisy w Klubie Urbanowice MCK oraz w Klubie Wilkowyje MCK. Tu także potrzebne dokumenty można pobrać ze strony kultura.tychy.pl Liczba miejsc ograniczona. 

Dodaj swój komentarz

Wywiad

ilustracja

Mordowali polskich patriotów

Rozmowa z Damianem Fierlą, tyskim historykiem i wielokrotnym weteranem bitwy wyrskiej.

więcej

Stare fotografie

ilustracja

Mąż wyrusza na wojnę

Maria Piekorz (1879-1951), szanowana akuszerka bojszowska z pierwszym mężem Grelą, który jako marynarz poległ na I wojnie światowej.

więcej

Echo historii

ilustracja

Wrzesień '39 w naszej okolicy

Autentyczne wspomnienia Ślązaków z września 1939 roku, a nie opracowania historyków. Prawdę powiedziawszy, znacznie się od tych opracowań różnią. I chyba warto spojrzeć na wrzesień 1939 roku ich oczami. Wtedy łatwiej zrozumieć, że dla mieszkańców województwa śląskiego wkroczenie Niemców było czymś zupełnie innym, niż dla reszty mieszkańców Polski. Warto ją przeczytać, by zrozumieć, jak złożona jest śląska historia. I jak inna od choćby warszawskiej.

więcej

W naszej kuchni

ilustracja

Żurawina – mały owoc o dużym potencjale

O zaletach owoców żurawiny wielkoowocowej wieki temu bardzo dobrze wiedzieli rdzenni mieszkańcy Ameryki Północnej. Cenili zarówno jej smak jak i właściwości, dlatego poza włączeniem jej do codziennej diety, zaczęli ją wykorzystywać w medycynie i jako naturalny barwnik do farbowania tkanin.

więcej

Reportaż

ilustracja

Do Ziemi Świętej z orkiestrą symfoniczną z Bergisch Gladbach

Izrael • Projekt „Razem” niemieckich i izraelskich muzyków

więcej

Naszym tropem

ilustracja

Bieruński geszeft po warszawsku

Nowak – cudotwórca. I nie chodzi wcale o Zbigniewa Nowaka

więcej

Partnerzy