Sondaż publiczny

Czy potrafisz udzielić pierwszej pomocy?

Aktualności

Było ponad 3 tys. policjantów

Region • "Bezpieczny Weekend - Boże Narodzenie 2017"

ilustracja

Przez całe święta policjanci z różnych pionów garnizonu śląskiego czuwali nad bezpieczeństwem podróżnych w ramach akcji "Bezpieczny Weekend - Boże Narodzenie 2017". Świąteczne działania na drogach rozpoczęły się już w piątek (22 grudnia) o 6.00, a zakończone zostały we wtorek 26 grudnia o 22.00. W tym czasie na drogach całego województwa pełniło służbę prawie 3 tysiące policjantów. Mundurowi byli widoczni we wszystkich newralgicznych miejscach oraz tych, w których może dochodzić do łamania przepisów.

 Tychy
W Tychach w świąteczny weekend policjanci odnotowali jeden wypadek, do którego doszło w miniony piątek na al. Bielskiej. Kierujący samochodem Saab potrącił na oznakowanym przejściu dla pieszych dwie 13-latki, które z ogólnymi potłuczeniami trafiły do szpitala na obserwację. Mundurowi wyjeżdżali natomiast 17 razy do niegroźnych stłuczek. Mundurowi wyeliminowali z dalszej jazdy sześciu kierujących, którzy odważyli się prowadzić swoje pojazdy na „podwójnym gazie”.
Powiat Mikołowski
W powiecie mikołowskim 39 policjantów z mikołowskiej drogówki czuwało nad bezpieczeństwem uczestników ruchu drogowego. Zwracali szczególną uwagę na stan trzeźwości, korzystanie z pasów bezpieczeństwa oraz respektowanie przepisów ruchu drogowego, szczególnie stosowanie się do obowiązujących ograniczeń prędkości. Zatrzymano 3 kierujących, którzy prowadzili pojazdy pod wpływem alkoholu. Podczas działań stróże prawa stwierdzili łącznie 108 przypadków naruszenia prawa przez kierujących pojazdami. W 2 przypadkach sprawcami wykroczeń okazali się pieszy. Nałożono łącznie 110 mandatów karnych. W czasie świąt nie doszło do wypadków drogowych, natomiast odnotowano 16 kolizji.
Powiat Pszczyński
W Pszczynie zatrzymano aż 68 kierowców, którzy prowadzili pojazdy pod wpływem alkoholu. W czasie tegorocznych świąt doszło do 34 wypadków drogowych, w których życie straciły 3 osoby, a 36 zostało rannych. Policjanci biorący udział w działaniach obsłużyli też 687 niegroźnych kolizji. 
Powiat Bieruńsko--Lędziński
W powiecie bieruńsko-lędzińskim było najbezpieczniej, ponieważ nikt nie zginął i nie został ranny. W czasie świąt odnotowano 1 wypadek oraz 4 kolizje. Mundurowi zatrzymali 2 kierowców, którzy prowadzili samochody pod wpływem alkoholu. 

Dodaj swój komentarz

Wywiad

ilustracja

Wszyscy w rodzinie czuli się Ślązakami

„Jeśli chcesz być nadzieją przyszłości, musisz przejąć pochodnię od swojego dziadka i babci” - powiedział papież Franciszek podczas Światowych Dni Młodzieży w Polsce w lipcu 2016 roku. W myśl tych słów na łamach Echa cyklicznie publikujemy relacje seniorek, seniorów z cyklu "Babciu, Dziadku opowiedz swoim wnuczętom. Nie wystarczy bowiem zadzwonić tylko do nich od czasu do czasu, pytając zdawkowo o zdrowie i jak leci, aby dowiedzieć się, jak ciekawe historie mają do opowiedzenia. Dzisiaj z tego cyklu przedstawiamy rozmowę Danuty Wencel z Reginą Sierak, emerytowaną nauczycielką, która opowiada o zawiłych śląskich losach.

więcej

Stare fotografie

ilustracja

Mąż wyrusza na wojnę

Maria Piekorz (1879-1951), szanowana akuszerka bojszowska z pierwszym mężem Grelą, który jako marynarz poległ na I wojnie światowej.

więcej

Pisaliśmy przed laty

ilustracja

Siedem lat z „Echem”

Zacznę od pewnej refleksji. To była szczęśliwa siódemka. Moje siedem lat pracy w redakcji „Echa” - czas zdobywania szlifów dziennikarskich i nieustających emocji. Dlatego zaproszenie redaktora naczelnego do napisania wspomnień przyjęłam ze wzruszeniem, ale też z niepokojem, czy potrafię odtworzyć z przeszłości coś istotnego...

więcej

Reportaż

ilustracja

W krainie baobabów i spacerujących lwów

Od pięciu lat Gambia, a od dwóch Senegal zniosły obowiązek wizowy dla obywateli Polski. Biura podróży wykorzystały ten fakt i zaczęły organizować egzotyczne wycieczki do dzikiej Afryki, oferując różne atrakcje, m.in. spacer z lwami, na który przymierzałam się w czasie ferii zimowych od trzech lat. W tym roku udało się!

więcej

Naszym tropem

ilustracja

Przeznaczona na deweloperkę?

Co dalej z budynkiem po SP 21?

Zamknięta od trzech lat szkoła przy ulicy Młodzieżowej 7 w Tychach wciąż stoi bezczynnie. Choć w budynku tkwi ogromny potencjał, nikt dotąd nie podjął jakichkolwiek kroków, by go wykorzystać.

więcej

Interwencje

ilustracja

Poniewierka na stare lata

Tychy • Eksmisja do baraków na ul. Świerkowej

więcej

Partnerzy