Sondaż publiczny

Czy uważasz, że zima w tym roku znów zaskoczy drogowców?

Aktualności

Było ponad 3 tys. policjantów

Region • "Bezpieczny Weekend - Boże Narodzenie 2017"

ilustracja

Przez całe święta policjanci z różnych pionów garnizonu śląskiego czuwali nad bezpieczeństwem podróżnych w ramach akcji "Bezpieczny Weekend - Boże Narodzenie 2017". Świąteczne działania na drogach rozpoczęły się już w piątek (22 grudnia) o 6.00, a zakończone zostały we wtorek 26 grudnia o 22.00. W tym czasie na drogach całego województwa pełniło służbę prawie 3 tysiące policjantów. Mundurowi byli widoczni we wszystkich newralgicznych miejscach oraz tych, w których może dochodzić do łamania przepisów.

 Tychy
W Tychach w świąteczny weekend policjanci odnotowali jeden wypadek, do którego doszło w miniony piątek na al. Bielskiej. Kierujący samochodem Saab potrącił na oznakowanym przejściu dla pieszych dwie 13-latki, które z ogólnymi potłuczeniami trafiły do szpitala na obserwację. Mundurowi wyjeżdżali natomiast 17 razy do niegroźnych stłuczek. Mundurowi wyeliminowali z dalszej jazdy sześciu kierujących, którzy odważyli się prowadzić swoje pojazdy na „podwójnym gazie”.
Powiat Mikołowski
W powiecie mikołowskim 39 policjantów z mikołowskiej drogówki czuwało nad bezpieczeństwem uczestników ruchu drogowego. Zwracali szczególną uwagę na stan trzeźwości, korzystanie z pasów bezpieczeństwa oraz respektowanie przepisów ruchu drogowego, szczególnie stosowanie się do obowiązujących ograniczeń prędkości. Zatrzymano 3 kierujących, którzy prowadzili pojazdy pod wpływem alkoholu. Podczas działań stróże prawa stwierdzili łącznie 108 przypadków naruszenia prawa przez kierujących pojazdami. W 2 przypadkach sprawcami wykroczeń okazali się pieszy. Nałożono łącznie 110 mandatów karnych. W czasie świąt nie doszło do wypadków drogowych, natomiast odnotowano 16 kolizji.
Powiat Pszczyński
W Pszczynie zatrzymano aż 68 kierowców, którzy prowadzili pojazdy pod wpływem alkoholu. W czasie tegorocznych świąt doszło do 34 wypadków drogowych, w których życie straciły 3 osoby, a 36 zostało rannych. Policjanci biorący udział w działaniach obsłużyli też 687 niegroźnych kolizji. 
Powiat Bieruńsko--Lędziński
W powiecie bieruńsko-lędzińskim było najbezpieczniej, ponieważ nikt nie zginął i nie został ranny. W czasie świąt odnotowano 1 wypadek oraz 4 kolizje. Mundurowi zatrzymali 2 kierowców, którzy prowadzili samochody pod wpływem alkoholu. 

Dodaj swój komentarz

Wywiad

ilustracja

Miśka, Ślązaczka i Twoja twarz brzmi znajomo

Bieruńska Michalina Sosna po tyskim „Kruczku”, podbija warszawskie sceny

więcej

Stare fotografie

ilustracja

Mąż wyrusza na wojnę

Maria Piekorz (1879-1951), szanowana akuszerka bojszowska z pierwszym mężem Grelą, który jako marynarz poległ na I wojnie światowej.

więcej

Echo historii

ilustracja

Ślązacy rozgromili Bonapartego

To  u nas dano hasło… zrzucenia jarzma cesarza Napoleona

więcej

W naszej kuchni

ilustracja

Polska cytryna – czas na pigwę!

Niby wszyscy ją znamy, wiemy jak wygląda, ale kojarzymy ją głównie z nalewkami. Fakt, pigwa jest dzisiaj mało popularnym owocem, mało kto wie jak ją odpowiednio przygotować - nie da się jej tak po prostu zerwać z drzewa jak jabłka, albo gruszki i zjeść. Trzeba ją najpierw odpowiednio przetworzyć, surowa rzeczywiście może odstraszyć – jest twarda jak kamień i jak na polską cytrynę przystało, bardzo kwaśna. Wierzcie mi, warto wiedzieć o co w tej całej pigwie chodzi!

więcej

Reportaż

ilustracja

Do Ziemi Świętej z orkiestrą symfoniczną z Bergisch Gladbach

Izrael • Projekt „Razem” niemieckich i izraelskich muzyków

więcej

Naszym tropem

ilustracja

Święty czy podciep czyli kim jest Mikołaj

Wyobrażacie sobie, że w rocznicę urodzin papieża-Polaka ktoś – twierdząc, że to ku jego pamięci – będzie chodził ubrany w strój klauna i przedstawiał się, jako Jan Paweł II? Najdalej za dwie godziny ktoś poleci  na prokuraturę, donieść o obrazie uczuć religijnych. I w zasadzie można zrozumieć, że taka sytuacja kogoś, kto czci Jana Pawła II, bądź co bądź świętego, może obrażać. Podobnie jak ktoś, kto wciągnie na siebie skórę niedźwiedzia – i nie będzie twierdził, że jest teraz miśkiem, tylko, powiedzmy, św. Krzysztofem, patronem Tychów. To chyba też obraza uczuć religijnych, też na prokuraturę trzeba lecieć.

więcej

Partnerzy