Sondaż publiczny

Czy w tym roku przyłączysz się do którejś z przedświątecznych akcji pomocy potrzebującym?

Aktualności

Przy Teatrze Małym obowiązuje ruch okrężny!

Zmiany w organizacji ruchu

ilustracja

Miejski Zarząd Ulic i Mostów przestrzega tyskich kierowców przed jeżdżeniem na tak zwaną „pamięć”. Na skrzyżowaniu obok Teatru Małego, na którym powstanie rondo, zmieniono już organizację ruchu pojazdów – obowiązuje ruch okrężny!

Zmiana organizacji ruchu związana jest z budową mini-ronda, jakie powstaje u zbiegu ulic Bocheńskiego z Boczną i Hlonda. Prace są w toku. Już od wtorku (21 listopada), na skrzyżowaniu wprowadzono ruch okrężny.
Z kolei na przyszłą środę (29 listopada) zaplanowano frezowanie około półkilometrowego odcinka ul. Brzozowej (wylot od ul. Burschego). Na czas wykonywania prac odcinek ten zostanie całkowicie zamknięty dla ruchu. MZUiM prosi kierowców o ostrożną jazdę i stosowanie się do znaków.
Przypomnijmy, że remont skrzyżowania obejmuje wykonanie ronda u zbiegu ulic Hlonda - Bocheńskiego z niewielką wyspą centralną, budowę oświetlenia, a także wykonanie oznakowania. Wszystko ma być już gotowe z końcem roku.•     

Dodaj swój komentarz

Wywiad

ilustracja

Irena Kurowska: - Należy szanować ludzi i siebie

Bohaterka filmu pt. „Ewangelicy”

więcej

Stare fotografie

ilustracja

Mąż wyrusza na wojnę

Maria Piekorz (1879-1951), szanowana akuszerka bojszowska z pierwszym mężem Grelą, który jako marynarz poległ na I wojnie światowej.

więcej

Pisaliśmy przed laty

ilustracja

Siedem lat z „Echem”

Zacznę od pewnej refleksji. To była szczęśliwa siódemka. Moje siedem lat pracy w redakcji „Echa” - czas zdobywania szlifów dziennikarskich i nieustających emocji. Dlatego zaproszenie redaktora naczelnego do napisania wspomnień przyjęłam ze wzruszeniem, ale też z niepokojem, czy potrafię odtworzyć z przeszłości coś istotnego...

więcej

Reportaż

ilustracja

W krainie bunkrów, mercedesów i osłów!

Tychy/Albania • Podróże kształcą

Albania przez dziesiątki lat niezwykle skutecznie izolowała się od świata. Od 2014 roku posiada status państwa - kandydata oficjalnie ubiegającego się o wejście do Unii Europejskiej. W 2015 roku odwiedziło Albanię ponad 3, 5 mln ciekawskich turystów. Od 2 lat także polscy turyści coraz częściej wybierają ten kraj, jako miejsce wypoczynku.

więcej

Naszym tropem

ilustracja

Przeznaczona na deweloperkę?

Co dalej z budynkiem po SP 21?

Zamknięta od trzech lat szkoła przy ulicy Młodzieżowej 7 w Tychach wciąż stoi bezczynnie. Choć w budynku tkwi ogromny potencjał, nikt dotąd nie podjął jakichkolwiek kroków, by go wykorzystać.

więcej

Interwencje

ilustracja

Poniewierka na stare lata

Tychy • Eksmisja do baraków na ul. Świerkowej

więcej

Partnerzy