Sondaż publiczny

Czy przejęcie Zameczku Myśliwskiego w Promnicach przez Muzeum Zamkowe w Pszczynie jest dobrym pomysłem?

EKO Echo

Treści zawarte w publikacji nie stanowią oficjalnego stanowiska organów

Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach

XV"Eko-Kiermasz dla zdrowia"

Tychy • Zdrowy styl życia, profilaktyka

24 marca 2018 r. (sobota) od godziny 10:00 do 15:00 w Zespole Szkół nr 1 przy ul. Wejchertów 20  osiedle  F  w Tychach po raz 15 odbędzie się pod patronatem Prezydenta Miasta Tychy kiermasz promujący zdrowe odżywianie. 

Od godziny 10.00 w sobotę na stoiskach z żywnością z gospodarstw ekologicznych posiadających certyfikaty i producentów rzemieślniczych będzie można nabyć: wędliny, jajka, sery, jarzyny, miody, oraz przetwory. Będą również  stoiska z naturalnymi kosmetykami
i rękodziełem artystyczno-ekologicznym.  
W salach szkolnych prowadzone będą bezpłatne konsultacje lekarskie i  dietetyczne, pomiary prawidłowej wagi ciała, ciśnienia krwi oraz badanie stóp. Konsultacje z fizykoterapii: wady postawy, masaż leczniczy.
W trakcie kiermaszu przewidziano prelekcje:
Kazimierz Okoński – Prezentacja z dużego rajdu kolarskiego dookoła Polski - PTTK i PKE    godz. 11:00
Halina Kacprzak – Przeciwutleniacze w profilaktyce zdrowotnej -  Polski Klub Ekologiczny  godz. 12:00 Gabriela Wanat i studenci  z Śląskiego Uniwersytetu Medycznego,  Wydział Zdrowia Publicznego,  Katedra Dietetyki–
1) Odżywianie nastolatków: wiek: 10–15 oraz 15–18 lat.  godz. 13:30
2) O pasji gotowania i eksperymentowania w kuchni  godz. 14:00   
Nie zapomniano o najmłodszych, dla nich przygotowano specjalną strefę zabaw i konkursy z nagrodami z wiedzyo racjonalnym odżywianiu, ekologii, niskiej emisji oraz smogu.
W trakcie kiermaszu odbędą się degustacje produktów,  pokazy kulinarne i występy artystyczne.

Wywiad

ilustracja

Stanisław Kawęcki: - Najważniejsze, żeby robić to co się lubi

„Jeśli chcesz być nadzieją przyszłości musisz przejąć pochodnię od swojego dziadka i babci” - powiedział papież Franciszek podczas Światowych Dni Młodzieży w Polsce w lipcu 2016 roku. W myśl tych słów na łamach Echa cyklicznie publikujemy relacje seniorek, seniorów z cyklu "Babciu, Dziadku opowiedz swoim wnuczętom. Nie wystarczy bowiem zadzwonić tylko do nich od czasu do czasu pytając zdawkowo o zdrowie i jak leci, aby dowiedzieć się jak ciekawe historie mają do opowiedzenia. Dzisiaj z tego cyklu przedstawiamy rozmowę Danuty Wencel z Stanisławem Kawęckim, którego pasją jest turystyka.

więcej

Stare fotografie

ilustracja

Mąż wyrusza na wojnę

Maria Piekorz (1879-1951), szanowana akuszerka bojszowska z pierwszym mężem Grelą, który jako marynarz poległ na I wojnie światowej.

więcej

Pisaliśmy przed laty

ilustracja

Siedem lat z „Echem”

Zacznę od pewnej refleksji. To była szczęśliwa siódemka. Moje siedem lat pracy w redakcji „Echa” - czas zdobywania szlifów dziennikarskich i nieustających emocji. Dlatego zaproszenie redaktora naczelnego do napisania wspomnień przyjęłam ze wzruszeniem, ale też z niepokojem, czy potrafię odtworzyć z przeszłości coś istotnego...

więcej

Reportaż

ilustracja

W krainie baobabów i spacerujących lwów

Od pięciu lat Gambia, a od dwóch Senegal zniosły obowiązek wizowy dla obywateli Polski. Biura podróży wykorzystały ten fakt i zaczęły organizować egzotyczne wycieczki do dzikiej Afryki, oferując różne atrakcje, m.in. spacer z lwami, na który przymierzałam się w czasie ferii zimowych od trzech lat. W tym roku udało się!

więcej

Naszym tropem

ilustracja

Przeznaczona na deweloperkę?

Co dalej z budynkiem po SP 21?

Zamknięta od trzech lat szkoła przy ulicy Młodzieżowej 7 w Tychach wciąż stoi bezczynnie. Choć w budynku tkwi ogromny potencjał, nikt dotąd nie podjął jakichkolwiek kroków, by go wykorzystać.

więcej

Interwencje

ilustracja

Poniewierka na stare lata

Tychy • Eksmisja do baraków na ul. Świerkowej

więcej

Partnerzy