Sondaż publiczny

Czy przejęcie Zameczku Myśliwskiego w Promnicach przez Muzeum Zamkowe w Pszczynie jest dobrym pomysłem?

EKO Echo

Treści zawarte w publikacji nie stanowią oficjalnego stanowiska organów

Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach

EkoKarlik 25-lecia

Region • TAURON Ciepło wyróżniony

ilustracja

Podczas uroczystej gali w Operze Śląskiej w Bytomiu, z okazji 25-lecia Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach, TAURON Ciepło został wyróżniony „EkoKarlikiem 25-lecia”. Wyróżnienie i statuetkę odebrał prezes zarządu Jacek Uhryn.

 

W ramach obchodów 25-lecia WFOŚiGW w Operze Śląskiej postanowiono wyróżnić i uhonorować instytucje i firmy, które aktywnie działają na rzecz ochrony środowiska i walki ze smogiem oraz realizują przedsięwzięcia z zakresu szeroko pojętej ochrony środowiska. Wśród laureatów był TAURON Ciepło, wyróżniony za ponadstandardowe działania promocyjne i edukacyjne na rzecz ochrony środowiska oraz inwestycje i działania bezpośrednio wpływające na ograniczenie niskiej emisji.
– Przyznanie statuetki Eko Karlik 25-lecia jest dla nas bardzo ważnym wyróżnieniem. Bardzo nas cieszy, że wieloletnie starania oraz działania informacyjno-edukacyjne w ramach programu antysmogowego „Oddychaj powietrzem” Grupy TAURON, a także inwestycje na rzecz ochrony środowiska i ograniczenia smogu, zostały docenione przez  Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. – mówi Jacek Uhryn prezes zarządu TAURON Ciepło. WFOŚiGW przy przyznawaniu wyróżnień kierował się następującymi kryteriami:
- promocja etyki ekologicznej w działaniach na rzecz środowiska,
- różnorodność rozwiązań w ochronie środowiska,
- skuteczność działań środowiskowych,
- zastosowanie nowoczesnych, innowacyjnych rozwiązań wdrażanych celem podniesienia poziomu ochrony środowiska,
Tauron Ciepło jest największym dostawcą ciepła w aglomeracji śląsko-dąbrowskiej i jednym
z największych w kraju. W sierpniu 2017 roku TAURON Ciepło zawarł umowy z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach na dofinansowanie ośmiu projektów w ramach Programu Likwidacji Niskiej Emisji (PLNE).

 

 

Wywiad

ilustracja

Stanisław Kawęcki: - Najważniejsze, żeby robić to co się lubi

„Jeśli chcesz być nadzieją przyszłości musisz przejąć pochodnię od swojego dziadka i babci” - powiedział papież Franciszek podczas Światowych Dni Młodzieży w Polsce w lipcu 2016 roku. W myśl tych słów na łamach Echa cyklicznie publikujemy relacje seniorek, seniorów z cyklu "Babciu, Dziadku opowiedz swoim wnuczętom. Nie wystarczy bowiem zadzwonić tylko do nich od czasu do czasu pytając zdawkowo o zdrowie i jak leci, aby dowiedzieć się jak ciekawe historie mają do opowiedzenia. Dzisiaj z tego cyklu przedstawiamy rozmowę Danuty Wencel z Stanisławem Kawęckim, którego pasją jest turystyka.

więcej

Stare fotografie

ilustracja

Mąż wyrusza na wojnę

Maria Piekorz (1879-1951), szanowana akuszerka bojszowska z pierwszym mężem Grelą, który jako marynarz poległ na I wojnie światowej.

więcej

Pisaliśmy przed laty

ilustracja

Siedem lat z „Echem”

Zacznę od pewnej refleksji. To była szczęśliwa siódemka. Moje siedem lat pracy w redakcji „Echa” - czas zdobywania szlifów dziennikarskich i nieustających emocji. Dlatego zaproszenie redaktora naczelnego do napisania wspomnień przyjęłam ze wzruszeniem, ale też z niepokojem, czy potrafię odtworzyć z przeszłości coś istotnego...

więcej

Reportaż

ilustracja

W krainie baobabów i spacerujących lwów

Od pięciu lat Gambia, a od dwóch Senegal zniosły obowiązek wizowy dla obywateli Polski. Biura podróży wykorzystały ten fakt i zaczęły organizować egzotyczne wycieczki do dzikiej Afryki, oferując różne atrakcje, m.in. spacer z lwami, na który przymierzałam się w czasie ferii zimowych od trzech lat. W tym roku udało się!

więcej

Naszym tropem

ilustracja

Przeznaczona na deweloperkę?

Co dalej z budynkiem po SP 21?

Zamknięta od trzech lat szkoła przy ulicy Młodzieżowej 7 w Tychach wciąż stoi bezczynnie. Choć w budynku tkwi ogromny potencjał, nikt dotąd nie podjął jakichkolwiek kroków, by go wykorzystać.

więcej

Interwencje

ilustracja

Poniewierka na stare lata

Tychy • Eksmisja do baraków na ul. Świerkowej

więcej

Partnerzy