EKO Echo

Treści zawarte w publikacji nie stanowią oficjalnego stanowiska organów

Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach

"Dzień Ziemi"

Mikołów • Konkurs plastyczny

Śląski Ogród Botaniczny w Mikołowie pragnie zachęcić do budowania i rozwijania postaw proekologicznych.

Konkurs skierowany jest do dzieci i młodzieży niepełnoletniej, ma charakter otwarty, a udział w nim jest bezpłatny. Zadaniem  uczestników  jest  stworzenie  plakatu  promującego  ideę  obchodów  Dnia  Ziemi w odniesieniu do zmian klimatycznych. Każdy uczestnik może nadesłać maksymalnie 1 pracę konkursową, formatu A3, wykonaną dowolną techniką. Termin nadsyłania prac konkursowych upływa 9 kwietnia 2018 r. Oficjalne ogłoszenie wyników oraz uroczyste rozdanie nagród odbędzie się 22 kwietnia 2018 roku w  Centrum  Edukacji  Przyrodniczej  i  Ekologicznej  Śląskiego  Ogrodu  Botanicznego  podczas  obchodów  Dnia  Ziemi,  organizowanego  w  ramach Śląskiego  Kalendarza Ekologicznego. Nagrody rzeczowe w konkursie będą sfinansowane ze środków Wojewódzkiego Funduszu  Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach. Więcej informacji na www.obmikolow.robia.pl/konkursy

Wywiad

ilustracja

Co by pedzioł Szekspir po naszymu?

Za kilka dni ukaże się w księgarniach niezwykła książka tyskiego nauczyciela języka angielskiego, Marcina Melona. Ponieważ jednak niedawno udzielał nam on wywiadu, tym razem rozmowa z rysownikiem, który książkę ilustrował.

więcej

Stare fotografie

ilustracja

Mąż wyrusza na wojnę

Maria Piekorz (1879-1951), szanowana akuszerka bojszowska z pierwszym mężem Grelą, który jako marynarz poległ na I wojnie światowej.

więcej

Echo historii

ilustracja

Czy Jan Paweł II mógł być ślązakiem?

To zaskakujące pytanie zadałem sobie pewnego pięknego dnia podczas wycieczki do Wadowic. To miasto, leżące w województwie małopolskim, jest – jak powszechnie wiadomo - miejscem urodzenia Karola Wojtyły czyli późniejszego papieża Jana Pawła II. Niezbyt już powszechnie wiadomo, że jego pradziadek był wyznawcą Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego, czyli potocznie luteraninem.

więcej

W naszej kuchni

ilustracja

A to flądra!

„Nawet flądra nie jest bezstronna” - Stanisław Jerzy Lec

więcej

Reportaż

ilustracja

Do Ziemi Świętej z orkiestrą symfoniczną z Bergisch Gladbach

Izrael • Projekt „Razem” niemieckich i izraelskich muzyków

więcej

Naszym tropem

ilustracja

Ograna przez radnych

Rzutem na taśmę, przed wyborami, lędzińska burmistrz próbowała tereny pod centrum sprzedać pod… Lidla

więcej

Partnerzy