Sondaż publiczny

Wybory samorządowe już niebawem. W naszej okolicy najważniejszym samorzowcem jest prezydent Tychów. Obecny – Andrzej Dziuba – pełni tę funkcję już od 18 lat.

EKO Echo

Treści zawarte w publikacji nie stanowią oficjalnego stanowiska organów

Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach

Nowa akcja w walce ze skutkami smogu

Pszczyna • Przedszkolaki odetchną czystym powietrzem

ilustracja

Gmina Pszczyna uruchomiła program zaopatrywania pszczyńskich przedszkoli w specjalne oczyszczacze, które pozwolą usunąć pyły i zanieczyszczenia z powietrza. Pierwsze pięć urządzeń trafiło w piątek 16 lutego do oddziałów przedszkolnych działających na terenie SP nr 1.

Burmistrz Pszczyny Dariusz Skrobol przekazując urządzenia rozmawiał przedszkolakami o przyczynach powstawania  smogu i jego skutkach.
- To jest początek całej akcji. Chcemy w najbliższym czasie we wszystkich przedszkolach zamontować takie oczyszczacze. One są przenośne, bezpieczne, bardzo ciche. Parametry pracy dotyczą nie tylko oczyszczania powietrza, ale również jonizowania i sprawdzenia wilgotności powietrza w pomieszczeniu, w którym przebywają dzieci - tłumaczy Dariusz Skrobol.
To nie koniec kampani  antysmogowej w Pszczynie. Urząd Miasta przyłączył się do akcji -Nie dokarmiaj smoga! i przygotował  dla wszystkich placówek przedszkolnych i szkół podstawowych na terenie gminy Pszczyna oraz szkół powiatowych, tablice jakości powietrza.  W zależności od aktualnego pomiaru stężenia pyłów w powietrzu, na tablicy umieszczonej w widocznym miejscu zawieszana jest odpowiednia informacja.
Przypomnijmy, że na terenie gminy Pszczyna na budynkach wszystkich szkół podstawowych zainstalowano osiemnaście czujników monitorujących stan jakości powietrza.  
Aktualną jakość powietrza można śledzić na na stronie internetowej naszepowietrze.pl lub korzystając z aplikacji Syngeos na telefonie komórkowym.•

Wywiad

ilustracja

Mordowali polskich patriotów

Rozmowa z Damianem Fierlą, tyskim historykiem i wielokrotnym weteranem bitwy wyrskiej.

więcej

Stare fotografie

ilustracja

Mąż wyrusza na wojnę

Maria Piekorz (1879-1951), szanowana akuszerka bojszowska z pierwszym mężem Grelą, który jako marynarz poległ na I wojnie światowej.

więcej

Pisaliśmy przed laty

ilustracja

Siedem lat z „Echem”

Zacznę od pewnej refleksji. To była szczęśliwa siódemka. Moje siedem lat pracy w redakcji „Echa” - czas zdobywania szlifów dziennikarskich i nieustających emocji. Dlatego zaproszenie redaktora naczelnego do napisania wspomnień przyjęłam ze wzruszeniem, ale też z niepokojem, czy potrafię odtworzyć z przeszłości coś istotnego...

więcej

Reportaż

ilustracja

Do Ziemi Świętej z orkiestrą symfoniczną z Bergisch Gladbach

Izrael • Projekt „Razem” niemieckich i izraelskich muzyków

więcej

Naszym tropem

ilustracja

Bieruński geszeft po warszawsku

Nowak – cudotwórca. I nie chodzi wcale o Zbigniewa Nowaka

więcej

Interwencje

ilustracja

Poniewierka na stare lata

Tychy • Eksmisja do baraków na ul. Świerkowej

więcej

Partnerzy