Nie siedź w domu

Sondaż publiczny

Frekwencja podczas wyborów samorządowych wyniesie

EKO Echo

Treści zawarte w publikacji nie stanowią oficjalnego stanowiska organów

Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach

"Nie Dokarmiaj Smoga"

Pszczyna • Mieszkańcy w walce o czyste powietrze

ilustracja

"Nie Dokarmiaj Smoga" - pod takim hasłem w listopadzie minionego roku ruszyła obywatelska kampania informacyjna, mająca edukować mieszkańców powiatu pszczyńskiego o skutkach zanieczyszczania powietrza. Przyczyną takich działań jest pszczyńskie powietrze, które jest dramatycznie zanieczyszczone, co ma ogromny wpływ na zdrowie mieszkańców tego pięknego miasta i jego okolic.

Pszczyna jest drugim najbardziej zanieczyszczonym miastem w Europie, o czym wielokrotnie informowały media. Informacje o tym ukazują się zarówno w materiałach prasowych i telewizyjnych. Pomysłodawczynią kampanii "Nie Dokarmiaj Smoga" jest mieszkanka Pszczyny Aleksandra Antes-Szewczyk, która zgromadziła grupę mieszkańców wokół idei walki o czyste powietrze, m.in. gimnazjalistów z PG1 w Pszczynie i instytucje takie jak: Starostwo Powiatowe, Urząd Miejski, Powiatowe Ognisko Pracy Pozaszkolnej oraz Pszczyńskie Centrum Kultury . Wszystko to w celu wsparcia działań edukacyjnych dotyczących czystego powietrza.
W ramach współpracy między różnymi instytucjami jeszcze w listopadzie na pszczyńskim rynku odbył się happening, podczas którego wręczono akt nadania tytułu „Ambasadora Czystego Powietrza” Marcinowi Leśniewskiemu (ginekolog, połóżnik).
Działalność kampanii dokumentowana jest na profilu www.facebook.com/niedokarmiajsmoga oraz kanale na YOUTUBE pod tą samą nazwą. Kampania nieoficjalnie działa od listopada 2016 r.

Wywiad

ilustracja

Niezbędny kwiatek do kożucha

Rozmowa z, nauczycielem, pisarzem, propagatorem edukacji regionalnej

więcej

Stare fotografie

ilustracja

Mąż wyrusza na wojnę

Maria Piekorz (1879-1951), szanowana akuszerka bojszowska z pierwszym mężem Grelą, który jako marynarz poległ na I wojnie światowej.

więcej

Echo historii

ilustracja

Papież śląski ale niewygodny

Pius X prawie na pewno był Ślązakiem. Ale cicho-sza

więcej

W naszej kuchni

ilustracja

Czas na bakłażana!

Bakłażan, czy oberżyna? Nie do końca wiadomo, która z tych nazw jest bardziej popularna. Wiadomo jednak, że jeśli kiedyś usłyszymy o psiance podłużnej, jajku krzewiastym, bakmanie, czy gruszce miłosnej możemy się bardzo zdziwić...

więcej

Reportaż

ilustracja

Do Ziemi Świętej z orkiestrą symfoniczną z Bergisch Gladbach

Izrael • Projekt „Razem” niemieckich i izraelskich muzyków

więcej

Naszym tropem

ilustracja

Giżyński Gate!

Znowu nas wyrolowali. Rolnicy w swoich sprawach zamiast do Mikołowa, będą jeździć do Częstochowy

więcej

Partnerzy