Nie siedź w domu

Sondaż publiczny

Frekwencja podczas wyborów samorządowych wyniesie

EKO Echo

Treści zawarte w publikacji nie stanowią oficjalnego stanowiska organów

Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach

Otwarcie Groty Odkrywców

Łaziska Górne • „Zielona pracownia Projekt 2017”

ilustracja

6 listopada 2017 r. w Szkole Podstawowej nr 2 im. Piastów Śląskich w Łaziskach Górnych odbyło się uroczyste otwarcie nowej ekopracowni: „GROTY ODKRYWCÓW”.

Otwarciu pracowni towrzyszyli zaproszeni goście:
 Pan Andrzej Pilot - prezes Zarządu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach, Pani Alicja Bartkowiak - dyrektor Delegatury Kuratorium Oświaty w Rybniku, Pan Aleksander Wyra -Burmistrz Miasta Łaziska Górne.
Do stworzenia nowoczesnej ekopracowni postanowiono wykorzystać pomieszczenie, w którym  znajdował się skład węgla. „Grota odkrywców”  to nietypowa klasopracownia, przedstawiająca przestrzeń świata podziemnego. Wyposażona w najnowocześniejszy sprzęt interaktywny oraz różnorodne pomoce dydaktyczne wspierające proces nauczania przedmiotów przyrodniczych umożliwi uczniom zdobywanie wiedzy poprzez doświadczanie. „Grota odkrywców” jest miejscem, w którym będzie można badać, dotykać, doświadczać – dosłownie „ubrudzić się wiedzą”. Wszystko po to, by lepiej poznać świat i zjawiska nim rządzące, by poczuć się jego częścią i nauczyć się odpowiedzialności oraz wrażliwości. W grocie będą realizowane zajęcia z edukacji przedszkolnej, wczesnoszkolnej, a także z przyrody, biologii, geografii, fizyki, chemii.
Szkoła Podstawowa nr 2 jest organizatorem wielu akcji oraz konkursów o tematyce ekologicznej. Co roku bierze udział w Ogólnopolskim Edukacyjnym Pikniku Ekologicznym w Pobiedziskach, zdobywając nagrody i wyróżnienia. Zwieńczeniem działań proekologicznych jest  uzyskanie przez szkołę certyfikatu LOKALNEGO CENTRUM AKTYWNOŚCI EKOLOGICZNEJ, a w ubiegłym roku certyfikatu „Zielonej Flagi”.  Pomysł „Groty odkrywców” został nagrodzony w konkursie „Zielona pracownia Projekt 2017”. Ogłoszony przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach konkurs wpisał się doskonale w działania szkoły.

Wywiad

ilustracja

Niezbędny kwiatek do kożucha

Rozmowa z, nauczycielem, pisarzem, propagatorem edukacji regionalnej

więcej

Stare fotografie

ilustracja

Mąż wyrusza na wojnę

Maria Piekorz (1879-1951), szanowana akuszerka bojszowska z pierwszym mężem Grelą, który jako marynarz poległ na I wojnie światowej.

więcej

Echo historii

ilustracja

Papież śląski ale niewygodny

Pius X prawie na pewno był Ślązakiem. Ale cicho-sza

więcej

W naszej kuchni

ilustracja

Czas na bakłażana!

Bakłażan, czy oberżyna? Nie do końca wiadomo, która z tych nazw jest bardziej popularna. Wiadomo jednak, że jeśli kiedyś usłyszymy o psiance podłużnej, jajku krzewiastym, bakmanie, czy gruszce miłosnej możemy się bardzo zdziwić...

więcej

Reportaż

ilustracja

Do Ziemi Świętej z orkiestrą symfoniczną z Bergisch Gladbach

Izrael • Projekt „Razem” niemieckich i izraelskich muzyków

więcej

Naszym tropem

ilustracja

Giżyński Gate!

Znowu nas wyrolowali. Rolnicy w swoich sprawach zamiast do Mikołowa, będą jeździć do Częstochowy

więcej

Partnerzy