Sondaż publiczny

W Dzień Matki:

Byliśmy tam

Nowa odsłona Kobiórskiego festiwalu

 Reggae w Stodole, ale nie u Alojza

Za nami kolejna, XIV już edycja kultowego Reggae w Stodole. Odbyła się ona 28 maja na ul. Centralnej 116. Tym razem, fani muzyki z całego śląska bawili się na terenie Gminnego Ośrodka Sportowego. Zarówno organizatorzy, jak i sami uczestnicy imprezy muzycznej, zauważyli, że atmosfera nie przypomina tej, obecnej w poprzednich edycjach. Jak zaznaczył sam Alojzy Brańczyk, w następnych latach festiwal ponownie zacznie przypominać ten, który znamy z poprzednich edycji.

Jak widać, ani nowe miejsce, ani pochmurna pogoda nie przeszkodziła uczestnikom dobrze się bawić. Wszystko to za sprawą pozytywnej energii płynącej ze sceny. W tym roku na Reggae w Stodole zagrali: Tabu, Krzywa Alternatywa, Sznapsmaszyna, People’s Chice Dub oraz nowa odsłona tych, od których wszystko się zaczęło – Łamiłuki.

Magdalena Pytlarz

Dodaj swój komentarz

Wywiad

ilustracja

Niech żyje teatr

Z Dorotą Pociask-Frącek, dyrektorem Teatru Małego w Tychach rozmawia Dariusz Dyrda.

więcej

Stare fotografie

ilustracja

Mąż wyrusza na wojnę

Maria Piekorz (1879-1951), szanowana akuszerka bojszowska z pierwszym mężem Grelą, który jako marynarz poległ na I wojnie światowej.

więcej

Echo historii

ilustracja

Bardzo zacięte bitwy

Na Górnym Śląsku II wojna światowa  trwała do 8 maja!

więcej

W naszej kuchni

ilustracja

Rzodkiewka – królowa nowalijek

W końcu na poważnie zaświeciło słońce. I to nie jest już pogodowy kaprys, anomalia na kilka dni i powrót na stare, jesienno - zimowe śmieci. Przyroda wystartowała i teraz już nie ma wątpliwości – nic jej nie zatrzyma przez następne pół roku, nawet te chwilowe „zera” w nocy. Poza tym, że wszędzie robi się malowniczo zielono i słonecznie, dzień jest długi, to wchodzimy znowu w dobry czas dla sezonowego jedzenia.
I świetnie, o to przecież chodzi – żeby jeść to, co chwilowo rośnie dookoła, naturalnie. Długo na nią czekałam i jak tylko zaczęła się pojawiać musiałam poszperać i dowiedzieć się co w niej drzemie. Według mnie to najsmaczniejszy symbol wiosny – rzodkiewka!

więcej

Reportaż

ilustracja

Do Ziemi Świętej z orkiestrą symfoniczną z Bergisch Gladbach

Izrael • Projekt „Razem” niemieckich i izraelskich muzyków

więcej

Naszym tropem

ilustracja

Nadchodzi czas inwazji kleszcza, komary też już latają

Na zewnątrz coraz cieplej wiec kleszczy i komarów będzie coraz więcej. Mylnie uważa się, że atak kleszcza grozi nam tylko w lecie. Tychy już przygotowują się do oprysków przeciw nim, Katowice z nich zrezygnowały. Kto ma rację?

więcej

Partnerzy