Byliśmy tam

Nowa odsłona Kobiórskiego festiwalu

 Reggae w Stodole, ale nie u Alojza

Za nami kolejna, XIV już edycja kultowego Reggae w Stodole. Odbyła się ona 28 maja na ul. Centralnej 116. Tym razem, fani muzyki z całego śląska bawili się na terenie Gminnego Ośrodka Sportowego. Zarówno organizatorzy, jak i sami uczestnicy imprezy muzycznej, zauważyli, że atmosfera nie przypomina tej, obecnej w poprzednich edycjach. Jak zaznaczył sam Alojzy Brańczyk, w następnych latach festiwal ponownie zacznie przypominać ten, który znamy z poprzednich edycji.

Jak widać, ani nowe miejsce, ani pochmurna pogoda nie przeszkodziła uczestnikom dobrze się bawić. Wszystko to za sprawą pozytywnej energii płynącej ze sceny. W tym roku na Reggae w Stodole zagrali: Tabu, Krzywa Alternatywa, Sznapsmaszyna, People’s Chice Dub oraz nowa odsłona tych, od których wszystko się zaczęło – Łamiłuki.

Magdalena Pytlarz

Dodaj swój komentarz

Wywiad

ilustracja

Ewa Gorczyca o zsyłce na Sybir, świętach i pogodnej jesieni

Kto nie był na zesłaniu, nie zrozumie, kto był, nigdy nie zapomni

więcej

Stare fotografie

ilustracja

Mąż wyrusza na wojnę

Maria Piekorz (1879-1951), szanowana akuszerka bojszowska z pierwszym mężem Grelą, który jako marynarz poległ na I wojnie światowej.

więcej

Pisaliśmy przed laty

ilustracja

Siedem lat z „Echem”

Zacznę od pewnej refleksji. To była szczęśliwa siódemka. Moje siedem lat pracy w redakcji „Echa” - czas zdobywania szlifów dziennikarskich i nieustających emocji. Dlatego zaproszenie redaktora naczelnego do napisania wspomnień przyjęłam ze wzruszeniem, ale też z niepokojem, czy potrafię odtworzyć z przeszłości coś istotnego...

więcej

Reportaż

ilustracja

Portugalia - tam, gdzie kończyła się Ziemia

13 maja papież Franciszek dokonał w Fatimie kanonizacji pastuszków Franciszka i Hiacynty, którym 100 lat temu objawiła się w tym miejscu Matka Boża. Na beatyfikację czeka siostra Łucja, która zmarła 13. grudnia 2005 w klasztorze w Coimbrze. Ja długi majowy weekend, niezbadanymi wyrokami Opatrzności Bożej, spędziłam na wycieczce w Portugalii. Mało wiedziałam o tym kraju, który jest ponad trzy razy mniejszy pod względem powierzchni i ludności od Polski, ale bardzo podobny jeśli chodzi o tradycje patriotyczne i religijne.

więcej

Naszym tropem

ilustracja

Przeznaczona na deweloperkę?

Co dalej z budynkiem po SP 21?

Zamknięta od trzech lat szkoła przy ulicy Młodzieżowej 7 w Tychach wciąż stoi bezczynnie. Choć w budynku tkwi ogromny potencjał, nikt dotąd nie podjął jakichkolwiek kroków, by go wykorzystać.

więcej

Interwencje

ilustracja

Poniewierka na stare lata

Tychy • Eksmisja do baraków na ul. Świerkowej

więcej

Partnerzy