Byliśmy tam

Nowa odsłona Kobiórskiego festiwalu

 Reggae w Stodole, ale nie u Alojza

Za nami kolejna, XIV już edycja kultowego Reggae w Stodole. Odbyła się ona 28 maja na ul. Centralnej 116. Tym razem, fani muzyki z całego śląska bawili się na terenie Gminnego Ośrodka Sportowego. Zarówno organizatorzy, jak i sami uczestnicy imprezy muzycznej, zauważyli, że atmosfera nie przypomina tej, obecnej w poprzednich edycjach. Jak zaznaczył sam Alojzy Brańczyk, w następnych latach festiwal ponownie zacznie przypominać ten, który znamy z poprzednich edycji.

Jak widać, ani nowe miejsce, ani pochmurna pogoda nie przeszkodziła uczestnikom dobrze się bawić. Wszystko to za sprawą pozytywnej energii płynącej ze sceny. W tym roku na Reggae w Stodole zagrali: Tabu, Krzywa Alternatywa, Sznapsmaszyna, People’s Chice Dub oraz nowa odsłona tych, od których wszystko się zaczęło – Łamiłuki.

Magdalena Pytlarz

Dodaj swój komentarz

Wywiad

ilustracja

Stanisław Kawęcki: - Najważniejsze, żeby robić to co się lubi

„Jeśli chcesz być nadzieją przyszłości musisz przejąć pochodnię od swojego dziadka i babci” - powiedział papież Franciszek podczas Światowych Dni Młodzieży w Polsce w lipcu 2016 roku. W myśl tych słów na łamach Echa cyklicznie publikujemy relacje seniorek, seniorów z cyklu "Babciu, Dziadku opowiedz swoim wnuczętom. Nie wystarczy bowiem zadzwonić tylko do nich od czasu do czasu pytając zdawkowo o zdrowie i jak leci, aby dowiedzieć się jak ciekawe historie mają do opowiedzenia. Dzisiaj z tego cyklu przedstawiamy rozmowę Danuty Wencel z Stanisławem Kawęckim, którego pasją jest turystyka.

więcej

Stare fotografie

ilustracja

Mąż wyrusza na wojnę

Maria Piekorz (1879-1951), szanowana akuszerka bojszowska z pierwszym mężem Grelą, który jako marynarz poległ na I wojnie światowej.

więcej

Pisaliśmy przed laty

ilustracja

Siedem lat z „Echem”

Zacznę od pewnej refleksji. To była szczęśliwa siódemka. Moje siedem lat pracy w redakcji „Echa” - czas zdobywania szlifów dziennikarskich i nieustających emocji. Dlatego zaproszenie redaktora naczelnego do napisania wspomnień przyjęłam ze wzruszeniem, ale też z niepokojem, czy potrafię odtworzyć z przeszłości coś istotnego...

więcej

Reportaż

ilustracja

W krainie baobabów i spacerujących lwów

Od pięciu lat Gambia, a od dwóch Senegal zniosły obowiązek wizowy dla obywateli Polski. Biura podróży wykorzystały ten fakt i zaczęły organizować egzotyczne wycieczki do dzikiej Afryki, oferując różne atrakcje, m.in. spacer z lwami, na który przymierzałam się w czasie ferii zimowych od trzech lat. W tym roku udało się!

więcej

Naszym tropem

ilustracja

Przeznaczona na deweloperkę?

Co dalej z budynkiem po SP 21?

Zamknięta od trzech lat szkoła przy ulicy Młodzieżowej 7 w Tychach wciąż stoi bezczynnie. Choć w budynku tkwi ogromny potencjał, nikt dotąd nie podjął jakichkolwiek kroków, by go wykorzystać.

więcej

Interwencje

ilustracja

Poniewierka na stare lata

Tychy • Eksmisja do baraków na ul. Świerkowej

więcej

Partnerzy